Şampanyadaki Zehir

8,3/10  (26 Oy) · 
88 okunma  · 
16 beğeni  · 
648 gösterim
Muhteşem yemeklerle donatılmış yedi kişilik bir sofrada altı kişi oturuyordu. Yedinci kişinin yerindeyse Rosemary Barton'un anısına bir biberiye (rosemary) dalı duruyordu. Bir yıl önce meydana gelen o acı olayı kimsenin unutmak istememesi garipti. Çünkü güzel yüzü acıdan tanınmaz hale gelen genç kadın, bu masada son nefesini vermişti. Rosemary Barton tanıştığı her insanda güçlü duygular uyandıran güçlü duygular uyandıran güzel bir kadındı. Ne yazık ki bir olay sırasında uyandırdığı başka bir güçlü duygu onun sonunu hazırlamıştı. (Arka Kapak) - See more at: http://www.kitapzen.com/...sthash.5lfmoWQW.dpuf
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2004
 • Sayfa Sayısı:
  239
 • ISBN:
  9789754050684
 • Orijinal Adı:
  Sparkling Cyanide
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Mustafa Aydın 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Mükemmel bir yazarın mükemmel bir eseri. Yazar günümüz yazarlarının aksine size 5 şüpheli sunuyor ve hepsine cinayet için sebepler veriyor. Ardından adım adım suçluya yaklaşırken siz de bir bakıma dedektifcilik oynuyosunuz. Oldukça eğlenceli,sürükleyici klasik bir agatha kitabı.. :)

Serdar Poirot 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Güzel bir polisiye roman. Rosemary Barton, George ile evlidir ancak onu tamamen sevmemektedir. Bir gün bir yemekte ölür. İntihar ettiği düşünülür. Ancak George'a gelen bazı mektuplar yüzünden cinayetten şüphelenirler. George baldızı İris ile beraber bu işi araştırmaya başlar. Rosemary'nin öldüğü yerde aynı konuklarla bir yemek düzenler ancak yemekte zehirlenir. Katil adayları gayet çoktur. Acaba başmüfettiş Kemp, Albay Race ve İris'i seven Anthony acaba katili bulabilecekler midir? Keyifle okunan bir roman.

Serdar Poirot 
12 May 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çok güzel bir Akba polisiyesi daha.
Burada yine Poirot vs. yok ancak Gizli Servis'ten Albay Race var.
Bir kadının intiharının göründüğü gibi olmaması üzerine gelişen olaylar, kişilerin duyguları.
Bir sene sonra intiharın olduğu yerde tekrar aynı vakanın bulunması.
Polisiye severlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.