Sıdıka Öpücük Balığı Fabrıga

8,8/10  (12 Oy) · 
43 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.103 gösterim
Bir Atilla Atalay kitabı, yani yalın derinlikli mizahi, hüzünlü, efendi ve fırlama bir kitap. Tam 48 Sıdıka beş ve uzun öykü Fabrıga Fabrıfa Karabük Demir Çelik Fabrikalarıdır ve Fabrıga bir Karabük emekçisinin Emiroğlu'nun hayat hikayesidir. Emiroğlu da fabrıgacık Atilla Atalay'ın dedesi yani yaşanmış bir hayat hikayesi. Ekonomik akla uygun olanla insani olanın giderek çeliştiği bir dönemin hem güncel hem uzun ömürlü değerlendirmesi.
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789754705225
 • Yayınevi:
  İletişim Yayınları
 • Kitabın Türü:
hatice 
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sıdıka bu toplumda sıkışıp kalmış bir garip ev kızı,bir kuşağın tüm yaşanmışlıkları okula gidip gelen,ama eve geldiğinde heryere dantel örebilmeyi bilmesi gereken sıdıkalardık biz.

kevser 
03 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

muhteşemsin sıdıka. çocukluğumun kahramanı. 9-10 yaşlarındayken arkadaşımdan ödünç alıp okuduğum sonra 26 yaşındayken kütüphanemde bulunsun, çocuğuma kalır diye edindiğim şaheser. değeriniz bilinmedi sıdıka ve atilla atalay... yanarım yanarım ona yanarım.

Elif Aktaş 
12 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatımda okuduğum en eğlenceli kitap olabilir. Küçükken dizisini çok severdim. Sonradan evde bu kitabı bulduğumda çok mutlu olmuştum. Aslında bir kitabı defalarca okumayı sevmem. Bir kere okurum ve biter ama bu kitap canın sıkıldıkça okuduğum bir kitap :)

Kitaptan 2 Alıntı

Çağrı 
09 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

- Peki anne! Ben anlaşılır ve net sözcüklerle söylüyorum...Kitap fuarına gidicem, işte o kadar!

- İyi! Dönüşte Kelime-i Şehadet getir...Baban seni sağ komaz...İstersen minibüsten bir durak önce in, harakiri yap... Ev kana bulanmasın...

- Ay anne, şiddetin ne hoş, ne güzel dehşetin. Kendimi yuvamda, sıcacık bir mezbahada gibi hissettim...Altı üstü bir fuara gidicez dedik, derhal ortalık kan ve barut koktu...

Sıdıka, Atilla AtalaySıdıka, Atilla Atalay