Zümrüt Yeşil Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer 3

9,0/10  (90 Oy) · 
209 okunma  · 
79 beğeni  · 
1.963 gösterim
İçinde aşkın tüm renklerini bulduğunuz unutulmaz serinin son kitabı...

Bir kadın kalbi kırıldığında ne yapar?
En iyi arkadaşını arar, çikolata yer, belki haftalarca aşk acısı çeker.
Ancak zaman yolcusu Gwendolyn Shepherd, elinde olmayan nedenlerden dolayı enerjisini başka şeylere harcamak zorundadır. Örneğin hayatta kalmak...

Çünkü geçmişte yaşayan Saint Germain Kontu`nun yaptıkları, geleceği tehlikeli bir şekilde etkilemeye başlamıştır.
Gwendolyn ve Gideon aşk acısına rağmen ipucu bulmak için 17. yüzyıldaki büyüleyici bir baloda menuet dansı yapmakla kalmayacak, kendilerini unutulmaz bir maceranın da içinde bulacaklardır...

"Gizem, gerilim, bilimkurgu, romantizm ve maceranın doyurucu bir karışımı. Okuyucular tüm seriyi bir solukta bitirecek..."
-Augsburger Allgemeine-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9786053431077
 • Orijinal Adı:
  Smaragdgrün - Liebe Geht Durch Alle Zeiten 3
 • Çeviri:
  Firuzan Gürbüz
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Damla Köseoğlu 
16 Haz 12:06 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kerstin Gier'in kaleme aldığı serilerden birini tamamlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Üç kitaptan oluşan Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisi bitti. Yakut Kırmızı ile başlayıp Safir Mavi ile devam eden macera Zümrüt Yeşil ile son buldu. Bu seri benim için bir taraftan acaba sonunda ne olacak diye merak etmem nedeniyle bir an önce bitirmek istediğim ama bir taraftan da keşke biraz daha olsa da okusam dediğim bir seri oldu. Birbirinden sevilesi karakterler, özgün bir konu ve kurgu, yazarımızın akıcı, komik, tatlı üslubu ile bu seri damağımda çok güzel bir tat bıraktı. Aşk, fantastik öğeler, gizem unsurlarının bir araya geldiği serinin son kitabında ilk iki kitapta ucu açık bırakılan noktalar dolduruluyor, soru işaretlerine cevap bulunuyor.

Altı kadın ve altı erkekten oluşan on iki kişilik zaman yolcuları çemberinin son iki üyesi olan Gwendolyn ve Gideon'un maceraları Zümrüt Yeşil'de de devam ediyor. Gwenny ve Gideon bir yandan geçmişteki balolar, ziyaretlerle uğraşırken bir yandan da kendileri ve diğer zaman yolcuları ile ilgili türlü gerçekleri açığa çıkarmaya çalışıyorlar. Tabii işleri hiç kolay değil çünkü karşılarındaki kişi muhafızların koruyucusu, güçlü Saint Germain Kontu'ndan başkası değil.

Zümrüt Yeşil serinin son kitabı olması nedeniyle kitaptan beklentim seriye, karakterlere dair kafamda bulunan tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmasıydı. Evet Zümrüt Yeşil büyük ölçüde bunu başardı. Büyük ölçüde dememin nedeni de keşke birkaç bölüm daha eklenerek olayların sonrasına, karakterlere ne olduğuna daha geniş yer verilseydi şeklindeki düşüncem. Ama bir kitap ya da seri, size okurken fazlasıyla keyif vermişse bu tür noktaları görmezden gelebiliyorsunuz ve ben de tam olarak böyle yapacağım. Seri iyi kişiler-kötü kişiler bağlamında genel itibariyle tahmin edilebilir noktalar barındırsa da bir iki durum beni gerçekten şaşırttı diyebilirim. Gwenny ve en yakın arkadaşı Leslie arasındaki ilişki mükemmeldi. İkili arasındaki diyalogları okurken veya Gwenny zaman zaman iç sesini konuştururken kahkaha attığım da doğrudur. :) Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisi benim için çok güzel bir okuma oldu. Aşırı keyif aldım, güldüm, merak ettim, şaşırdım. Fantastik kitapları zaten seven biri olarak bu türün başka unsurlarla bir araya getirilerek bu denli duru bir şekilde ele alınması beğenimi kazandı. Sayfalar su gibi aktı gitti. Konudan bu konunun anlatılışına, karakterlerden kitap tasarımına kadar her şey mükemmeldi. Bu seriyi okuduğum için oldukça memnunum. Kerstin Gier'e bayıldım ve umarım yazarın diğer serisi olan Silber'i de okuyacağım. O seriyi de  beğeneceğimden şüphem yok. Değerli taşlar, gizemli durumlar, aşk, fantastik öğeler, korkular, kıskançlık ve sevgi dolu bu dünyaya sizleri de davet ediyorum. Hepinize keyifli okumalar.

Yasmin 
 01 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

serinin son kitabı karakterlere veda zamanı ve ben üzülerek kitabımı bitirmeye çalıştım. harika bir seriye mükemmel bir son yazılmış. tavsiye edilir.

Burak Bilen 
31 May 15:39 · Kitabı okudu · 8 günde · 6/10 puan

Kitaptan beklediğim fazla bir şey yoktu açıkçası. Son 100 sayfaya gelene kadar akıcı denilebilecek biçimde okumamı da sürdürdüm. Fakat bundan sonra kitabı bitirmekte zorlandım. Bunun nedeni de bende merak uyandırmaması oldu. Sanırım fantastik kitaplarla aram pek yok.

papatya 10 
 28 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

ve serinin son kitabı.. oldum olası fantastik şeyleri severim zaten. çok hayalci, çok gerçek dışı, olmazları olduran herşeyi çekici bulurum. çünkü 'gerçeklere' gözlerimi kapatarak yaşamak, 'kötü olan bi dünyadan' öylece kurtulmak kolayıma geliyor açıkçası. evet çocukça bi davranış olabilir ama zaten hepimiz çocuk kalmak istemiyor muyduk? hepimiz bıkmamış mıydık büyümelerimizle kirlenen bu hayattan? hepimiz bu kötü dünyaya gözlerimizi kapatmak istemiyor muyduk? neyse.. nerde kalmıştık? kitap.. hem zaten sadece kitaplar mutlu sonla biter..

madschatz 
30 May 18:02 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

3 serilik bir kitap.yazarın anlatımı sade ve içten. ilk iki kitapta aslında insan farklı düşüncelere dalarken 3.kitap size farklı bir boyut kazandırıyor ve insanın aklına getirdiği şey herşey göründüğü gibi olmayabilir..

Birsu 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Gwendolyn artık gerçekleri biliyor. Kimin kızı olduğunu, neler yapabileceğini, gerçek düşmanın kim olduğunu, geçmişten günümüze gelenleri,kurtuluş yolunu ve en önemlisi kronografın yerini. Tek ihtiyacı güçlü bir müttefik, ve şansına; sahip olduğu şey tam da bu. İniş çıkışları olan bu aşk ve macera girdabına yakışan, peri masallarını kıskandıracak mutlu sonuyla; zümrüt yeşil. Okumamış olabilirsiniz. Ama hiçbirşey için geç değildir.

MUAZZEZ 
02 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Serinin en güzel kitabıydı bence. birinci kitap giriş, ikinci kitap gelişme, üçüncü kitap da konunun sonuç bölümüydü...

chanana 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Aşk tüm zamanların içinden geçer serisi 2 günde bitti:( masal gibiydi, reel hayata eğlenceli bir molaydı, keşke o büyülü masal aleminde kalabilseydim hep. Serinin sonundaki minik detaydan dolayi hala kendime gelemedim. (Nasıl bağladın oraya Kerstin bacimmm harbi iyi bağladın :D ) kabul edelim sonlara dogru klişenin dibine baya bi vurdun, ucu açık bir dolu olay ve karakter de bıraktın. Ama en sonu cidden güzeldi. Ha tabi bence burada bitmemeliydi o da ayrı. Gwenn ve Gideon'un şu son halleriyle neler yapacaklarını, kronografla nerelere gideceklerini, evli mutlu çocuklu hallerini falan görmek istiyor insan haliyle :P
Yan karakterlere neler oldu yine ucu açık, yok yok yetmedi bu kitap bize Kerstinnn hanım aplacım:((( novella falan yazsan da olur, böyle ağzımıza bir parmak bal çalıp, kavanozu geri aldın yaa, alacağın olsun:( Kesinlikle fantastik sevenlere öneriyorum seriyi ama tek başınıza okumayın bence:D çünkü her an yok artık şunu gördün mü bunu farkettin mi bence şöyle olacak böyle olacak, katil uşakkk! :P diye anlık dayanışma ve heyecan birliği yapabileceğiniz bir okur dostunuz olmalı. Aksi halde kitap ve heyecanı içinizde patlıyor benimki gibi hahaha :D
Sırf beni bu kadar soru işaretleri içinde bıraktı diye de son kitaptan 1 puanı kırdım, hakettin sen bunu hayün yazar ! :D

Huriye Ekiz 
25 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Serinin son kitabı tam anlamıyla finaldi. Yazarımız finalle beklenen mutlu son mesajını vermeyi ihmal etmedi :) Ancak keşke bu kadar kısa kestirip atmasaydı. Yan karakterlerde dahil olmak üzere olayın sonunda noldu bunlara yahu demekten kendimi alamadım. Fantastik bir macera hatta biraz fazla mizah ve aşk arıyorsanız doğru seriye geldiniz. İyi Okumalar :)

TSena_gl 
13 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap tam yerinde, okuyucuyu her anlamda doyuran bir şekilde bitti. Bu kitapta daha doğrusu seride baskın olarak kızdığım; Kont diye bilinen pislik adamın kadınlara karşı ezici tutumuydu ama ne demişler kadınlardan korkacaksın. Ve tabii kişinin duyduklarına koşulsuzca, sorgulanmadan inanmasıydı, eh bu durumda bir yere kadar. Kitabın konusu: Gwendolyn'un aldığı yardımlarla tamamen çözdüğü sırlar ve ardından çıkan acı gerçekler... Gwendolyn hiç bu kadar olgun olmamıştı. Gideon, artık kendi aklını kullanmaya karar verirse... Peki tüm bunların yanında düşmanınız, bildiğinizin aksine sizden çok uzakta değilse? Yapılan planlar umulduğu şekilde gidecek mi? Yaşanan zorlu anlar artık tamamen bitebilecek mi? Bu kitap her şeye son noktayı koyuyor. Gerçekten özgün ve güzel bir seriydi. Herkese tavsiye ederim

2 /

Kitaptan 32 Alıntı

Damla Köseoğlu 
14 Haz 12:34 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bilgi sahibi olan, gücün de sahibi olur.

Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 196 - Pegasus Yayınları)Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 196 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
11 Haz 15:03 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsan bazen bir şeylere güvenmeyi bilmeli.

Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 10 - Pegasus Yayınları)Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 10 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
13 Haz 20:02 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Her şey, her şey kaderin bir parçasıdır.

Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 122 - Pegasus Yayınları)Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 122 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
15 Haz 17:13 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsanlar çok kolay manipüle edilebiliyorlar, değil mi?

Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 430 - Pegasus Yayınları)Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 430 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
11 Haz 23:16 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Geç olması hiç olmamasından iyidir.

Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 15 - Pegasus Yayınları)Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 15 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
16 Haz 01:43 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Çünkü siz insanlar sadece görmek istediklerinizi görürsünüz.

Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 436 - Pegasus Yayınları)Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 436 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
13 Haz 23:40 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ray Bradbury
Sıçra ve bırak aşağıya inen yolda kanatların çıksın.

Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 67 - Pegasus Yayınları)Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 67 - Pegasus Yayınları)

Aşk böbreklerden geçer, mideye vurur, kalbi kırar, göğsü sıkıştırır ve aklını bozar.Ama birincisi; bunlar geçer, ikincisi, durum hiç de sana göründüğü gibi umutsuz değil ve üçüncüsü kalbin camdan değil.

Zümrüt Yeşil, Kerstin GierZümrüt Yeşil, Kerstin Gier
4 /