Safir Mavi (Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.529
Gösterim
Adı:
Safir Mavi
Alt başlık:
Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer 2
Baskı tarihi:
Haziran 2013
Sayfa sayısı:
368
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053430773
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Saphirblau - Liebe Geht Durch Alle Zeiten
Çeviri:
Firuzan Gürbüz
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Zamanda yolculuk aşka engel olabilir mi?

Acemi bir âşığı geçmişe yollamak iyi bir fikir olmayabilir!
En azından on altı yaşındaki çömez zaman yolcusu Gwendolyn böyle düşünüyordur.
Bu macerada Gideon ve Gwen dünyayı kurtarmak ya da menuet dansını öğrenmek gibi pek çok sorunun üstesinden gelmek durumunda kalacaktır. (Üstelik ikisi de hiç kolay değildir!)
Bütün bunlar yetmezmiş gibi Gideon büsbütün tuhaf davranmaya başlayınca, Gwendolyn artık hormonlarını kontrol altına alma zamanının geldiğini anlayacaktır!

Çünkü işin içinde aşk varken zaman yolculuğu yapmak pek mümkün görünmemektedir...

"Eğlenceli ve gizemli! Belki de aşk, zaman ve mekânın tüm kurallarını yıkabilecek tek şeydir!"
-Barbara Wegmann-
(Tanıtım Bülteninden)
368 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisinin ikinci kitabı Safir Mavi bitti. Yakut Kırmızı ile başlayan macera Safir Mavi ile devam ediyor. Ben yine oldukça eğlenceli bir kitap okudum. Bu seri benim için mükemmel bir okuma oluyor diyebilirim. Birinci ve ikinci kitap arasında uzun bir zaman aralığı bırakmasam da karakterleri, yazarımız Kerstin Gier'in samimi anlatımını o kadar çok özlemişim ki! İlk kitap olan Yakut Kırmızı'da bu kitaba göre olaylar daha fazlaydı yani Safir Mavi'de pek fazla olay yok diyebilirim ama buna rağmen yazarın dili, kurgunun mükemmelliği sayesinde bu durum hiçbir sıkıntı oluşturmuyor.

İlk kitabın incelemesinde de belirttiğim gibi Gwendoly Shepherd'ın hayatı zaman yolcusu geni taşıdığını öğrendikten sonra tamamen değişir. Gwen kendisi ile ilgili öğrendiği bu gerçekle sihir dolu bir dünyanın kapısından içeri adımını atar. On altıncı ve yirminci yüzyıllar arasındaki on iki zaman yolcusunun sonuncusu olan Gwenny ve Gideon'u bekleyen balolar, stres dolu günler var. Bu on iki zaman yolcusunu simgeleyen değerli taşları da unutmamak lazım. Elmasımız Gideon ve Yakutumuz Gwenny'i neler bekliyor dersiniz?

Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisini okumaktan aşırı keyif alıyorum. Seriye başlamadan önce özellikle yazar ile ilgili yorumlar acaba abartılıyor mu diye düşünürken şu an ben de tıpkı o yorumlardaki gibi düşünüyorum. Kerstin Gier bir harika! Konunun orijinalliği hususunda söylenecek hiçbir şey yok zaten. Serinin adı da tam olarak yansıtıyor aslında konuyu: Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer. Yakut Kırmızı'da okuyucunun aklında soru işaretleri bırakan bazı noktalar Safir Mavi ile cevap bulurken, bu kitabı bitirdiğinizde çok daha büyük soru işaretleri oluşuyor. Kitapta Gwenny'nin Leslie isminde bir arkadaşı var.  Gwenny ve Leslie arasında geçen diyaloglar o kadar keyif veriyor ki ister istemez gülüyorsunuz. Tabii her hikayede olduğu gibi bunda da kötüler mevcut, o bölümlerde de sinir olmamak elde değil. Yani yine, seriyi okurken adeta yaşıyorum diyebilirim. Aşk ve sırlarla dolu bu fantastik dünyanın son kitabı Zümrüt Yeşil. Kitap bende şu an mevcut olsa da serinin hemen bitmesini istemediğimden okumayı biraz daha erteleyeceğim. Bana sorarsanız sizler de bu mükemmel seriye başlayıp Gwendolyn ile tanışmalısınız. Hepinize keyifli okumalar.
368 syf.
Kitabı okurken inanılmaz rahatsız oldum, baş karakteri yerden yere vuran, buram buram aşağılama kokan bir kitaptı. Hadi ama sen baş karaktersin bu kadar silik olma demek geldi içimden. Kurgusu daha doğrusu zamanda yolculuk fikri her zaman cazip gelmiştir bana bu yüzden bir nebze de olsa kurtardı kitabı ama yine de okunmayacak bir seri değildi. Keyifli okumalar.
 • Zümrüt Yeşil
  8.9/10 (225 Oy)184 beğeni574 okunma70 alıntı3.561 gösterim
 • Yakut Kırmızı
  8.5/10 (292 Oy)240 beğeni775 okunma63 alıntı6.368 gösterim
 • Silber
  8.2/10 (211 Oy)178 beğeni512 okunma20 alıntı6.348 gösterim
 • Camlar Şehri
  8.8/10 (199 Oy)175 beğeni603 okunma87 alıntı2.425 gösterim
 • Cress
  9.1/10 (323 Oy)253 beğeni729 okunma76 alıntı3.796 gösterim
 • Küller Şehri
  8.5/10 (229 Oy)199 beğeni691 okunma85 alıntı2.793 gösterim
 • Winter
  9.3/10 (257 Oy)191 beğeni555 okunma91 alıntı3.237 gösterim
 • Oniks
  8.4/10 (214 Oy)160 beğeni668 okunma18 alıntı2.868 gösterim
 • Scarlet
  8.7/10 (374 Oy)285 beğeni861 okunma46 alıntı4.180 gösterim
 • Efsane
  8.4/10 (369 Oy)277 beğeni772 okunma70 alıntı8.280 gösterim
368 syf.
·Beğendi·10/10
Kerstin Gierin muhteşem kaleminden Yakut Kırmızının devamı Safir Mavi! Eğer birinci kitabı beğendiyseniz bu kitap sizi kesinlikle havalara uçuracak. Olayların kurgusu ve devamlılğı herzaman ki gibi muhteşem. Kitabı okuduktan sonra 3. ye başlayana kadar içinizi kemirecek harika bir kitap.
368 syf.
·2 günde·8/10
Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisinin ilk kitabının ardından serinin ikinci kitabına başlamıştım ve hemencecik bitirdim. İlk kitaba göre daha akıcıydı bana göre. Aklımdaki bazı soru işaretleri gitse de yenileri eklendi ama yazar bunu üçüncü kitapta tamamlamıştır diye umuyorum. Üçüncü kitabı çok merak ediyorum.

Serideki karakterler hoşuma gitti. İlk öncelikle şunu söylemeliyim ki birinci kitaptan beni konttan nefret ediyorum ve sevdiğim bir bölüm bile olmadı. Cinsiyetçi bir kadın düşmanından başka bir şey değil çünkü. Onun dışında Lesie, Gwendolyn ve Gideon çok tatlı. Bunun yanında Caroline, Nick ve tabii ki de Gargoyleyi unutmamak gerek. Tavsiye ederim tam kafa dağıtmalık, sürükleyici bir seri. Keyifli okumalar:):)

"Görmek ve duymak!" diye sözümü kesti Gargoyle. "Bu ne kadar ender olur biliyor musun?.."
368 syf.
·2 günde·Beğendi·6/10
En yakın arkadaşımın bu seri için bir esprisi vardır.
"Gideon nereye gideon?"
Nefes almadan okuduğum ve ihanetlere karşılık verdiğim yüz kızartıcı ifadeler...
Güzel bir kitap.
368 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Gwendolyn ve Gideon yine zamanda yolculuk macelarına devam ediyor bu kitapta da.
İlk kitap çok güzel bir yerde kalmıştı ve seri okuyucuları için güzel bir sürpriz bırakılmıştı. Tahmin edilebilir bir sürpriz olsa da.
2. kitap da ilk kitap kadar güzel ve akıcıydı. Yazar artık kesinlikle favorilerim arasında. Daha fazla kendinizi zaman yolculuklarının içinde buluyorsunuz ve artık işin içine aşk da girmiş bulunmakta.
Karakterlerin yaşı itibari ile zaman zaman çocuksulukla da karşılaşıyoruz ama Gwen'in hareketleri konuşmaları çok sempatik bana göre. Kitaba ayrı bir tat katmış.
2. kitapta ilk kitap gibi Lucy ve Paul ile ilgili bir bölümde bitti ve hemen 3 ü oku dedirtiyor.
Her yaştan herkese hitap eden bir kitaptı yine. Zaman yolculukları ile ilgili maceraya atılmak istiyorsanız okuyun derim : )
368 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Serisinin ikinci kitabı Safir Mavi bitti ve süper bitti. Kesinlikle seriye bayıldım arkadaşlar. Mutlaka okuyun.... Sadece Safir Mavi'nin, diğer iki kitaba göre biraz daha sönük kaldığını söyleyebilirim. Ama olaylar tüm hızı ile devam ediyor.
Büyük bir merakla bitti yine kitap. Gideon, Gwen'e bir büyük kazık atıyor, öyle kitap bitiriliyor. Böyle son mu olur değil mi?
368 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10·
Kitap çok güzeldi. Bazen Gwen kendini hakaretlere karşı savunmasa da kitap yine de güzeldi. Sürükleyiciydi ve bir iki günde bitebilicek bir kitap. Fantastik aşk konusunda okuduğun en iyilerden. Eğer hem aksiyon hem aşk seviyorsanız kaçırmayın.
( Bu serinin filmi var ve eğer izleyecekseniz seriyi okuduktan sonra izleyin çünkü feci spoiler yersiniz.)
368 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
(Ben Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisini toplu olarak yorumlayacağım.)

Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer bir ara bloglarda en çok gördüğüm serilerden biriydi. O zamanlar aldığı güzel yorumlarla ilgimi çekmişti. İnternette bütün seriyi uygun bir fiyata yakalayınca aldım ve kısa sürede okudum.

A.T.Z.İ.G. bir üçleme. Sırasıyla Yakut Kırmızı, Safir Mavi ve Zümrüt Yeşil kitaplarından oluşuyor. Bin küsur sayfada iki haftalık bir süreç anlatılıyor (Hatta ilk kitap üç günde geçiyor). Karakterlerin çokluğu ve Alman olmaları sebebiyle isimlerinin okunuşunun zorluğu gibi nedenlerden dolayı ben seriyi fazla ara vermeden arka arkaya okumanızı önereceğim. Zaten o kadar akıcı ve eğlenceli ki elinizden bırakamayacaksınız.

Gideon âşık olunan erkek karakterler listeme hızlı bir giriş yaptı. 18 yaşında olmasını lütfen görmezden gelin :-)

Leslie ise kendime kitaplardan en yakın arkadaş seçecek olsaydım ilk tercihlerimden olurdu. Baş kadın karakterin gölgesinde kalmayan, kendine özel yardımcı karakterleri seviyorum.

Pegasus Yayınları biz okuyucular tarafından sık sık kitaplarının pahalılığı yüzünden eleştiriliyor ama bu seri için aldıkları her kuruşu hak ettiklerini düşünüyorum. Üç kitabın da kapağı, baskı kalitesi, kağıt kalitesi, kutusu mükemmel. Arşivlik, uzun yıllar kütüphanede saklamalık.

A.T.Z.İ.G. serisi tam “Kendini İyi Hisset” tarzında. Sadece gençlere değil her yaştan insana hitap ediyor bence. Hayata biraz ara vermek ve eğlenmek isterseniz ilk tercihiniz olsun.

Serinin üç kitabı 2013,2014 ve 2016 yapımı olmak üzere üç filme çekilmiş. IMDB puanları 5.8-6.5 arasında. Buradan çok başarılı uyarlamalar olmadığını anlayabiliriz. Ben kitabın, kafamın içindeki güzel halini bozmak istemediğimden filmleri izlemeyeceğim. Sizlere tavsiyem seriyi okumanız ama eğer okumayı düşünmüyorsanız filmlerine şans verebilirsiniz.
368 syf.
·23 günde·Beğendi·10/10
Gizemlerin açığa çıktığı bir kitap.
Zamanda yolculuk aşka engel olacak mı?
Acemi bir aşığı geçmişe yollamak iyi bir fikir mi?
Gideon ve Gwendolyn dünyayı kurtarabilecekler mi?
Yakut Kırmızı kitabında aklıniza takilan neler varsa bu kitapta cevaplarını alıyorsunuz.

Kesinlikle öneririm.
368 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Serinin ikinci kitabı da çok akıcı, yine bir günde bitti. Ben ikinci kitabı daha heyecanlı buldum. Olaylar ipuçları vermeye başladı. Düğüm son kitapta çözülecek sanırım. İncelemeyi kısa kesiyorum çünkü üçüncü kitaba başlamak için sabırsızlanıyorum. Çok beğendim, tavsiye ediyorum.
368 syf.
·Beğendi·10/10
Selam! Su gibi akan bir serinin ikinci kitabı bitti ve son kitabına başladım. Bitiyor,,, üzgünüm. İlk kitaptaki olaylar bu kitapta da hız kesmeden devam ediyor. Yazar birçok gizemi açığa kavuştururken yeni gizemler ekledi. Gideon ve Gwendolyn... Kitabın sonu hariç -hüzünlü müzik- harikalardı. Ben bu kitapta en çok, sıkça yeni rollere girmelerini sevdim. (bu tarz kitapları önerirseniz sevinirim). Silber'i daha da merak etmeye başladım. Kerstin Gier çok başarılı bir yazar. Ve, Rowel'ı geçti, gönlümde taht kurdu. Ama filmin o kadar sesi duyulmadı. Filmi de izleyin. Karakter seçimleri başarılı ama olayları o kadar karışık sıralamışlar ki... Serinin ikinci kitabına yorum yapmak hep zor oluyor. P:5 Bol okumalı günler....
"Aşkı hiçbir şey durduramaz; o ne kapı ne de sürgü tanır. Ve her şeyin içinden geçer. Başlangıcı yoktur, kanatlarını sonsuza dek çırpar. Ve engel tanımaz."
Kerstin Gier
Sayfa 37 - Matthias Claudius (1740-1815)
Bir fincan masadan yere düşüp parçalara ayrıldığını görebiliriz, ama fincan parçalarının bir araya gelip masanın üzerine geri sıçraması hiçbir zaman göremeyeceğiz. Karmaşanın bu çoğalımı ya da kullanılmayan enerji miktarı geçmişi gelecekten ayırır ve bu şekilde zamana bir yön kazandırır.
Kerstin Gier
Sayfa 315 - Stephan Hawking
Zamanı bizi aradığı gibi karşılayalım.
Kerstin Gier
Sayfa 111 - Cymbeline Trajedisi William Shakespeare

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Safir Mavi
Alt başlık:
Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer 2
Baskı tarihi:
Haziran 2013
Sayfa sayısı:
368
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053430773
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Saphirblau - Liebe Geht Durch Alle Zeiten
Çeviri:
Firuzan Gürbüz
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Zamanda yolculuk aşka engel olabilir mi?

Acemi bir âşığı geçmişe yollamak iyi bir fikir olmayabilir!
En azından on altı yaşındaki çömez zaman yolcusu Gwendolyn böyle düşünüyordur.
Bu macerada Gideon ve Gwen dünyayı kurtarmak ya da menuet dansını öğrenmek gibi pek çok sorunun üstesinden gelmek durumunda kalacaktır. (Üstelik ikisi de hiç kolay değildir!)
Bütün bunlar yetmezmiş gibi Gideon büsbütün tuhaf davranmaya başlayınca, Gwendolyn artık hormonlarını kontrol altına alma zamanının geldiğini anlayacaktır!

Çünkü işin içinde aşk varken zaman yolculuğu yapmak pek mümkün görünmemektedir...

"Eğlenceli ve gizemli! Belki de aşk, zaman ve mekânın tüm kurallarını yıkabilecek tek şeydir!"
-Barbara Wegmann-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 620 okur

 • Jamie Fraser
 • Gül Ayaz
 • Kardelen Özgüven
 • Sıla Yılmaz
 • İREM
 • Meryem Ayan
 • Dilara Güngör Öztürk
 • zeycan sida odak
 • Eda
 • Melih Uçan

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4.2
14-17 Yaş
%24
18-24 Yaş
%35.3
25-34 Yaş
%22.8
35-44 Yaş
%10.8
45-54 Yaş
%1.8
55-64 Yaş
%0.6
65+ Yaş
%0.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%97.6
Erkek
%2.4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%41.3 (95)
9
%17.8 (41)
8
%20.4 (47)
7
%14.3 (33)
6
%4.8 (11)
5
%0.9 (2)
4
%0.4 (1)
3
%0
2
%0
1
%0