Seri Katiller 2 ( Cep Boy )

8,1/10  (9 Oy) · 
18 okunma  · 
6 beğeni  · 
499 gösterim
Fikret Topallı'nın çoğu ABD'de işlenmiş seri cinayetlerden yola çıkarak hazırladığı bu kitap bir cinayet romanı değil. Olaylar gerçekten yaşandı; katiller, kurbanlar, tanıklar ve dedektifler, hepsi de gerçek kişiler... İçinde her türlü şiddeti barındıran bu gerçek hayat hikayeleri, hem polisiye türe özgü merak ve heyecan duygusunu hem de korku ve gerilim romanlarına has bir ürpertiyi yaşatıyor okuyucuya. Ama kitabın yarattığı ürperti vaka anlatımlarından, cinayet ve ceset tasvirlerinden kaynaklanmıyor.
Ürperiyoruz, çünkü şahit olduğumuz cinayetler modern toplum hayatının sıradan bir parçası. Dehşet o hayatın görünürdeki rasyonelliğinin hemen yanı başında, daha doğrusu tam içinde. Anlıyoruz ki burjuva toplumunun huzurlu yaşamının izleyeni yanıltan bir akışı var. Sistemin bütün ideolojik aygıtlarıyla dillendirdiği huzur ve güven ortamı söylemi de, aslında tehlikeleri ve çatlakları saklamak çabasından başka bir şey değil.
A. Ömer Türkeş

Elinizdeki çalışmanın fazlasıyla sinir bozucu bir kitap olduğunu baştan belirtmeliyim. Çoğunuz vahşetin, vicdansızlığın böylesinden, bu kadarından büyük rahatsızlık duyacak okurken. Her bölümün başından sonuna dek caninin bir an önce yakalanmasını, başka bir canı acıtmamasını dileyecek; katil yakalandıktan sonra da en ağır biçimde cezalandırılmasını isteyeceksiniz...
Bu kitapla insanın potansiyel gaddarlığının sınırsızlığını göreceksiniz ve moraliniz biraz bozulacak. Onlarca kadını öldüren sapıklara, cezaevinde yatarlarken çoğu kadın olmak üzere ne kadar çok sayıda hayran çıktığını ve ne kadar çok destek mektubu geldiğini okuduğunuzda kanınız donacak. İnsan denen türü en çirkin yönleriyle görüp irkilecek, ama aynı zamanda bilinçleneceksiniz. Basit suçlar işleyenlere artık fazla kızmayacaksınız belki, sıradan insanları ise sanırım daha çok seveceksiniz.
Gonca Çiftçioğulları 
14 Ağu 11:50 · Kitabı okudu · Puan vermedi

ABD'de islenmis cinayetlerden yola cikilarak yazilmis bir kitap.ünlü seri katillerin gercek hayat hikayelerini merak edenler icin güzel bir kaynak niteliginde.

EZGİ AYKUT 
08 Şub 11:53 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kimi gaipten sesler duyuyor, kimi kötü geçen çocukluğunun intikamını alıyor, kimi kurbanlarının acısını dindirdiğini düşünüyor kimi de sadece sapıkça dürtülerini bastırmak için öldürüyor.

İşledikleri cinayetler aylar hatta yıllar sonra çözülüyor, polisler karşılaştıkları vahşet karşısında şaşkına dönüyor, kamuoyu bu davaları günlerce tartışıyor. Öldürme sebepleri ne olursa olsun onlar, çağımızın en vahşi, en acımasız, en psikopat katilleri. DEVAMI........

sümeyye kip 
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Daha önce hakkında eleştiri yazısı yazmış olduğum Schechter Everitt'in "A'dan Z'ye Seri Katiller" isimli ansiklopedisiyle kıyaslayacak olursak bu kitabın bana daha çok hitap ettiğini ve daha zevk alarak okuduğumu söylemeden geçemeyeceğim. Eserde katillerin çocuklukları,onları seri katil olmaya iten muhtemel sebepler ve kurbanlarına olan takıntıları birtakım anılarla ve katillerin sözleriyle de süslenilerek güzel bir şekilde işlendiği için beni etkileyebilmeyi başardı. Seri katillerin hayatına ilgi duyanların okumasını tavsiye edebileceğim hemde bir Türk yazarın başarıyla kalem aldığı için size daha bir çekici geleceğini tahmin ettiğim akıcı dile sahip bir eser

Kitaptan 2 Alıntı

sümeyye kip 
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Bana yukarıdan bakarsanız aptalın tekini görürsünüz. Bana aşağıdan bakarsanız tanrıyı görürsünüz. Bana tam karşıdan bakarsanız, kendinizi görürsünüz."

Seri Katiller 2, Fikret Topallı (Charles Manson)Seri Katiller 2, Fikret Topallı (Charles Manson)
sümeyye kip 
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır."

Seri Katiller 2, Fikret Topallı (John Christie)Seri Katiller 2, Fikret Topallı (John Christie)