Parazit Disruption Serisi 1.Kitap

8,4/10  (43 Oy) · 
66 okunma  · 
30 beğeni  · 
754 gösterim
İki Hayat Arasında'nın yazarından, teknolojinin günlük hayatımızda giderek yaygınlaşan kullanımını sorgulayan sürükleyici ve heyecan dolu bir distopya.

Ya bir mikroçip mükemmel eşinizi bulabilseydi?
Peki ya, bu mikroçip size ve sevdiklerinize karşı kullanılabilseydi?

"Bu harikulade kitap ayaklarımı tamamen yerden kesti. Kesinlikle bağımlılık yaratıcı."
-Ya Midnight Reads-

"Heyecan verici, şaşırtıcı ve sürükleyici. Parazit'i elinizden bırakamayacaksınız."
-Booknut101-

Dokuz yıl önce Mercer Şirketi hayatı kolaylaştırmak adına bir yol geliştirdi. Başta akıllı telefonların evrimleşmiş versiyonları olarak ortaya çıkan M-Bantlar, sekiz yıl içerisinde zorunlu hale geldi. Artık M-Corp sağlığınızı, sosyal durumunuzu ve aşk hayatınızı kontrol altında tutuyordu. Sadece üç negatif sonuç alma hakkınız vardı, sonra hayatınızı mahvediyorlar, sevdiklerinizi elinizden alıp onları yeraltına, kimsenin bir daha onlardan haber alamayacağı bir yere götürüyorlardı.

İki yıl önce Maggie Stevens, en sevdiği insanlardan birisinin alınıp götürülmesini izledi ve bu olay tüm dünyasını altüst etti.

Şimdiyse onlara karşı savaşmaya hazır. Henüz bunu bilmiyorlar ama Maggie, M-Corp'un en büyük kâbusu. Mercer imparatorluğunun varisi Quentin Mercer da Maggie'nin planının kilit noktası. Ancak iki yıldır üzerinde çalıştığı tehlikeli planın parçaları yerine yavaş yavaş otururken Maggie'nin hesaba katmadığı gerçekler, dünyasını bir kere daha altüst etmek ve uğruna savaştığı her şeyi yok etmek için kuytuda bekliyorlar.

Bozulan sözlerle dolu bir dünyada Maggie'nin tutması gereken sözler en can yakıcı olanlar olabilir mi?
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2016
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786059585026
 • Çeviri:
  Aslı Tümerkan
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Rukiye Uysal 
10 Nis 19:03 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Parazit- Panzehir
Dokuz yıl önce Mercer şirketi bir M-Bant üretmiş ve insanların sağlığına, sosyal durumuna ve aşk hayatına karışmaya başlamıştır.
Meggie Stevens, iki yıl önce babası bu bant için birşey üretir ve tutuklanmasına karar verilir. Meggie babasını kurtarmak için karar alır ve bunun için herşeyi göze alır.
Yine güzel bir seri ile geldim, aslında okuyalı bir ay oldu ben yorum yazmakta epey geciktiğim için anca bugüna kaldı. Serinin ilk kitabı olan Parazit'te aksiyon hiç durmuyor ve kitabin başından sonuna kadar devam ediyor, ilk kitabın sonu beni o kadar ters köşe yaptı ki bir iki kere okudum hatta. Ben böyle bir son beklemiyordum heleki hiç ummadığım bir karakterden gelince bu olay şaşırmamak elde olmuyor yani. Meggie ilk kitap da çok cesurdu ama ikinci kitap da ben pek beğenmedim çok cesur olan Meggie gitti yerine korkar bir kız çıktı gerçekleri öğrendikten sonra daha da güçlü olmasını beklerdim tabii bu hapiste kalmasından kaynaklanıyor ama ben daha güçlü olmasını beklerdim. İkinci kitap olan Panzehir ise bana göre çok yavaş ve durağandı, ilk kitapdaki aksiyon ve macera yoktu. İkinci kitap da Gus'un yaptığı olay beni çok etkiledi ben ondan böyle birşey beklemezdim Meggie için bile olsa yaptığı çok cesurcaydı. Ve İlk kitaptan itibaren Meggie ile aralarında geçen komik diyaloglar kitaba güzel bir hava katmış. Quentin, ilk kitap da çok pısırık bir karakterdi, ikinci kitap da ise Meggie'den daha cesur oldu bu yönden sevdim. İlk kitabı ne kadar sevsemde ikinci kitabı pek beğenmedim ama güzel bir seri.
Bilim kurgu, macera, aksiyon türünde kitap arıyorsanız bu seriyi önerebilirim.
Yeni bir kitap serüveninde görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın. Kitap dolu günleriniz olsun.