Şiddet

8,3/10  (7 Oy) · 
13 okunma  · 
6 beğeni  · 
538 gösterim
Psikoloji öğrencisi Chyna Shepherd kısa bir tatil için en yakın arkadaşı Laura'nın Napa Vadisi'ndeki evine konuk olur. Çocukluğu boyunca şiddete maruz kalan Chyna'yı evdeki ilk gecesinde içgüdüsel olarak bir huzursuzluk kaplar ve uyuyamaz. Bu sırada sadist katil Vess eve girmiştir. Tüm ev halkını vahşice katleden Vess'ten bir şekilde saklanan Chyna nın tek amacı bu beladan sağ çıkmayı başarmaktır. Ancak Chyna tesadüfen Vess'in bir sonraki kurbanının, evinde esir ettiği on altı yaşındaki masum Ariel olduğunu öğrenir, bu yalnız ve çaresiz genç kıza ondan başka yardım edebilecek hiç kimse yoktur. Ariel'i bulup kurtarmaya karar vermesiyle Chyna psikopat katilin ölümcül yörüngesine girer Chyna Shepherd'in yürek isteyen mücadelesini unutamayacaksınız...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2011
 • Sayfa Sayısı:
  406
 • ISBN:
  9789751031341
 • Çeviri:
  İsmail Tulçalı
 • Yayınevi:
  Sayfa6 Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
22 Tem 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Usta yazardan son derece güzel bir korku ve gerilim romanı. Chyna Shepperd, okul arkadaşı Laura Templeton'a misafirliğe gider. Ancak aynı akşam eve biri girer ve Laura'yı tüm ailesi ile beraber öldürür. Laura'nın intikamını almak için adamın karavanına giren Chyna, bir benzin istasyonunda adamın evinde Ariel adında bir kızın da rehin olduğunu öğrenir. Bu kızı kurtarmak için adamı öldürmesi gerekecektir. Ancak Edgler Vess çok zeki bir katildir ve Chyna'yı yakalayıp hapseder. İşe gider. Gece yarısı gelecektir ve evinde onun talimatlarına sonuna kadar uyacak 4 tane saldırgan Doberman vardır. Acaba Chyna bu zorlukları aşıp, Ariel'i kurtarabilecek midir? Vess bu duruma müsaade edecek midir? Hikaye nasıl sonlanacaktır? Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri daha.

Ayşegül BENGÜ 
16 Nis 23:23 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

El değmemiş ve hayatta diye diye okudum :) bundan gayri ne kadar isim varsa hangi kelimeler türüyor bakacağım. Cinayet şiddet psikopatlık dehset beni benden aldığından okuduğum ilk ve son tür örneği olacak sanırım. Saygılar @yader

Yıllar önce okumama rağmen hala hatırladığım çok beğendiğim bir kitap..Düşünmeyin direk alıp okumaya başlayın pişman olmazsınız.Yazarın en güzel kitaplarından biridir.

Ceyhun Tansu Ebinç 
23 Tem 18:56 · Kitabı okudu · 16 günde · 7/10 puan

Kitap yaklasik 24 saatlik bir sureyi anlatiyor. Bu hem avantaj hem de dezavantaj. Avantaji olaylarin hizla gelismesi ve heyecan duzeyinin yuksek olmasi. Dezavantaji ise yazarin bunu her zaman basaramamasi ve bazen gereksiz ayrintilarla okuyucuyu yormasi. Ancak ozellikle aksiyonun zirvede oldugu kisimlarda Koontz ustaligini konusturuyor. Hikaye cok buyuk oldugu iddiasinda degil ama keyifle okunabiliyor.

Kitaptan 2 Alıntı

Nisa Karataş 
31 Tem 21:27 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Herhangi bir gülü koklayıp kokusundan hoşlanabilirdi. Fakat kendisini o gülün güzelliğinin avuçlarında ezilerek yok oluşundaki hazzı hissedecek şekilde eğitmişti.

Şiddet, Dean R. KoontzŞiddet, Dean R. Koontz
Ceyhun Tansu Ebinç 
15 Tem 16:15 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Tanrı'nın sesi
İçgüdülerinin kendisini bir kez daha yönlendirmesini bekledi. On iki yaşındayken zor atlattığı bir gecede bu içgüdülerin Tanrı'nın huzur veren sesi olduğuna hükmetmişti. Ona edilen duaların cevaplarıydı, fakat çok dikkatle dinlemeli ve cevaplara inanmalıydınız. O zaman günlüğüne "Tanrı bağırmaz; fısıldar ve çare o fısıltıların içindedir."dye yazmıştı.

Şiddet, Dean R. Koontz (Sayfa 74)Şiddet, Dean R. Koontz (Sayfa 74)