Tüfeksiz Hareketler

8,4/10  (23 Oy) · 
71 okunma  · 
27 beğeni  · 
1.089 gösterim
Madem şu çiğdemin bir fikri; şu serçenin özel eşyası; şu taşın yarına kalma kaygısı yok, bunların hiçbiri bende de olmasın... Diye çok düşündüm. Hatta kendimce birtakım kararlar bile aldım.

Ama olmuyor. Bir yandan yazdıklarım vasıtasıyla fikir beyan ediyor, bir yandan olmadık şeylerin koleksiyonunu yapıyor, bir yandan da yarına daha fazla kalabilmek için tüm gücümle şiire abanıyorum.

Özlediğim veya heves ettiğim dünya ile içinde bulunduğum dünya arasında, kabul etmek gerekir ki, dünya kadar fark var.

Doğrudur, bir otun bile iddiası vardır. Fakat bunu asla dile getirmez.

Doğrudur, havaya attığımız taş bile tekrara düşmez. Bir kar tanesi bile kendini tekrar etmez. Ama biz ederiz.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  152
 • ISBN:
  9759962821
 • Yayınevi:
  Profil Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
KörKalem | Halil K. 
 12 May 17:38 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

İçimde hoş bir sadâ bırakan kitapları hep çok sevmişimdir. İbrahim ağabey'in kitapları da hep o kategoride olmuştur benim için.
Milli Gazete'de yayımlanan yazılarından derlemiş ve kitabımızı o şekilde oluşturmuş, İbrahim ağabeyciğim. Çok fazla alt anlam içeren, erbabı olmayanın pek anlayamayacağı müthiş güzel denemeler mevcut içerisinde. Hepsini ayrı ayrı çok beğendim.

Her ne kadar artık ayrı kulvarlarda olsak da, içinin temizliğine ve samimiyetine bir başka inandığım ağabeylerimden olur kendisi. Ayrıca alanında da çok başarılı olduğunu düşünüyorum, zira çok dikkatli ve aynı zamanda rikkatli bir yazardır. İnsanı tebessüm ettiren o güzel kalemine hep hayran olmuşumdur. Muhakkak okumanızı tavsiye ederim.

sosyolog_hanim 
28 Ağu 01:50 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Diyor ki şair,özlediğim veya heves ettiğim dünya ile içinde bulunduğum dünya arasında dünya kadar fark var. Havaya attığımız bir taş tanesi bile kendini tekrar etmez de biz ederiz...Tavsiye edilir :)

Mehmet Bicici 
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İbrahim Tenekeci'nin en beğendiğim kitabıydı. Yazarın köşe yazılarından alınan derlemelerle oluşturulmuş. İbrahim Bey anlatmak istediklerini ve anlatılması gerekenleri gazetede dile getirmiş fakat gazeteyi takip etmeyenler için de bir fırsat sunulmuş okuyucuya. Tekrar tekrar okunması gereken bir kitap kesinlikle.

Yasin Eren 
08 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Yazarın köşe yazılarının bir araya getirildiği bir kitap. Tatlı sert ve hafif bir okumanın yanında, düşündürücü hikayeler yer alıyor.

Fatma Betül Bildik 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 10/10 puan

İdeal bir insan olmanın gerekliliğini anlatan,bazı gerçekleri kavramamızı sağlayan içerikte güzel bir kitap. Bana birçok şey öğrettiğini düşünüyorum. Okurken sıkılmadım hoş ve anlayabileceğimiz bir üslup ile yazılmış. Yazarın ellerine sağlık. Allah razı olsun

Muraaaaddd 
 15 Mar 21:29 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İbrahim Tenekeci'nin kendine has bir dili ve üslubu mevcut. Sosyal ve siyasal vb. olaylara bakış açısı ve olayları ele alışı yazari okuyucusuna yaklaştırıyor.

Kitaptan 147 Alıntı

Aysel 
20 Ağu 21:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir türkümüz
"Ben ahlakın beğendim / Cemalinde gözüm yok."

Tüfeksiz Hareketler, İbrahim Tenekeci (Sayfa 64 - Profil Yayınları)Tüfeksiz Hareketler, İbrahim Tenekeci (Sayfa 64 - Profil Yayınları)
Aysel 
26 Ağu 20:22 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şaşırtmadı.
"İnsanlar ciddiye alınmak için deli taklidi yapıyor."
İsmet Özel

Tüfeksiz Hareketler, İbrahim Tenekeci (Sayfa 114 - Profil Yayınları)Tüfeksiz Hareketler, İbrahim Tenekeci (Sayfa 114 - Profil Yayınları)
Aysel 
22 Ağu 21:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İsmet Özel
"Bizi millet haline getiren değerlerin hakkını vermeye yanaşmıyoruz."

Tüfeksiz Hareketler, İbrahim Tenekeci (Sayfa 75 - Profil Yayınları)Tüfeksiz Hareketler, İbrahim Tenekeci (Sayfa 75 - Profil Yayınları)
Aysel 
27 Ağu 22:33 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Haydar Ergülen
"Namuslu olmak, kimsenin hayır diyemeyeceği bir şeydir."

Tüfeksiz Hareketler, İbrahim Tenekeci (Sayfa 127 - Profil Yayınları)Tüfeksiz Hareketler, İbrahim Tenekeci (Sayfa 127 - Profil Yayınları)
Aysel 
24 Ağu 22:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

menfaat
"Hesaplar değil de gönüller baskın olsaydı.

Tüfeksiz Hareketler, İbrahim Tenekeci (Sayfa 92 - Profil Yayınları)Tüfeksiz Hareketler, İbrahim Tenekeci (Sayfa 92 - Profil Yayınları)