Giriş Yap
144 syf.
·
26 saatte okudu
·
Beğendi
·
8/10 puan
Gerçekten güç ve sorunlar olmazsa akıla da gerek kalmaz mı?
“Geleceğin farklı bir yorumu” diye özetleyebilirim bu kitabı. Aslında distopya severlerin beklediği geleceklerden biri olabilir fakat kurgu itibariyle diğerlerinden ayrılan bir kitap olmuş ve tabii zamanda yolculuğu işleyen ilk roman olarak da ayrı bir yeri var. Ara ara günümüze de ince göndermeler yaptığını düşünüyorum yazarın, aslında yazar tabii o yıllardan günümüze bir gönderme yapma amacında değildir de günümüzü bu hale getirerek zemin hazırlamışız biraz da biz bunlara.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
352 syf.
·
38 günde okudu
·
Puan vermedi
Bir İnsanlık Karabasanı
Bir insanlık karabasanı, kitabın çevirmeni bu şekilde tanımlıyor bu başyapıtı. Ağır bir kitap. Anlayabilmesi kolay ama sakin sakin okuması zor. Günümüz teknolojisiyle beraber benzer zorba bir dünyanın oluşmayacağının bir garantisi yok. Geçmiş bile değiştirlebilir. 2 kere 2 nin 5 olabileceğine ikna edilebilirsiniz. Düşüncelerinizi kontrol etmek zorundasınız. Düşünceler eylemlerden daha tehlikeli, daha ağır cezalara çarptırabilir. Kesinlikle herkesin düşünsel karakterinin oluşmaya başladığı 20'li yaşlarda okuması gerektiğini düşünüyorum.
1984
8.7/10 · 131,8bin okunma
Her şeyin ulaşılabilir olduğu bir dünyada Hiçbir şeyin anlamı yoktur.
Cesur Yeni Dünya, Aldous HuxleySayfa 15 - Margaret Atwood
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Boş yere hayatımızın farklı olmasını diliyor, kendimizi başkalarıyla ve kendimizin farklı versiyonlarıyla karşılaştırıp duruyoruz ama gerçekte çoğu hayat bir yere kadar iyi ve bir yere kadar kötü.
·
Kültüre geri dönüş. Evet, aslında kültüre. Oturup kitap okursanız fazla bir şey tüketemezsiniz.
Cesur Yeni Dünya, Aldous HuxleySayfa 71 - İthaki
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
176
1.760 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30