Ejder Kanadı Ölüm Kapısı Serisi 1

8,5/10  (12 Oy) · 
37 okunma  · 
9 beğeni  · 
749 gösterim
Gök Alemi Arianus’ta, insanlar, elfler ve cüceler, kıymetli su kaynaklarını kontrol etmek için savaşıyorlar havada yüzen adaların üzerinde, elf büyülerinin etkisi altında ve devasa ejderlerin sırtında. Ama kısa süre sonra büyü güçleri bu hassas dünyanın kumaşını çözmeye başlar. Bir katil, küçük bir prensi öldürmek için tutulur hem de kralın kendisi tarafından. Bir cüce, halkının inançlarına meydan okur ve onları isyana sürükler. Kötü bir büyücü, Arianus’u hükmü altına almak için yaptığı planı uygulamaya başlar. Gök Alemi’nin çok ötesinde ve Ölüm Kapısı’nda bile hissedilebilecek bir plan.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2001
 • Sayfa Sayısı:
  577
 • ISBN:
  9789758607204
 • Orijinal Adı:
  Dragon Wing
 • Çeviri:
  Niran Elçi
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ayşenur Demirci 
27 Nis 12:46 · Kitabı okudu · 20 günde · Beğendi · 9/10 puan

Her yerde çılgınlar gibi kitabı ararken 1.baskı önüme konduğunda havalara uçtuğum kitaptır kendisi. Gerçekten şu kitabı aradığım kadar hiç bir kitabı aradığımı hatırlamıyorum. Bir kitapçıya girip sorduğumda tüm seri için 700 tl fiyat biçmişti ve malesef nadir bulunan bi kitap olduğu için genellikle seri halinde satılıyormuş. Her neyse kitaba gelirsek gerçekten ilk başta sıkıcı gibi gelse de okumaya devam etmenizi tavsiye ederim ortalarına doğru açılmaya başlıyor ve ikinci kitap yani elf yıldızında biraz daha netleşiyor

Alican Büyükyurt 
20 Tem 2015 · Kitabı okumadı · Beğendi · 9/10 puan

Ejderha Mızrağı kadar bilinmese de onun kadar hatta ondan daha iyi bir seridir. İlk kitaplarda konunun biraz yavaş ilerlemesine rağmen devamında konu akıcı ve hızlı bir şekilde ilerlemektedir.

yazarkasa 
10 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

hayatımda okuduğum en güzel seriydi fantastik edebiyat seven herkesin okuması gerekli diye düşünüyorum