Ruhdöveni Ejderha Mızrağı Serisi & Raistlin Tarihçeleri 1.Kitap

9,3/10  (10 Oy) · 
27 okunma  · 
6 beğeni  · 
660 gösterim
Bir büyücünün ruhu, büyünün potası içinde eritilip şekillendirilir.Raistlin Majere, büyü öğrenmesi için onu bir okula kaydettiren başbüyücüyle tanıştırıldığında altı yaşındadır. Orada, tanrıların armağanına ve yeteneğine sahip; ancak acı çeken çocuk, büyüyü kurtuluşu olarak görmeye başlar. Onun üzerinde kararan gölgelerin Ansalon’un tamamına yayılmakta olduğunu anlayan Yüksek Büyücülük Kulesi’ndeki büyücüler gizlice onu izlerler.

En sonunda Raistlin, bir büyücü olma idealine yaklaşır. Ama önce Yüksek Büyücülük Kulesi’nde korkunç bir Sınav’dan geçmelidir. Tüm yaşamını sonsuza dek etkileyecek bir Sınav’dan… eğer hayatta kalırsa…
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2002
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9789758904174
 • Orijinal Adı:
  The Soulforge
 • Çeviri:
  Çiğdem Çoygun
 • Yayınevi:
  Laika Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
mustafa tamer akder 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kitaplarda en sevdiğim ikizleri iç dünyalarını çocukluğundan itibaren bir kitap. Serinin en ihtiraslı , en zeki ve en yetenekli kişisi olan Raistlin'nin iç dünyası üzerine geniş bilgi veriyor. Raistlin fantastik dünyada görebileceğiniz en ilginç karakterlerden biridir. Fiziksel olarak zayıf ve hasta olarak dünyaya gelip de nereleri başardığını görseniz hayret edersiniz. Tatkaçıran(spoiler :D) bilgi vermemek için burada kesiyorum. Sadece bir uyarıda bulunayım. Bu kitabı okursanız 52 kitaplık dünyanın içine girmek isteği bulunabilirsiniz(Ben yaklaşık 35 tanesini okudum. :D). :D Gerçi seride birbirinden güzel ve farklı karakterler var ama neticede 52' kitap. Şahsen ben pişman değilim. :D

Kitaptan 3 Alıntı

Volkan Türker 
30 Nis 23:08 · Beğendi · 10/10 puan

The Master of Past and Present
İnce omuzlarını, daha güçlü olan ikizinin hareketlerine benzer şekilde silkerek "Hiç bu konu üzerinde düşünmemiştim" diye cevap verdi Raistlin. "Okula gitmek konusunda yani. Büyü öğrenmek için okulların olduğunu bile bilmiyordum. Ben düşünmüştüm ki büyü__" cümlesini tamamlamak için gerekli sözcükleri aradı, "__insanın bir parçasıdır. Gözler ya da tırnaklar gibi."

Ruhdöveni, Margaret Weis (Sayfa 37 - Ankira)Ruhdöveni, Margaret Weis (Sayfa 37 - Ankira)
Volkan Türker 
30 Nis 23:13 · Beğendi · 10/10 puan

The Master of Past and Present
"Bir büyücünün ruhu, büyünün potası içinde eritilip şekillendirilir," diyerek devam etti Animodes. "Ateşin içine gönüllü olarak girersin. Ateş seni kolayca yok edebilir, ancak eğer kurtulursan, çekici her vuruşu kendini şekillendirmene yardım eder. Senden süzülen her damla su, ruhunu sertleştirip düzeltir. Anlıyor musun?"
"Anlıyorum." dedi oğlan

Ruhdöveni, Margaret Weis (Sayfa 41 - Ankira)Ruhdöveni, Margaret Weis (Sayfa 41 - Ankira)
Volkan Türker 
30 Nis 23:17 · Beğendi · 10/10 puan

The Master of Past and Present
"Şimdi, Raistlin," Dedi Antimodes," sana bir sorum var. Neden büyücü olmak istiyorsun?"

Raistlin'in mavi gözleri parıldadı."Büyünün içimde uyandırdığı hissi seviyorum. Ve," - köşede işleriyle meşgul olan Otik'e göz attı; Raistlin'in dudakları soluk bir gülümsemeyle birbirinden ayrıldı-"bir gün şişko hancılar önümde eğilecek."

Ruhdöveni, Margaret Weis (Sayfa 42 - Ankira)Ruhdöveni, Margaret Weis (Sayfa 42 - Ankira)