8,3/10  (40 Oy) · 
128 okunma  · 
22 beğeni  · 
2.698 gösterim
Luxenler ve Arumlar, Lux serisinden bağımsız da okunabilecek Saplantı'da çok daha baştan çıkarıcılar.

Ukala, zorba ve tapılası bir adam. Korunmaya muhtaç, küfürbaz ve ateşli bir kadın.

Hunter acımasız bir katil. Devlet için kötü adamları öldüren bir uzaylı. Işığın çocukları Luxenleri yok etmek için doğmuş bir Arum. Yaptığı işten de çok memnun, ta ki, bir insanı korumak zorunda bırakılana dek.

Serena, en yakın arkadaşı, senatörün oğlunun doğaüstü bir varlık olduğunu söylediğinde, ona inanmamıştı. Kim inanır ki? Ne yazık ki sonrasında korkunç bir olaya şahit oldu.

Hunter ve Serena, ateş ve barut gibi… Bir arada olmaları çok tehlikeli…

Sonunda Hunter yapmaması gerekeni yapıyor. Hem de defalarca.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786050917734
 • Orijinal Adı:
  Obsession
 • Çeviri:
  Serkan Göktaş
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Rose Rutherford 
28 Haz 14:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Lux serisinde adı geçen Hunterr'ın yanında duran insan kızla tanışma hikayesini anlatan bir kitap..
Kitap fazla güzel değildi, yani okunsa da olur okumasa da tarzı bir kitap.

Yeşim Temiz 
12 Ağu 12:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Lux serisinde kötü olarak bahsi geçen Arum'ların hikayesi. Sanırım "Köken" kitabında dost olmasalar da birbirlerini gördüklerinde öldürmemeye çalıştılar Luxen'ler ile Arum'lar... Bu kitapta kötü olarak bilinen Arum'ların aslında her türde olduğu gibi iyisi de olabileceğini okuyoruz. Arum olan Hunter ve koruması gereken insanı Serena... Güzel bir kitaptı, hatta bir bölumde Deamon'da var. Akıcı, sürükleyici bir kitaptı. Kitabın konusu arka kapak yazısında olduğu için değinmiyorum iyi okumalarr

Nur D. 
30 Eki 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 5/10 puan

Kitaba yapılan genel yorumları okuduktan sonra benim için "Herkesle aynı kitabı mı okudum?" diye düşündüren o kitaplardan biri.

Kitapla ilgili küçük notlar
• Bu seri herkesin bildiği gibi Lux serisiyle aynı paralellikte geçiyor ve bizim Lux serisi boyunca kötü adam bildiğimiz Arumların dünyasına adım atıyoruz.
• Lux serisi Genç Yetişkin türündeydi, bu seri ise Yetişkin türünde.
• İki seri birbirinden bağımsız okunabilir.

Ve bu üç madde aynı zamanda kitapla ilgili sevmediğim şeylerin temelini oluşturuyorlar.

• Ben yazarın Obsidyen'i yazmaya başladığında, Arumlar ile ilgili bir devam serisi yazmayı düşündüğünü sanmıyorum. Düşündüyse de üzerinde pek kafa yormamış olsa gerek. Çünkü bana zaman zaman bazı noktalar Lux serisi ile biraz çelişkili geldi.

• Saplantı Yetişkin türünde ama pek yetişkinlere yönelik değildi. Daha çok gençler için uygunsuz olduğundan bu kategoriye giriyor. Birde bana göre; Jennifer L. Armentrout Genç Yetişkin türünde daha iyi bir iş çıkarıyor.

Duygusal yönden eksik, konu akışı da çok oldu bittiydi.
Ayrıca seriyi ve konusunu özel yapacak özgün bir nokta da yoktu.

Meryem Özalp 
02 Tem 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Lux serisinden önce okuduğum için Hunter ve Arum'ları sewmştm. Karanlık gölge adamım :) Deoman ve Katy gibi olmasa da bu ikili de fena deellerdi.. jenny kesnlkle fantastk yazmalısın yani sennkler başka :) bir de keşke bu da seri olark dewam etseydii tadından yenmezdi :)

Dilek 
18 Haz 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Puan vermedi

Lux serisinden bağımsız okunabilecek bir roman. Ancak Lux serisini okumuş ve luxen ve arumları farklı bir açıdan okumak isteyenlere kesinlikle tavsiye edilir. Yazarın espirili dili burada da kendini göstermekle beraber Kat ile Deamon arasındaki gibi bir şey beklemeyin. Bu kitap biraz daha karanlık ve tabi tek kitap olması sebebiyle hemen bitiveriyor :) Kısaca fantastik severler seriye bağlı kalmaksızın severek okuyabilirler.

Kitaptan 2 Alıntı

Meryem Özalp 
25 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Sakinleştin mi?"
"Sen bir..."
"Bir kez daha uzaylı dersen seni azıcık boğacağım. Anladın mı? Benim ne olduğum meselesini çoktan açıklığa kavuşturduk. Ben sağda solda sen insansın diyerek dolaşıyor muyum?"

Saplantı, Jennifer L. ArmentroutSaplantı, Jennifer L. Armentrout
Meryem Özalp 
25 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Hayatımda hiç bu kadar hayal kırıklığına uğramamıştım. Gel gör ki buna sebep olan bir insan bile değildi uzaylıydı. En azından artık erkek türünün hangi gezegenden gelirse gelsin "Öküz" olduğunu öğrenmiştim."

Saplantı, Jennifer L. ArmentroutSaplantı, Jennifer L. Armentrout