Safir Mavi Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer 2

8,9/10  (84 Oy) · 
217 okunma  · 
77 beğeni  · 
2.016 gösterim
Zamanda yolculuk aşka engel olabilir mi?

Acemi bir âşığı geçmişe yollamak iyi bir fikir olmayabilir!
En azından on altı yaşındaki çömez zaman yolcusu Gwendolyn böyle düşünüyordur.
Bu macerada Gideon ve Gwen dünyayı kurtarmak ya da menuet dansını öğrenmek gibi pek çok sorunun üstesinden gelmek durumunda kalacaktır. (Üstelik ikisi de hiç kolay değildir!)
Bütün bunlar yetmezmiş gibi Gideon büsbütün tuhaf davranmaya başlayınca, Gwendolyn artık hormonlarını kontrol altına alma zamanının geldiğini anlayacaktır!

Çünkü işin içinde aşk varken zaman yolculuğu yapmak pek mümkün görünmemektedir...

"Eğlenceli ve gizemli! Belki de aşk, zaman ve mekânın tüm kurallarını yıkabilecek tek şeydir!"
-Barbara Wegmann-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786053430773
 • Orijinal Adı:
  Saphirblau - Liebe Geht Durch Alle Zeiten
 • Çeviri:
  Firuzan Gürbüz
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Damla Köseoğlu 
13 May 18:56 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisinin ikinci kitabı Safir Mavi bitti. Yakut Kırmızı ile başlayan macera Safir Mavi ile devam ediyor. Ben yine oldukça eğlenceli bir kitap okudum. Bu seri benim için mükemmel bir okuma oluyor diyebilirim. Birinci ve ikinci kitap arasında uzun bir zaman aralığı bırakmasam da karakterleri, yazarımız Kerstin Gier'in samimi anlatımını o kadar çok özlemişim ki! İlk kitap olan Yakut Kırmızı'da bu kitaba göre olaylar daha fazlaydı yani Safir Mavi'de pek fazla olay yok diyebilirim ama buna rağmen yazarın dili, kurgunun mükemmelliği sayesinde bu durum hiçbir sıkıntı oluşturmuyor.

İlk kitabın incelemesinde de belirttiğim gibi Gwendoly Shepherd'ın hayatı zaman yolcusu geni taşıdığını öğrendikten sonra tamamen değişir. Gwen kendisi ile ilgili öğrendiği bu gerçekle sihir dolu bir dünyanın kapısından içeri adımını atar. On altıncı ve yirminci yüzyıllar arasındaki on iki zaman yolcusunun sonuncusu olan Gwenny ve Gideon'u bekleyen balolar, stres dolu günler var. Bu on iki zaman yolcusunu simgeleyen değerli taşları da unutmamak lazım. Elmasımız Gideon ve Yakutumuz Gwenny'i neler bekliyor dersiniz?

Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisini okumaktan aşırı keyif alıyorum. Seriye başlamadan önce özellikle yazar ile ilgili yorumlar acaba abartılıyor mu diye düşünürken şu an ben de tıpkı o yorumlardaki gibi düşünüyorum. Kerstin Gier bir harika! Konunun orijinalliği hususunda söylenecek hiçbir şey yok zaten. Serinin adı da tam olarak yansıtıyor aslında konuyu: Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer. Yakut Kırmızı'da okuyucunun aklında soru işaretleri bırakan bazı noktalar Safir Mavi ile cevap bulurken, bu kitabı bitirdiğinizde çok daha büyük soru işaretleri oluşuyor. Kitapta Gwenny'nin Leslie isminde bir arkadaşı var.  Gwenny ve Leslie arasında geçen diyaloglar o kadar keyif veriyor ki ister istemez gülüyorsunuz. Tabii her hikayede olduğu gibi bunda da kötüler mevcut, o bölümlerde de sinir olmamak elde değil. Yani yine, seriyi okurken adeta yaşıyorum diyebilirim. Aşk ve sırlarla dolu bu fantastik dünyanın son kitabı Zümrüt Yeşil. Kitap bende şu an mevcut olsa da serinin hemen bitmesini istemediğimden okumayı biraz daha erteleyeceğim. Bana sorarsanız sizler de bu mükemmel seriye başlayıp Gwendolyn ile tanışmalısınız. Hepinize keyifli okumalar.

Kitabı okurken inanılmaz rahatsız oldum, baş karakteri yerden yere vuran, buram buram aşağılama kokan bir kitaptı. Hadi ama sen baş karaktersin bu kadar silik olma demek geldi içimden. Kurgusu daha doğrusu zamanda yolculuk fikri her zaman cazip gelmiştir bana bu yüzden bir nebze de olsa kurtardı kitabı ama yine de okunmayacak bir seri değildi. Keyifli okumalar.

Zeynep Şengür 
06 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kerstin Gierin muhteşem kaleminden Yakut Kırmızının devamı Safir Mavi! Eğer birinci kitabı beğendiyseniz bu kitap sizi kesinlikle havalara uçuracak. Olayların kurgusu ve devamlılğı herzaman ki gibi muhteşem. Kitabı okuduktan sonra 3. ye başlayana kadar içinizi kemirecek harika bir kitap.

Funda 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 6/10 puan

En yakın arkadaşımın bu seri için bir esprisi vardır.
"Gideon nereye gideon?"
Nefes almadan okuduğum ve ihanetlere karşılık verdiğim yüz kızartıcı ifadeler...
Güzel bir kitap.

Yasmin 
 01 Nis 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

sade anlatımıyla okuyucu yormadan ve kurgusuyla bir günde bitirilecek bir kitaptı. zümrüt yeşilime hemen başlamalıyım. ben çok beğendim. içindeki aşk ve hikaye çok güzel işlenmiş

Hande Kırkımcı 
28 Oca 10:45 · Kitabı okudu · 7 günde · Puan vermedi

Serinin ilk kitabını okurken kendimi öyle bir kaptırdım ki, hemen bitti. İkinci kitap ise biraz daha yavaş ilerledi. Ama sonunu öyle bir yerde bıraktı, üçüncü kitabı okumak için sabirsizlaniyorum. İlk defa bu yazara ait bir kitabı okuyorum ve tarzıni gerçekten çok sevdim. insanı yormayan bir dil kullanmış. Fantastik türde okuduğum ilk roman. Geçmiş ve bugün arasında yolculuk yaparken güzel bir aşk hikayesine tanık oluyoruz. Ne demiş yazarımız Aşk tüm zamanların içinden geçer

Huriye Ekiz 
24 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Aşk tüm zamanların içinden geçer :) Gerçekten aksiyonu bol sizi aşk,tarih ve gizem üçlüsüyle sürükleyeceğinin garantisini verebilirim. Serinin 2. kitabında olaylar daha da karmaşık bir hal alırken final nasıl olacak merak içindeyim

papatya 10 
28 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

gayet iyi ilerleyen bir kurgu ve sonunu tahmin etmek istemeyerek satırların arasında kaybolmamı sağlayan mükemmel bir akıcılık.. heyecan aşk gerilim :) ne istersek var..

Ayşe Şangüder Uzunoğlu 
14 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Serinin 2. kitabını da keyifle okudum,3. kitap Zümrüt Yeşil'i de okuyup seriyi tamamlamak gerek:)

TSena_gl 
11 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İlk kitapta yazarın daha açıklayıcı olması gerektiğini düşünüyordum ama ikinci kitapta bunun telafisi olacağını umuyordum ve umduğum gibi oldu diyebilirim; bir şeyleri daha iyi kavramamı sağladı neyseki. Bazı insanların, bazı şeyleri duyduğunda sorgulamadan inanması ve sorgulayan birilerini bastırma çabası cidden sinir bozucu. Bu durum ilk kitapta vardı ve bu kitapta da devam ediyordu ama bu kitabın sonunda, 3. kitapta bu durumun değişikliğe uğrayacağına dair sinyaller aldık, bakalım! Kitabın konusu: Gwendolyn, yeni yeni alışmaya çalıştığı gen taşıyıcısı konumunda, kendi başına bir şeyler öğrenme çabasına girerek, çevresindeki dostlarından aldığı yardımlarla paylaşılan birkaç bilgiyi sorgulamakta. Aşk, bazı durumlarda sorun olabiliyor; hele ki önemli bir olayın içindeysen ve çevrende güvenilmez insanlar varken ve gözünü açık tutman gerekirken... Gideon, gerçeklerle yüzleşip, Gwendolyn'e yardım edebilecek mi? Lucy ve Paul, amaçlarına ulaşabilecekler mi?

2 /

Kitaptan 12 Alıntı

Damla Köseoğlu 
11 May 20:18 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ölülerden korkmam. Canlıların tersine hiçbir şey yapamazlar.

Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 182 - Pegasus Yayınları)Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 182 - Pegasus Yayınları)

Zamanı bizi aradığı gibi karşılayalım.

Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 111 - Cymbeline Trajedisi William Shakespeare)Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 111 - Cymbeline Trajedisi William Shakespeare)
neslihan güneş 
13 Ara 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Aşkı hiçbir şey durduramaz; o ne kapı ne de sürgü tanır. Ve her şeyin içinden geçer. Başlangıcı yoktur, kanatlarını sonsuza dek çırpar. Ve engel tanımaz."

Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 37 - Matthias Claudius (1740-1815))Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 37 - Matthias Claudius (1740-1815))

Bir fincan masadan yere düşüp parçalara ayrıldığını görebiliriz, ama fincan parçalarının bir araya gelip masanın üzerine geri sıçraması hiçbir zaman göremeyeceğiz. Karmaşanın bu çoğalımı ya da kullanılmayan enerji miktarı geçmişi gelecekten ayırır ve bu şekilde zamana bir yön kazandırır.

Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 315 - Stephan Hawking)Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 315 - Stephan Hawking)
KahveLekesi 
16 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi

Bir çizgi roman karakteri olsaydım tepemde, içinde soru işareti olan kocaman bir düşünce balonu geziniyor olurdu. Belki birkaç tane de kurukafa... :)

Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 22)Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 22)
2 /