Sayılı Gün

9,6/10  (5 Oy) · 
5 okunma  · 
4 beğeni  · 
112 gösterim
Biyopsinin Dondurma Üzerindeki Etkisi’nde hastane koridorlarından taşan acıları ve umutları bizlere ulaştıran Birol Tezcan, Sayılı Gün’de yüreklerimize dokunan öyküleriyle, özlemenin, beklemenin, gün saymanın evrensel ruh halini bizlere, bizim dilimizden anlatıyor. Bazen yaşam kullanma kılavuzu gibi, bazen bir ağabeyle dertleşmek gibi, bazen de özlediğimiz Yeşilçam filmleri gibi…

Ot Dergisi’ndeki yazı ve öyküleriyle pek çok okurun takdirini kazanan Birol Tezcan’ın yeni öyküleri hepimize hem hüzünlü hem de keyifli bir okuma serüveni vaat ediyor…
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2017
 • Sayfa Sayısı:
  168
 • ISBN:
  9786053756583
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hande Alvur 
28 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

20 öyküden oluşuyor 163 sayfalık dev kitap... Her öyküde bambaşka hayatlara şahit olurken, tutsaklığın her halini okuyorsunuz.. Ama okurken de biliyorsunuz ki düşünceler asla tutsak edilemez.. Elime aldığım gibi bitirdim. 163 sayfa olduğuna bakmayın etkisini okumadan tahmin etmeniz mümkün değil!

Burcu Bergen 
12 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Sayılı gün çabuk geçer mi? Bu kitapta anlatılanlar zaman olarak geçiyor ama zamanla geçmiyor. Polis şiddeti, hapishane dehşeti, haksız yere ölümler ve bunların anlatıldığı 2'şer sayfalık hikayeler. Yaşandığını bildiğimiz fakat hep ardımıza atıp unutmayı seçtiğimiz şeyler. Güzel yazılmış bir kitaptı. İnsanı üzen yanları vardı fakat kitabın düzenlemesi sebebi ile kitap sizi basmıyor, ferah bir dizgisi var. Birol Tezcan'ın bir diğer kitabı "Geçmiş Olsun" da okunma sırasında.

Kitaptan 3 Alıntı

Burcu Bergen 
11 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Okudu benim kızım. Çok okudu hem de. Hem sadece okul kitaplarını okumadı, roman okudu, şiir okudu, öykü okudu... Bir de anlamadığım bir sürü şey okudu... Büyük biri olsun istemedim. Canı sağ olsun yeter dedim.

Sayılı Gün, Birol Tezcan (Sayfa 22 - İthaki Yayınları)Sayılı Gün, Birol Tezcan (Sayfa 22 - İthaki Yayınları)
Hande Alvur 
28 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsan dediğin etten, kemikten. Yeryüzündeki her canlı gibi. Yemek yiyor, su içiyor, tuvalete gidiyor, birbirini seviyor. Bir de nefret ediyor. Niye ediyor hiç aklım ermiyor. Bir de insanın insana zulmüne aklım ermiyor..

Sayılı Gün, Birol Tezcan (İthaki)Sayılı Gün, Birol Tezcan (İthaki)