Şeytan Disko

8,2/10  (6 Oy) · 
9 okunma  · 
4 beğeni  · 
454 gösterim
Deniz, kötü giden evliliği ve yaşamının amaçsızlığı yüzünden depresyon geçirmektedir. Bir psikiyatrla görüşmeye başladıktan sonra, geçmişinde saklı korkunç bir sırla yüzleşme yaşar. Bir süredir zihnini meşgul eden birtakım görüntülerin, başka bir yaşama ait anılar olduğuna inanan Deniz'in reenkarnasyon düşüncesi, depresyon tedavisi sırasında saplantı haline gelir ve geçmişindeki sırla ürkütücü bir şekilde iç içe geçerek, genç kadına korku dolu anlar yaşatmaya başlar. Karanlık bir orman, kesik parmaklar, gotik bir kent, tutkulu aşklar ve huzur bulamayan ölülerle dolu bir dünyaya adım atan Deniz, medyum Sergey'le tanıştıktan sonra geri dönüşü olmayan bir maceraya sürüklenecek, anılarındaki kızın başına neler geldiğini öğrenecektir.
(Tanıtım Bülteninden)
 
Bengi 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Arkadas tavsiyesi uzerine okumaya basladigim bir kitap Seytan Disko.Sayfalar ilerledikce elimden birakamadim bu nedenle de sonunun düş kirikligina ugratmasindan korkmustum ama bittikten sonra kitap uzerinde dusundum bir sure. Paranormal olaylar bir yana depresyon umutsuzluk ve amacsizligin insanin gozunun onundeki gercekleri gorememesine neden olacak kadar tehlikeli boyutlara ulasabileceginin hikayesi bir yerde Deniz'in hikayesi.Guzel bir kurgu ama gece okunmasini pek tavsiye etmiyorum

Emel Semerci 
11 Kas 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · 3/10 puan

Beklentimi karşılamayan bir kitap. Heyecanlı heyecanlı okudum, kitap bitene kadar da (ümitle) heyecanımı korudum. İnkâr etmiyorum, sardı da kitap. Ama kitap bittiğinde boşa zaman harcadığımı düşündüm. Büyük bir hayal kırıklığı oldu bende. Belki de Levent'le karşılaşmadan sonra olayların çok hızlı ve kısa bir bölüm olarak sona gelinmesiyle ilgili. Alp (koca), vitrin önlerinde tam boyutlarıyla ürün tanıtan reklam panosundaki bir insan. İyi işlenmemiş.
Ada, Prag anlatımları güzeldi. Müziğin karakterlerden biri gibi kitapta yer alması da.
Kitap eskiz olarak kalmış, yeniden yazılası bir kitap. Çok miktarda kurgu problemleri var. Bu malzemeyle süper bir yemek çıkardı, muhtemelen. Sonunu başından itibaren tahmin edebiliyorsunuz. Şaşırtmak için gereksiz ayrıntılar verilmiş.