Silo Wool Serisi 1

8,5/10  (12 Oy) · 
19 okunma  · 
10 beğeni  · 
1.248 gösterim
Yakın bir gelecekte, yeryüzü zehirli gazlardan yaşanmaz hâldedir. İnsanlar dünyanın hayli sınırlı bir bölümünü, yaşadıkları çok katlı yeraltı silosunun en üst katındaki ekranlardan seyretmektedirler. Yasalar gereği bu tek görüntüyle yetinip yeryüzü hakkında hiçbir meraka kapılmaksızın yeraltına gömülü olarak, âdeta kapana kısılmış hâlde yaşamlarını sürdürürler. Zaten silodaki hayat da ancak sorgusuz ve sualsiz yaşandığında katlanılabilirdir. Ama bir de yaşadıkları hayatın gerçekliğinden şüphe duyup dışarısı hakkında sorgulamalar yapanlar vardır ki onlar bir daha asla uyanamayacakları bir kâbusun ortasında bulurlar kendilerini.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  9786055159115
 • Orijinal Adı:
  Wool
 • Çeviri:
  Gökhan Sarı, Mehmet Rasim Emirosmanoğlu
 • Yayınevi:
  Monokl Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kerim Aydın 
29 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Distopya türündeki bir serinin ilk kitabı. Klasik distopyalardan farklı olan bir yapısı var. Daha hareketli ve daha gerçekçi. Ayrıca okurda merak duygusunu çok güzel oluşturuyor. Roman boyunca pek çok soru insanın zihninde sıralanırken verilen cevaplar ise az kalıyor. Bunun nedeni bazı soruların yanıtlarına ikinci kitapta ulaşılabiliyor oluşu.

Kısacası gerçeklerin saklanmasının imkansızlığı çok güzel dile getirilmiş bu romanda.

Daniela Hunter 
14 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Denilecek herhangi bir şey varsa bu da kitabın muazzam oluşudur. Akıcı cümlelerle ilerleyen roman aslında bir kaç bölümün birleşimi. Bu yüzden çok uzun gelebilir. Fakat o durumu o kadar iyi yaşatıyorki eğer bilimkurgu/gerilim seviyorsanız, elinizden bırakamayacaksınız!

enis atlıbaşı 
02 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Silo'nun en güzel tarafı herhangi bir editör tarafından kırpılmadan, tamamen internet üzerinden yayınlanmış olması. 90'ların başında çocuk olan ve Fallout'la büyümüş neslin elinden bırakamayacağı bir kitap. Post - apokaliptik romanlar içinde ilk 5'e oynayacak kalitede...

Kitaptan 1 Alıntı

“Yaşınız ilerledikçe elinizin uzandığı her şeyi sıkı sıkıya kavramamız gerektiğini bilirdiniz. Nihayetinde başka şeyler kayıp giderdi.”

Silo, Hugh HoweySilo, Hugh Howey

Kitapla ilgili 1 Haber