Tetikçi

6,6/10  (19 Oy) · 
37 okunma  · 
15 beğeni  · 
765 gösterim
Grand Master (Büyük Üstad) ödülü sahibi Lawrence Block, günümüzün en tanınan polisiye/macera romanı yazarlarından biridir. Kitapları birçok dile çevrilen Block, ayrıca dört kez Edgar ve Shamus ödülünü kazandı. Kendi anavatanı ABD dışında, Fransa, Almanya, İngiltere ve Japonya'da da birçok ödüle layık görüldü.

"Pul koleksiyonculuğu yapan kibar bir tetikçinin hikayesini okumaktan daha zevkli ne olabilir? Eğer bu tetikçinin adı Keller'sa ve Keller, Lawrence Block'un birinci sınıf romanlarının kahramanıysa; bundan daha zevkli hiçbir şey olamayacağı kesin."
-Chicago Sun Times-

John Keller bir tetikçidir. Gidilecek yerler ve öldürülecek insanlar yıllarını almıştır.

Bankada yüklü bir hesabı vardır ve emekliliğe adım atmadan önce yapılacak son bir işi kalmıştır. Her zamanki profesyonelliğiyle işi tamamlar ve evine döner ama o da ne? Son bir iş daha. Üstelik ödeme önceden yapılmıştır. Yapılması gereken nedir? Parayı geri vermek mi?

Keller, Des Moines'e gider ve vur emrini beklemeye başlar. Cevap beklediği günlerin birinde, Urbandale'de bir dükkandan koleksiyonu için yeni pullar almaktadır ve tam o dakikalarda Ohio valisi bir suikaste kurban gitmiştir.

Kaldığı otele dönüp televizyon izlemeye başlayan Keller, ekranda tetikçinin fotoğrafını görür. Adamın suratında tanıdık gelen bir ifade vardır.

Keller, ortağı Dot'u arar ama Dot cevap vermez. Polisler fotoğrafını görmüştür. Kimliğini ve kredi kartlarını kullanması son derece tehlikelidir. Üstelik parasının çoğunu pullara yatırmıştır.
Peki şimdi ne olacak?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2009
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786054188116
 • Çeviri:
  Rabia Taş
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Kitapta olaylar, yalnız bir tetikçinin başından geçiyor. Ve siz de kitabı okuduğunuz her an kahramanın yalnızlığını hissediyorsunuz. Sürükleyici bir macera arayanlar kesinlikle okumalı.

Kumral 
28 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Hızlı okunan keyifli bir kitap... İçinde fazla macera barındırmasa da karakterlerini sevdim. Kitap emekliye ayrılmak üzere olan bir tetikçinin son bir işi kabul etmesiyle hayatının bir kaçışa dönüşmesini konu alıyor.

Hüseyin DEMİR 
15 Oca 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Polisiye romanlarının en belirgin özelliği sonunu merak ettiğiniz için akıcı olması. Fakat bu kitapta daha kitabın başında sonunun ne olacağını tahmin edebiliyorsunuz. Ona rağmen kitap size yine de zevk veriyor.

Tuncay YILDIRIM 
14 Nis 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Pul kolleksiyoncusu olan kibar bir tetikçi. Kitap çok hareketli, heyecanlı ve yüksek tempoda başlıyor. Sonra monotonlaşıyor.
Çerezlik okuması kolay bir polisiye.

Esma Tezgi 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Arka kapak yazısı hoşuma gidince merak edip almıştım, açıkçası biraz beklentiyle başlamıştım ama hayal kırıklığına uğradım. İlk sayfalar güzel başladı ancak ilerleyen sayfalar çok monotondu. Aksiyon dolu sayfalar bekliyordum ancak neredeyse hiç aksiyon olmadı, çok monotondu. Ortalar özellikle çok sıkıcıydı sonlara doğru bir hareket olu, olaylar çözülür diye bekliyordum hiçte öyle olmadı.
Keller'ın araba kaçırması gibi bir kaç iyi yazılmış sahne dışında geneli biraz tekdüzeydi.

Bilgehan Bölek 
01 Şub 00:51 · Kitabı okudu · 14 günde · 7/10 puan

Jason Statham filmleri tarzında bir kitap, ancak insana pek bir şey kattığı söylenemez. Akıcı bir yapısı var.........................................................

Umut Çalışan 
04 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bir hafta sonu akraba ziyaretine giderken canım sıkılmasın diye, yol üstünde bir marketten sepetin içine özensizce atılmış, en pahalısı 5 tl ye satılan kitaplar arasından Lawrence Block un yazdığı Tetikçi isimli romanı seçtim. İnsanı yormayan, germeyen hafif kurgusu, sade anlatımı, güzel çevirisi ile fiyatının çok üstünde keyif aldığım bir kitap oldu. Okumayan bir şey kaybetmez belki ama vakit geçirmek için gayet yerinde bir seçim. Klasik Amerikan suikast filmleri tadında bir yada iki gece de bitirebileceğiniz güzel bir kitap.http://www.umutcalisan.com/2014/03/tetikci.html

Berrak DOĞAR 
15 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Okuyup beğendiğim nadir polisiye tür romanlardan. Kendiliğinden akıp gidiyor resmen.

Kitaptan 4 Alıntı

Esma Tezgi 
27 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Aslında yaşananları unutmaya çalışmanın hiçbir faydası yoktu. Her şey zamanla düzene giriyor ve anılar yerine oturuyordu.

Tetikçi, Lawrence BlockTetikçi, Lawrence Block
Serap Kolat 
22 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Birisi çıkıp da sebebini sorarsa, uzun hikaye diyorum. Zaten kime uzun hikaye dediysem, gülümseyerek konuyu kapattı.

Tetikçi, Lawrence Block (Sayfa 244)Tetikçi, Lawrence Block (Sayfa 244)
Serap Kolat 
18 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Birdenbire ikisini de hayatından çıkarması ve bir daha asla onları düşünmemesi mümkün değildi. Ara ara hatırlıyor ve ilk günkü acıyı hissedebiliyordu. Fakat zamanla daha az aklına gelmeye başladı ve hatırladığında hissettiği acı azaldı. Hiç unutmadı ama eskisi gibi de etkilenmedi.

Tetikçi, Lawrence Block (Sayfa 127)Tetikçi, Lawrence Block (Sayfa 127)