Son Yıldız (The 5th Wave Serisi 3.Kitap)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.349
Gösterim
Adı:
Son Yıldız
Alt başlık:
The 5th Wave Serisi 3.Kitap
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052990407
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Last Star
Çeviri:
Uğur Emre Yürük
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus
Düşman öteki. Düşman biziz. Düşman burada, yukarıda ve hiçbir yerde. Dünya'yı istiyorlar, dünya'nın bizim olmasını da. Bizi yok etmeye geldiler, bizi kurtarmaya da.

Düşman onlar. Düşman kendimiz. Düşman her yerde ve hiçbir yerde. Bizi yok etmeye geldiler. Ve kurtarmaya.

"Son HİT!"
-Daily Mail-

"Hızı NEFES KESİCİ."
-Heat -

"İnsanın içini kavuran, akıllardan çıkmayacak bir FİNAL."
-Kirkus Review-

Tehlike uzakta mı yoksa soluğun kadar yakın mı? Tüm bilmecelerin altında tek bir gerçek yatıyor. Cassie ihanete uğradı. Hileci de. Zombi. Kuzu… ve gezegenimizde yaşamış 7.5 milyar insan. Önce Ötekiler, şimdi de bizim tarafımızdan.

Sona yaklaşırken Dünya'da kalanlar, neyin daha önemli olduğuna karar vermek zorunda: Kendilerini mi… yoksa bizi insan yapan şeyi mi kurtaracaklar?

"Modern bir bilimkurgu şaheseri…"
-USA Today-

"Fırtınalı final kitabında zaman daraldıkça hikâye daha da keskinleşiyor. Elinizden bırakamayacağınız bu kitap, serinin ortaya koyduğu gerçeği kanıtlar nitelikte: Mesele başından beri uzaylılar değil..."
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)
384 syf.
·1 günde·9/10
Bu seride birden fazla kahraman var. Diğer serilerden ayıran en önemli özelliği de bu. Serinin en sevdiğim kitabı oldu o yüzden. Diğer kahramanları da bu kitapta sık sık okuduk. Olayları tüm yönleriyle gördük. Ayrıca çok derin de bir kitaptı. Sadece uzaylılar basmakla kalmıyor.
384 syf.
·9/10
Burda bütün filmler kopuyor. Bir bakıyosunuz. Cassie napıyon sen der hale geliyorsunuz. Bence 3 serinin en gerçekci anlatımı ve yazımı bu kitapda daha fazla göz önünde tutulmus. Macera ve aksiyon bir kitaba nasıl fantastik dalında girebiliyorsa o kadar girmis yazar. Okuyun..
384 syf.
·11 günde·6/10
İlk kitap çıktığında çok çok çok merak etmiştim. Devamını almamış olsaydım, kalanını okumazdım açık ve net. Gençlerimiz, kolay ve hızlı okunur kitap arayışında olanlarınız, hem macera hem aşk karışımı bir şeyler olsun isteyenleriniz için tavsiye edebilirim.

Ama epik fantastik seven biri iseniz size yavan gelecektir.

Kafama takılan bir noktayı da paylaşayım.
İlk kitapta bir yerde Evan isimli karakterin ellerinin çok yumuşak olduğunu söylüyordu. Ama neden olduğunu bir türlü söylemiyordu. Evet final kitabında bu sorunun net olmasa da cevabını aldım, mutluyum

Son kitap için ne desem spoiler olacakmış gibi geliyor. Ama bir okur olarak mutlu olduğumu söyleyemeyeceğim.
384 syf.
·Beğendi·10/10
Serinin son kitabına gelelim! Bugün de paylaşım yapmak istedim çünkü dersler ve sınavlardan kafayı kaldıramayacağım ki.. Serinin bu kitabı cidden güzeldi. Her sayfası ayrı bir heyecan, hüzün katıyordu. Sonlara doğru hıçkırarak ağladığımı bilirim. Ah Cassie. Ama sonu hiç beklemeyeceğim şekilde bitti. İlk iki kitaptan bunu çıkaramazdım. Nasıl oldu da kitap bir anda bitti hiç anlamamıştım. Bu seriyi ciddi anlamda okumanızı şiddetle öneriyorum. Instagram: okurbirpenguen
384 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Ne diyebilirim ki? -Mükemmeldi. Yani, diğer iki kitaba oranla kesinlikle daha entrikalı ve aksiyonluydu. •
Anlatamıyorum ki.
Son Yıldız'da Cassie ilk bölümüne başlarken diyor ki, Evan Walker'ı öldürmeliydim. O andan başka Cassie'ye bu kadar katıldığım bir an olmamıştı yani. Hayır adam ölümsüz resmen! •
Bir diğer unsur ise sonu! Bir mahluk, nasıl hem iğrenç, hem de mükemmel bir son yazabilir? (Mahluk dedim çünkü insan olabileceğini düşünmüyorum. •
Bu seri nasıl biter ya?!
384 syf.
·Beğendi·10/10
Güzel ve sürükleyici bir serininde sonuna geldiimmm
Hem distopya hemde bilimkurgu türündeki seriyi ilgi ile okudum
İlk kitap çok hareketli ve dikkat çekici olmasına rağmen ikinci kitap biraz durağan ilerlemişti ama aradığım cevapları ve heyecanı son kitapta bulmayı başardım Tahminlerimden farklı bir son ile karşılaşmış olmak beni üzdü Bu kadar etkileneceğimi düşünmemiştim ama farkettimki Cassie, Evan, Ben, Sam, Hileci artık benim arkadaşım gibi olmuşlar E tabi üç kitaptır beraberiz,ister istemez aranızda bir bağ oluşuyor
384 syf.
·5 günde·8/10
Serinin tüm kitaplarını okumuş ve üçüncü kitabı sadece elimde var diye okuyacağımı sanmıştım.Şimdi bakıyorum da iyi ki elimdeymiş yoksa asla satın almaz ve finali okumazdım.
Söylememe gerek yok herhalde favorim kesnşikle “Son Yıldız”.Keşke Rick Yansey seri yapacağım diye zorlamasaymış kendini.İlk iki kitapta ne eksikse hepsi tam belki final daha iyi olabilirdi ama ilk kitabı okuyunca itiraf etmeliyim ki altın yatağı bulmuş gibi oldum.
Favori karakterim kesinlikle “Hileci”. Rick Yancey
384 syf.
·27 günde·Beğendi·9/10
Kitap genel olarak güzeldi ama ayrıntıya girersem; üç kitaplık bir seri bu ve her kitapta biri birine söz veriyor, sonrasında sırf söz veriyor diye onu kurtarma peşine düşüyor ve bu durum birçok defa tekrar ediyor. Yani anlayacağınız tekrar tekrar bunun olması beni biraz sıktı. Seride zaten bu durum ön plandaydı, yazarın bilerek yaptığı bir şeydi bence ama bu, güzel durmaktan çok belli bir süre sonra: yeter, dedirtti bana. Bunun dışında kitap güzeldi, bol aksiyonlu hatta aşkı daha iyi hissettiren bir kitaptı. Hileci, yani gerçek adıyla Marika'nın her şeyi biliyorum havasında, ben güçlüyüm, her şeyi ben ayarlarım şeklinde takılması falan Cassie kadar beni de deli etti. Ben karakteri de biraz gıcık oldum; çünkü ne kadar geçerli nedeni olursa olsun, birinin yaptığı şeyler ölümcül bir şekilde seni ve etrafını etkiliyorsa, biraz olsun o insana karşı soğukluk hissettirmek gerekir ama Ben "He, sebebi bu muydu? Tamam." deyip olayı kapatıyor; bu durum benim karakterime ters ve okuyunca ister istemez uyuz oluyorum. Cassie'nin bu serideki yeri ve önemi en baştan belliydi aslında ama yazar ikinci kitap hatta üçüncü kitabın neredeyse sonuna kadar Cassie'i geri plana atmıştı ama sonra onu tekrar ön plana aldığında seri tamamen çözümlenmiş oldu. Hileci'nin yaptığı plan sekteye uğradı ve Evan Walker yine sevdiği kız Cassie için kendini feda etti. Kayıplar verildi ama insanlık savaşı hiç sekteye uğramadı. Kendini sevdiği için öne atan sadece Evan Walker değildi ve bunun sonrasında yaşananlar herkesin kaybına neden oldu. Gece biten bu serinin ardından gözyaşı döküp, derin düşüncelere daldım; duygusal olarak son, ne kadar tatmin edici oldu? İşte bu soru, serinin sonunda hem sizi hem de karakterleri düşündürüyor. Güzel bir seri okuduğum için yine de mutluyum ama buruk bir mutluluk.
"İnsanlık benim."
384 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Sıkılmadan okuduğum bir seriydi. Cassie'ye üzüldüm. Evan'a daha da üzüldüm.Tam yerinde gereksiz yere uzatılmadan seriyi bitirmişler. Tavsiye ederim...
384 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Sonu hiç hayal ettiğim gibi bitmemesine rağmen oldukça etkileyiciydi. Fakat az da olsa hayal kırıklığı yaşatmadığını söyleyemem. Dedikleri gibi çarpıcı bir final yapmış.
384 syf.
·9/10
Serinin son kitabı ve en iyi kitab.1 ve 2. kitapları ciddi anlamda durgun ilerledi benim için ama yazarın 3.kitapla noktayı çok güzel koyduğunu düşünüyorum aslında 3.kitabı okumayı düşünmüyordum ama madem elimde var bir şans vereyim dedim ve okumaya başladım iyiki okumuşum okumasaydım bir çok şeyi kaçırabilirdim.Kesinlikle çok güzeldi
384 syf.
·Beğendi·7/10
Bu kitabı beğensem de serinin gereksiz yere uzatıldığını düşünüyorum. Bana kalırsa ikinci kitap yerine seri bu kitapla devam edip son bulsaydı çok güzel olurdu. İkinci kitaptaki verilmek istenen mesaj bu kitapta da verilebilirdi ve okuyucu gereksiz detayların içine girmeden olayları sonuca bağlayabilirdi. Yine de macera, aşk ve dram seven okuyucular mutlaka okusun. Yazının devamı spoiler içerir :)

Böyle bitemez. En azından benim aklımdaki final böyle değildi. Kötülerden intikam alınacak ve her şey sona erdiğinde Evan, Cassie, Zombi, Hileci, Sam birlikte mutlu bir şekilde hayatlarına devam edecekti. Ama hiç beklediğim gibi olmadı. Cassie'yi çok sevemesem de insanlık için, intikam için kendini feda etmesine çok ama çok üzüldüm. Her şeyin sona ermesi için ölmesi gereken kişinin hep Hileci olması gerektiğini düşünmüştüm. Sevmediğim bir karakter olduğu için ölse bile mutlu son olacaktı benim için ama hiç de öyle olmadı. Aslında son sayfalara gelmeden Evan öldü diye Cassie'nin kendisini feda etmesine üzülmemiştim. Zaten sevdiği insanı kaybetmenin acısıyla devam etmesi Cassie için oldukça zor olurdu ve yine mutlu bir son olmazdı. Ama kitabın sonunda Evan'ın yaşadığını öğrendiğimde Cassie'nin ölmesine gerçekten çok üzüldüm. Yaşamalıydı. Evan'ın yanında olmalıydı. Tüm olaylardan sonra mutlu olmalıydılar. Yazara o kadar çok kızgınım ki anlatamam. En çok da kendi dünyasında Evan'ı mutsuzluğa hapsettiği için kızgınım. O'nu yalnız bıraktığı için kızgınım. Cassie'yi öldürdüğü için kızgınım..

Evet biliyorum tüm olaylar çözüldü ama yazar seriye bir kitap daha ekleyip ve o kitapta da Cassie'yi geri getirip, yeniden Evan'la karşılaştırıp, kötülerin olmadığı bir dünyada sonsuza dek mutlu bir hayat yaşatabilir mi? Lütfen olsun böyle bir şey :)

Madem Cassie öldü ve kavuşmaları artık mümkün değil neden Evan'ı harikalar diyarına sokup tüm anılarını geri getirdiniz ki?
Bunu yaptıkları için Zombi ve Hileci'ye de kızgınım :/

Neyse bir seri de bu şekilde son bulmuş oldu ve aklımda bir çok soru işareti bıraktı. Hayatta kalanlar neredeyse her şeyin son bulduğu, herkesin öldüğü, yaşamsal kaynakların oldukça sınırlı olduğu, tıbbi desteğin hiç olmadığı bir dünyada yaşamlarına nasıl devam edecekler? Geriye kalan bir kaç insana da nasıl güvenebilirler ki? Bilmiyorum yazar her ne kadar kitabın sonunda zaman atlaması yapsa da bana göre bu sorular cevapsız kaldı..
İnsanların dünyayı fethetmiş olmaları, şiiri, matematiği ve içten yanmalı motoru icat etmiş olmaları, uzay ile zamanın göreceli olmasını keşfetmeleri, atomu parçalayabilmemiz süper bir şeydi.
Ancak bunların arasında en muhteşem şey, elde ettiğimiz en büyük kazanım, polyester elyaftan yumakları bir kumaşın içine tıkıp, anatomik olarak kesinlikle doğru olmayan, dünyanın en korkunç yırtıcılarından birinin karikatürize edilmiş halini, bir çocuğu avutmak için eline vermemizdi. Hep bununla hatırlanmamız için dua ediyorum...
"Ancak sizi seven insanları hiçbir zaman kaybetmezsiniz çünkü sevgi kalıcıdır; sevgi her şeye dayanır."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Son Yıldız
Alt başlık:
The 5th Wave Serisi 3.Kitap
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052990407
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Last Star
Çeviri:
Uğur Emre Yürük
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus
Düşman öteki. Düşman biziz. Düşman burada, yukarıda ve hiçbir yerde. Dünya'yı istiyorlar, dünya'nın bizim olmasını da. Bizi yok etmeye geldiler, bizi kurtarmaya da.

Düşman onlar. Düşman kendimiz. Düşman her yerde ve hiçbir yerde. Bizi yok etmeye geldiler. Ve kurtarmaya.

"Son HİT!"
-Daily Mail-

"Hızı NEFES KESİCİ."
-Heat -

"İnsanın içini kavuran, akıllardan çıkmayacak bir FİNAL."
-Kirkus Review-

Tehlike uzakta mı yoksa soluğun kadar yakın mı? Tüm bilmecelerin altında tek bir gerçek yatıyor. Cassie ihanete uğradı. Hileci de. Zombi. Kuzu… ve gezegenimizde yaşamış 7.5 milyar insan. Önce Ötekiler, şimdi de bizim tarafımızdan.

Sona yaklaşırken Dünya'da kalanlar, neyin daha önemli olduğuna karar vermek zorunda: Kendilerini mi… yoksa bizi insan yapan şeyi mi kurtaracaklar?

"Modern bir bilimkurgu şaheseri…"
-USA Today-

"Fırtınalı final kitabında zaman daraldıkça hikâye daha da keskinleşiyor. Elinizden bırakamayacağınız bu kitap, serinin ortaya koyduğu gerçeği kanıtlar nitelikte: Mesele başından beri uzaylılar değil..."
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 111 okur

  • Yeşim çoban
  • özge
  • KAÇAK UZAYLI
  • Sultan buyumez
  • Tanrı Dağı
  • Pinar SARIKAYA
  • Ceren Koca
  • hacer
  • deniz
  • Bayan Kitapkurdu

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.9
14-17 Yaş
%48.6
18-24 Yaş
%28.6
25-34 Yaş
%8.6
35-44 Yaş
%8.6
45-54 Yaş
%2.9
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%82.5
Erkek
%17.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%33.3 (18)
9
%27.8 (15)
8
%22.2 (12)
7
%13 (7)
6
%3.7 (2)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0