Sen Benimsin Line of Duty Serisi 1

7,6/10  (15 Oy) · 
32 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.296 gösterim
Derek Tyler, oldukça başarılı bir komiserdir. Fakat mesleği artık neredeyse tüm hayatını ele geçirmiştir. Öyle ki, karşısındaki daireye yeni taşınan Ginger Peet'ten etkilendiği anda, onun bütün kişisel bilgilerine ulaşabileceği bir araştırma yapar; o güne kadar aldığı trafik cezaları da dahil…

Ginger, kız kardeşiyle birlikte uzak bir şehirden Chicago'ya taşınmıştır ve yeni bir hayat kurmaya çalışmaktadır. İhtiyacı olan son şeyse, tam karşı dairesinde oturan çekici, yakışıklı ve meraklı bir komiserdir. Sıkı durun, burası karışacak!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2015
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786059809245
 • Orijinal Adı:
  Protecting What's His
 • Çeviri:
  Pınar Polat
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
ibiaryu 
27 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Peri masalı tadında nasılda güzel nasılda naif nasıl da güzel bir tat bırakmışlığı vardır damakta bol bol romantizm hır gür şamata içten ve bir o kadar samimi üslup desen ona keza ben okudum ve bir hayli beğendim reva edinmeden okumak gerek :))

Maggie 
06 May 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Günümüz aşk romanları pek tarzım olmasa da historical eksikliğinden ve boş vaktimi doldursun diye bunlara baya sarmış durumdayım bugünlerde. Ve ne yazık ki çoğu tam tahmin ettiğim gibi çıkıyor. "Keşke okumasaydım, zamanım çalındı resmen!" cümlelerini baya kullanmışımdır bu tür için. Sanırım bu döngüyü kıran şimdilik 2 kitapla karşılaştım. Biri blogumda da yorumu olan Jennifer Probst'un Sonuna Kadar kitabı, ikincisi de şimdi yorumunu yapacağım Sen Benimsin kitabı.

Öncelikle kapaktan başlamak istiyorum yoruma. Şu kapak Nemesis Kitap'ın en güzel kapakları sıralamamda ilk 10'a girer. Yalnız Nemesis'in hangi kapağı güzel değil ki? Gerçekten, kapak işini ciddiye almalarını seviyorum, beni çıkardıkları kitaplara daha bir istekli başlamamı sağlıyorlar.

İtiraf ediyorum ki kitabın başları benim için facia idi. İlk sayfaları okurken baya sıkılmıştım ve bırakmak istedim. Sanırım Ginger ve Derek'in tanışma faslından sonra kitap benim için açılmaya başladı. Yazarın kullandığı dil oldukça eğlenceliydi, kitabı gayet rahat bir şekilde okutturdu.

Karakterlere gelince; Berfin'in de dediği gibi Willa'ya ben de yazarın kalemi sayesinde ısındım. Fakat Willa bazı yönlerden eksik geldi bana. Örneğin kız kardeşiyle olan ilişkisi çok yüzeysel anlatılmış. Ayrıca karakterin yaşadığı 180 derecelik değişimi bizler Ginger ile beraber öğreniyoruz. Bilmiyorum, kardeşiyle fazla ilgili denilse de bu kadar da olup bitenden habersiz olmamalı diye düşünüyorum Ginger hakkında.

Gelelim o anne diye hitap edilen, ben deyim haspa (daha ağır laf ederim de Berfin'e ayıp olmasın diye bulabildiğim en nazik sıfatı kullanayım) siz ne dersiniz bilemeyeceğim şahsa. Yeminle o kadını bulup ben öldürmek isterdim. Madem çocuk doğurmaya hiçbir zaman hazır olmadın, ne diye bunu yaptın o zaman? Kitapta Ginger'ın yaşamak ve kardeşi için verdiği mücadeleleri okudukça boğazım düğümlendi ve o kadına lanet ettim. Günümüz veya kitapta geçmiş hiç fark etmez, sadece kendini düşünen, çocuğuna herhangi bir sevgi ve ilgi göstermeyen bu yaratıkları gördükçe ve okudukça onlardan tiksinmemem mümkün değil.

Neyse, şimdilik geçelim bu iğrençliği, daha güzel şeylere odaklanayım. Benim için kitabı okutturan en büyük etken Derek'ti desem yalan olmaz. Çoğunlukla alfa erkeği şekilde takılsa da (ki kendisi alfa bir erkek gerçekten de) Ginger'a karşı gösterdiği ilgi ve nazik olma çabaları kendisini çok sevdirdi bana. Aşırı alfa erkekler beni cidden kendinden soğutur, fazla işlevi olmayan erkeklerse kitapta sıkar beni. Derek tam bu ikisinin ortasıydı yani benim için tam kıvamında bir erkek. Ha unutmadan bir de kirli dil dediğimiz olayı cidden başarılı kullanan biri.

Bir de şöyle bir şey var. Bu kitabın bulunduğu Line of Duty serisi 6 kitaptan oluşuyor ve sadece son kitabın ana karakterleri yine Ginger ve Derek. Bu kitap kaç sene sonra çevrilir muallak, ama başıma bir şey gelmezse bu karakterleri yeniden okumak zevkli olacak bence.

Ben tabi yine tutamadım kendimi, baya uzun bir yorum yaptığımın farkındayım ama son bir şey söyleyerek bitiriyorum. Bu kitaptan çok Nemesis'le ilgili diyeyim. Şimdi Nemesis'in çıkardığı tür belli, günümüz aşk. Fakat bazı yazarları, erotik roman kategorisinde kitaplar yazıyor. Tessa da onlardan biri. Tamam bu kitaplar Grinin Elli Tonu veya Günahkarlar serisi gibi ağır erotizm içeren şeyler değil ama bu konuda biraz daha dikkat etmelerini isterim. Zira bunu okuyan bizden küçükler de var, bu kitaplar için en fazla +15 ibaresi belirtse iyi olur sanki.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...-benimsin-yorum.html

Tuğba 
18 Oca 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 5/10 puan

Aslında çok güzel yazılabilecek bir konusu var kitabın ancak o kadar basit, yüzeysel yazılmış ki kitap tamamen değerini kaybetmiş. Komiser Derek ile Ginger'in aşk hikayesi asıl olayımız. Bununla birlikte ortada çalınan bir para da var.Kitap bu şekilde başlıyor. Ancak bir daha hiç sözü geçmiyor. Ta ki kitabın son bölümüne kadar. Aksiyon katmak isterken zorlama bir durum ortaya çıkmış. Sanki hani aksiyon da yok demesinler der gibi. Açıkçası kitabı çok beğenmedim. Elinizde okuyacak başka kitabınız varsa muhakkak onu okuyun.

Kitaptan 4 Alıntı

Meryem Özalp 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"..yürüdüğün yolu sevmiyorsan, kendine başka bir yol çizmeye başla.."

Sen Benimsin, Tessa BaileySen Benimsin, Tessa Bailey
Seher 
 20 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

...... eğer gök kuşağını istiyorsan yağmura katlanman gerek .....

Sen Benimsin, Tessa Bailey (Sayfa 99)Sen Benimsin, Tessa Bailey (Sayfa 99)
Tuğba 
17 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

“Ginger?”
Willa’ya baktı. “Efendim ?”
“Bu Nashville’e geri döneceğimiz anlamına mı geliyor?”
Kız kardeşinin sesindeki hissizlik gözlerinin dolmasına neden oldu ama kendini kontrol etti. Sonra böylesi felaketlerin peşlerinden gelişine ağlayabilir ve bunu hak
edip etmediğini merak edebilirdi. Ama şu an Willa’nın, içini rahatlatacak şeyler duymaya ihtiyacı vardı.
“Kızım , imkanı yok.”
Willa umutlu göründü. “Öyle mi?”
Ginger kafasını yana doğru eğdi. “Burayı seviyor musun?”
Kız kardeşi kafa salladı.
“O zaman kalıyoruz.” Kafasıyla heykeli işaret ederek
gülümsedi. “Dolly bir keresinde eğer Gökkuşağı istiyorsan yağmura katlanman gerek demişti.”
“Ne kadar da yerinde.”
İkisi de güldüler.

Sen Benimsin, Tessa Bailey (Sayfa 101)Sen Benimsin, Tessa Bailey (Sayfa 101)