Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Reading Hapishanesi Baladı

Oscar Wilde

Reading Hapishanesi Baladı Sözleri ve Alıntıları

Reading Hapishanesi Baladı sözleri ve alıntılarını, Reading Hapishanesi Baladı kitap alıntılarını, Reading Hapishanesi Baladı en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Ramiz Dayı gibi Okumaya Çalışmak...
Oysa herkes öldürür sevdiğini, Bunu böyle bilin, Kimi hazin bir bakışla öldürür, Kimi latif bir sözle, Korkaklar öperek öldürür, Yürekliler kılıç darbeleriyle! Kimi gençken öldürür sevdiğini, Kimi ihtiyarken; Kimi şehvetli ellerle boğar, Kimi sevdiğini altına boğar: Merhametlisi bıçağını savurur, Çünkü böyle ölen çabuk soğur. Kimi az sever, kimi çok, Kimi alır, kimi satar; Kimi öldürürken gözyaşı döker de, Kimi gözünü bile kırpmaz: Çünkü herkes öldürür sevdiğini, Ama herkes öldürdü diye ölmez.
Kimi aşk kısadır, kimi uzundur, Kimi satar kimi de satın alır; Kimi gözyaşı döker öldürürken, Kimi kılı kıpırdamadan öldürür; Herkes öldürebilir sevdiğini Ama herkes öldürdü diye ölmez
Reklam
Kulak verin sözlerime iyice, Herkes öldürebilir sevdiğini Kimi bir bakışıyla yapar bunu, Kimileri dalkavukça sözlerle, Korkaklar öpücük ile öldürür Yürekliler kılıç darbeleriyle!
Kabilin Habil’i öldürdüğü Günden beri hiç dinmedi acılar Çünkü insanların insanlar için Koymuş olduğu bütün yasalar Tıpkı adaletsiz bir kalbur gibi Taneyi eleyip samanı tutar...
Kimi gençken öldürür sevdiğini Kimileri yaşlı iken öldürür; Şehvetli ellerle öldürür kimi Kimi altından ellerle öldürür; Merhametli kişi bıçak kullanır Çünkü bıçakla ölen çabuk soğur.
Reklam
Merhametini esirgemişti Tanrı; Günahın yolunu gözeten tuzak Bizi kapanına kıstırmıştı.
Kabil'in Habil'i öldürdüğü Günden beri hiç dinmedi acılar Çünkü insanların insanlar için Koymuş olduğu bütün yasalar Tıpkı adaletsiz bir kalbur gibi Taneyi eleyip samanı tutar.
Kimi az sever, kimi çok Kimi alır, kimi satar Kimi öldürürken gözyaşı döker de, Kimi gözünü bile kırpmaz. Çünkü herkes öldürür sevdiğini, Ama herkes öldürdü diye ölmez...
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.