Adı:
Silber
Alt başlık:
Rüyalar Kitabı 1
Baskı tarihi:
Haziran 2015
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053435891
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Silber: Das erste Buch der Träume
Çeviri:
Firuzan Gürbüz
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Rüyaların gizemli ülkesine, merak uyandıran bir yolculuk…

Kertenkele tokmaklı, gizemli kapılar; konuşan taş heykeller ve elinde baltasıyla, delirmiş bir bakıcı… Liv Silber'ın rüyaları son zamanlarda epey tuhaflaşmıştır ve içlerinden biri fazlasıyla kafasını kurcalamaktadır. Bu rüyada geceyarısı dört çocuğun gizemli ve karanlık bir ayin gerçekleştirdiği bir mezarlıktadır. Üstelik Liv bu dört genci normal yaşamında tanımaktadır çünkü Grayson ve üç arkadaşı gerçekten vardır.

Liv kısa süre önce bu dört gencin okuduğu okula kaydolmuştur ve aslında hepsi iyi çocuklardır. Mezarlıktaki geceden daha korkutucu olan, arkadaşlarının Liv'in rüyada söylediği ancak gerçek hayatta hiçbir şekilde sözünü etmediği şeyleri bilmesidir. Çocukların bunu nasıl öğrendiğini çözmek ise, bilmeceleri çok seven Liv'in uzak duramayacağı kadar çekici bir gizemdir…

"Okurları kesinlikle memnun edecek. Dört yüz sayfa yetmiyor ama neyse ki devamı yolda."
-Karin Wehrheim-

"Aşırı eğlenceli, aşk dolu, gizemli bir rüya."
-Brigitte-

"Sempatik ve özgüvenli başkahramanıyla hassas ilk aşklara dair merak uyandırıcı bir roman. Daha ne olsun ki?"
-Stefanie Leo-
(Tanıtım Bülteninden)
400 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Silber'i başta yarım bırakmıştım. Çünkü okuyacağım başka bir kitap elime ulaşmıştı. Sonra baktım çoğu kişi beğenmiş okumak istedim. Gerçekten güzel bir kitaptı bence. Henry karakterini çok sevdim. İyi bir karakterdi. Ama diğer kitaplarda öyle mi bilemiyorum. Çünkü daha okumadım : )
400 syf.
·8/10
Bir süre önce yazarın "Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer" serisini masal okurmuş gibi okumuştum ve çok beğenmiştim.Haliyle bu kitaba dair beklentilerim hayli yüksekti.
Kitabın ilk sayfalarında özellikle çok eğlendim.Bol espirili bir kitaptı.İşin içine farklı şeyler girince keyfim biraz söndü maalesef.Konunun yaratıcı ve farklı olduğu su götürmez bir gerçek yalnız yazar oturtamamış kurguyu.Beğenmedim mi? Beğendim.Ama yazar çok daha güzel yapıtlar ortaya koyabilir.
Tasarımı harika olmuş bu arada, tebrikler Pegasus!
400 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Silber çok uzun süredir merak ettiğim bir kitaptı. 2. Kitap çıktı ve artık kesin okumalıyım deyip okumaya karar verdim.
Alman yazar uzun süredirde "Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer" Serisi ile ilgi çekiyordu.
Silber çok güzeldi. Çok akıcı bir anlatıma sahipti ve bütün karakterleri çok sevdim.
Liv Silber kız kardeş annesi ve bakıcısı ile yaşayan çok tatlı ve meraklı bir kız ( başına ne geliyorsa merağından )
Her şey annesinin işi sebebiyle İngiltere'ye taşınmaları ile başlıyor.
Liv ve Kardeşi annelerinin sevgilisinin çocuklarının okuduğu okula kaydoluyorlar.
Bu okulda da bir yakışıklılar grubu var her okulda olduğu gibi.
Sonrasında Annesinin sevgilisine akşam yemeğine gidiyorlar. Ve orada görüyor ki üvey kardeşi Okulun en popülerlerinden olan Grayson.
Bir kaza sonucu yemekte üstü ıslanıyor ve üşüdünüz için Grayson ona kazağını veriyor ve eve dönüyorlar.
Ve asıl rüyalar o gece başlıyor.
Liv kendisini Grayson'un rüyasında ve bir mezarlıkta buluyor ve yalnız değil Grayson ve okulun yakışıklı grubu da orada.
O gece daha önce hiç görmediği yerler görüyor, hiç duymadığı cümleler duyuyor.
Ve uyandığında orada yaşanan her detayı hatırlıyor.
Bu ilginç olayı araştırmaya başlıyor ve rüya defteri tutmaya başlıyor.
Olaylar çok farklı ve çıkılmaz bir hal alıyor.
En beğendiğim kısımlardan biri Gizemli ismiyle yazılan bloglar. Gızemli kimse herkesle ilgili her şeyi biliyor.
Liv ve Mia (kız kardeşi) bunu da araştırıyorlar ve tahminleri bence kesinlikle doğru.
Kitabın sonu öyle bir bitiyor ki ikinci kitaba hemen başlamak istiyorsunuz.
En azından ben öyle düşünüyorum.
2. Kitabı en kısa Zaman da alıp okuyacağım.
400 syf.
Bir tür gençlik kitabı diyebiliriz.Liseli bir genç,okulda popüler erkekler ve onlara aşık olanlar...Tabi konu bunların üzerinden yürümüyor.Gerçek gibi yaşanan rüyalar ve her insana ait olan rüya kapıları... Kapısından geçen, o kişinin ne rüya gördüğünü görüyor,sırlarını,korkularını öğreniyor...

Üslup sade ve akıcı.Sıkmayan,kitabın akmasına sebep olan güzel espriler de içeriyor.Üslup için tam tadında diyebiliriz.

Teknik güzel sizi hikayeden koparmayacak şekilde yazılmış.

Sonuç olarak bir gençlik kitabı ama yetişkinlere de okutturacak eğlenceli,gizemli bir kitap.Size çok fazla şey katmaz ama okuduğunuz ağır bir kitabın ardından gidebilir.
400 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Aşk tüm zamanların içinden geçer serisinden sonra yine muhteşem bir seri yazmış. Her ne kadar gençler için gibi olsa da kafa dağıtmak için tüm yaşlara hitap ediyor. Fantastik sevenler için bulunmaz nimet. Yazarın kalemi çok akıcı ve karakterler çok yaratıcı. İkinci kitabı bir an önce almak istiyorum.
400 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Hasta ve yorgun geçirdiğim bir haftasonu için Silber bana iyi geldi diyebilirim. Tıpkı "Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer" serisinde olduğu gibi... Onun kitaplarını da tam böyle bir zamanda okumuştum ve bayılmıştım. Silber'i de sevdim, bayılası o kadar çok karakter varki zaten kitabı sarıp sarmalamamak insanın elinde değil.

Kerstin'in klasik anlatım tarzıyla hayal gücü birleşmiş bu kitapta da... Sakin, akıp giden, insanı germeyen bir tarzı var bu kadının... Karakterleri kabul ettiriyor, farkında olmadan sevdiriyor size... Henry, Mia, Grayson... Ben hepsini çok sevdim. Arthur'un adam olduğunu düşünmüyorum, bence o hala dersini almamıştır. O yüzden de o şeytan kız arkadaşıyla birlikte kim bilir 2.kitapta başımıza ne işler açacaklar. Rüyalardaki bazı sahnelerde gerilsem de Yine çok tatliş rahatlatıcı bir kitaptı. Serinin nerelere gideceği ayrıca merak uyandırıcı benim için... Bayıldım demek yeridir. Herkese iyi okumalar ;)
400 syf.
·60 günde·Beğendi·10/10
Alman yazarlara olan ilgimi Kerstin Gier'in Liebe Gecht Durch Alles Zeiten yani Aşk Tüm Zamanların içinden geçer serisi ile kazanmıştım. Bu kitabı da D&R da okuyacak yeni bir kitap ararken şans eseri buldum. Zaten sevdiğim bir yazar olduğu için de tereddütsüz aldım. Iyi ki de almışım. Kitap, kapağından da anlayacağınız üzere rüyaların üstüne kurulu. Asla stabil bir hayatı olmayan Liv Silber'ın Londra'ya taşınmasıyla hayatı hem anlam kazandı hem de yerle bir oldu. Bir çiftlik evine taşınma hayalleriyle Londra'ya adım atan Liv kendini annesinin sevgilisinin evine taşınırken buldu, hemde okulun altın çocuklarından Grayson Spencer'ın üvey kız kardeşi olarak. Okulun dedikodu bloğunda hakkında yazılanların tavan yapması bir kenara, Liv kendini bir iblisle anlaşma yapmış dört çocuğun arasında rüyalarını kontrol etmeyi öğrenmek zorunda. İşin kötüsü Grayson da onların arasında. Liv aşkı bulurken, imkansızlar ve vaatler yüzünden gözü dönmüş arkadaşlarıyla(!) savaşmak zorunda. Hiçbirşeyin kesin olmamasına rağmen dizginlerin elinizde olduğu bu dünyanın kapısını aralamanızı tavsiye ederim, görecekleriniz; sadece bakış açınızı değiştirmekle kalmayacak, sizi büyüleyecek, ümit etmenin, savaşmanın nasıl birşey olduğunu hatırlatacak
400 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
MÜKEMMEL. Kitap hakkında diyebileceğim en kısa ve öz söz.

Kerstin Gier en sevdiğim yazarlardan. Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisi ile gönlümü fethetmişti. Silber, yazarın diğer serisinden daha güzel. Kitabı ilk çıktığı zaman alacaktım ama diğer çıkan kitaplardan dolayı ertelemiştim. Kütüphanede görür görmez aldım.

Silber, Liv'in annesinin sevgilisiyle tanışmaya gittiği gün üzerine meyve suyu dökülür. Annesinin sevgilisi -Ernest- nin oğlu Grayson ona kazağını verir. Liv, o gece yatarken kazağı giyer ve rüyasında Grayson'ın rüyasındadır.

Diğer kitaplarını da okumak istiyorum...
400 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Yazarı ilk defa okudum, kitap oldukça akıcıydı hemen 2. kitabı sipariş verdim.. Reading slump için birebir çerezlik bir kitap.. Kurgusu çok güzel olmasına rağmen, özellikle sonlara doğru bazı olaylar çok havada kaldı, küt diye bitti kitap.. Diğer kitap yorumları güzel olduğu için devam edeceğim bir seri.. Yaş aralığı lise üniversite olduğunu da belirtmek isterim ;)
400 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Kitap beklediğimden çok daha iyiydi fantastik gizem severler mutlaka okumalı nasıl bittiğini anlamadım çok sürükleyici ve merak uyandırıcıydı ikinci kitabı okumak için sabırsızlanıyorum.
400 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
okuduğum bilim kurgu olan kitaplarn en iyilerinden bir tanesi oldu diyebilirim kitabı bitirmemek için yavaş yavaş okuduum gerçeğide var tabi. rüyalar hiç bu kadar gerçekçi olmamıştı. annesiyle enestien nin ilişkisi olduğunu öğrenen mia ve liv enestien in evlerine çalışır ve iki kardeşileri daha olur. liv
abisi olan grayson un sırlarını öğrenmeye çalışırken kendini işin içinden çıkamaz bulunur ve çeşitli rüylarda bulur kendini... ( eğer okumadıysanız hemen alın ve okuyun hemen biticek bir kitap)
400 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Kitap güzeldi fakat gizemli olayların ve rüyaların başladığı sayfalar 70 ten sonraydı. Oraya kadar kızın yaşadığı sıkıntılar normal hayatı falan. Kötü diyemeyeceğim ama rüyaların geç başlıyor olması küçük bir pürüz . Ben yine de okumak isteyenlere tavsiye edebilirim.(sonrası güzel )
Bir insanı en iyi tanıyabileceğin, zayıflıklarını ve sırlarını en
iyi öğrenebileceğin yer rüyalarıdır.
1- yeşil kapı er yada geç her rüyada ortaya çıkıyordu.
2-grayson'un kazağını giydiğimde onun kapısından geçebiliyordum giymedigimdeyse kapi kapali oluyordu.
3- bu koridordaki tüm kapılar kilitliymis gibi duruyordu.
4- gerçek hayatta hiç gormedigim kişileri rüyamda ayrintili bir şekild e görebiliyordum.
Sonuçta bu bir deneydi. Gerçek yada rüyada olsun, bazı cümlelerin üzerimde etkisi vardır
Ne ugurlu sayılara, ne burçlara ne de dört yapraklı yoncanın ve baca temizleyicilerinin uğur getireceğine inanırdım.
Saat 3.00
Grayson'un kazağı: üstümde değil
Hatırlanan rüya: var
Rüyada hatırlanan yeşil kapı: var
Rüyanın ayrintilari: kung fu hocam bay wu ve ben birçok turistle birlikte adwills deki teleferikteyiz ve bay wu mor tişörtlu şişko bir amerikalı turiste boyun çevirme hareketini uygulama mı istiyor. Ona aklını kaçırdığını sorduğumda bana, konfüçyüs der ki: bilge kisi hakaretleri iyilikleri unutan nankör gibi unutur. Diyor
Grayson'un kapısını arıyorum ve freedy'in adını üç kez tersten söylüyorum ama kapı açılmıyor. Calar saat ölümcül bir sesle çalışıyor. Benim ki.
Inlememi güçlükle bastirdim. Bilimsel değerlendirmeden çok bir delinin notlarına benziyordu.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Silber
Alt başlık:
Rüyalar Kitabı 1
Baskı tarihi:
Haziran 2015
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053435891
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Silber: Das erste Buch der Träume
Çeviri:
Firuzan Gürbüz
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Rüyaların gizemli ülkesine, merak uyandıran bir yolculuk…

Kertenkele tokmaklı, gizemli kapılar; konuşan taş heykeller ve elinde baltasıyla, delirmiş bir bakıcı… Liv Silber'ın rüyaları son zamanlarda epey tuhaflaşmıştır ve içlerinden biri fazlasıyla kafasını kurcalamaktadır. Bu rüyada geceyarısı dört çocuğun gizemli ve karanlık bir ayin gerçekleştirdiği bir mezarlıktadır. Üstelik Liv bu dört genci normal yaşamında tanımaktadır çünkü Grayson ve üç arkadaşı gerçekten vardır.

Liv kısa süre önce bu dört gencin okuduğu okula kaydolmuştur ve aslında hepsi iyi çocuklardır. Mezarlıktaki geceden daha korkutucu olan, arkadaşlarının Liv'in rüyada söylediği ancak gerçek hayatta hiçbir şekilde sözünü etmediği şeyleri bilmesidir. Çocukların bunu nasıl öğrendiğini çözmek ise, bilmeceleri çok seven Liv'in uzak duramayacağı kadar çekici bir gizemdir…

"Okurları kesinlikle memnun edecek. Dört yüz sayfa yetmiyor ama neyse ki devamı yolda."
-Karin Wehrheim-

"Aşırı eğlenceli, aşk dolu, gizemli bir rüya."
-Brigitte-

"Sempatik ve özgüvenli başkahramanıyla hassas ilk aşklara dair merak uyandırıcı bir roman. Daha ne olsun ki?"
-Stefanie Leo-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 374 okur

  • Elif
  • Eda Sönmez
  • Selin kaymak
  • Betül KILIÇ
  • Yağmur AKBIYIK
  • elif
  • Cansu palaz
  • Nazlı Yeşilkaya
  • Ezgi Özcan
  • Sena Nur Turhan

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%8.1
14-17 Yaş
%49.6
18-24 Yaş
%19.5
25-34 Yaş
%17.1
35-44 Yaş
%5.7
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98
Erkek
%2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%30.2 (52)
9
%25 (43)
8
%16.9 (29)
7
%15.1 (26)
6
%9.3 (16)
5
%1.2 (2)
4
%0
3
%1.2 (2)
2
%0
1
%1.2 (2)

Kitabın sıralamaları