Viyana Valsi

8,0/10  (5 Oy) · 
12 okunma  · 
3 beğeni  · 
857 gösterim
18. yüzyıl, müziğin ve sahne ışıklarının büyüsü altında, efsanevi bir aşka ev sahipliği yapmıştır. Otuz yaşındaki Wolfgang Mozart, genç, İngiliz soprano Anna Storace ile, hayatta kendini en mutlu hissettiği yerde, sahnede tanışır. En kıymetli hazinesini, notalarını onunla paylaşır. Aralarında engellenemez bir şekilde büyüyen ve Mozart'ın müziğinde yankılanan aşkın yaşanması ise yasaktır. Çünkü ikisi de başka insanlarla evlidirler. Onlar için, dünya üzerinde buluşabilecekleri tek yer, Mozart'ın, Anna söylesin diye yazdığı aryalardır.

"Bu duygu dolu ve Vivien Shotwell'in yetenekli kaleminden çıkmış şiirsel hikâyeyi okurken, hem sahne dünyasının sihirli atmosferinde kaybolacak hem de tarihin önemli bir dönemine şahitlik edeceksiniz."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786055092702
 • Orijinal Adı:
  Vienna Nocturne
 • Çeviri:
  Eda Tevrizci
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
angelsbooks 
13 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yer yer ağır, yer yer heyecanlı ve hareketli... Trajik ama akıcı. Kapağına da bayıldığımı söylemem gerek. Bu kitaba bir yerlerde denk gelirseniz, okumayı planlamasanız bile elinize bir alın mutlaka :)

Ebru Verity 
01 Mar 04:45 · Kitabı okudu · 46 günde · Puan vermedi

Ağır ilerleyen bir hikaye. Konu ve geçtiği dönem göz önünde bulundurulursa bu gayet normal. Yine de ben pek ısınamadım kitaba. Belki de karakterlere.

Deryslckela 
10 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Etkileyici bir kitap. Daha çok Anna'nın hayatını anlatıyor. Kitabı elinize aldığınızda hemen Mozart'la ilgili olan aşkını aramayın daha sonra karşınıza çıkıyor. Sadece aşk kitabı olarak bakmayın Mozart'ı daha fazla arastirmama ,arya dinlememe vesile olmuş bir kitapdır .Tabi bu kişiden kişiye değişebilir. İyi okumalar.

Kitaptan 1 Alıntı

angelsbooks 
 13 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Kitap
Ama insan bir hayali sonsuza dek yaşayamazdı. Hayaller asla vaat ettikleri sona kavuşturmazlardı.

Viyana Valsi, Vivien Shotwell (Sayfa 261 - Nemesis Kitap)Viyana Valsi, Vivien Shotwell (Sayfa 261 - Nemesis Kitap)