Yaşlı Adamın Savaşı

8,6/10  (25 Oy) · 
43 okunma  · 
22 beğeni  · 
727 gösterim
John Perry önce karısının mezarını ziyaret etti. Sonra da askere yazıldı.

 

İyi haber, insanların nihayet yıldızlara ulaşmış olmaları. Kötü haberse uzayda yaşamaya uygun gezegenlerin nadir bulunması -tabii bir de bu gezegenler için bizimle savaşmaya hazır uzaylı ırkların olması. Biz de o yüzden savaşıyoruz. Dünya`dan çok uzaktaki bu acımasız, kanlı, sonu gelmez savaş onlarca yıldır devam ediyor. Dünya izbe bir gezegen. Kaynaklarımızın çoğu Koloni Savunma Güçleri`nin elinde ve herkes emeklilik yaşına geldiğiniz zaman onlara katılabileceğinizi biliyor. KSG genç insanlar değil; onlarca yıllık bilgi ve beceri birikimi taşıyan insanlar istiyor. Bir daha dönmemek üzere Dünya`dan götürüleceksiniz. Askerde iki sene savaşacaksınız. Ve hayatta kalırsanız binbir güçlükle kazanılmış gezegenlerin birinde kendinize ait bir yuvaya kavuşacaksınız. John Perry bu anlaşmayı kabul ediyor. Nelerle karşılaşacağını bildiğini sanıyor. Fakat evden pek çok ışık yılı ötedeki gerçek savaş, onun hayal edebileceğinden çok ama çok daha zor -ve kendisinin zamanla neye dönüşeceği daha bile garip.

 

"Yaşlı Adamın Savaşı akıllıca yazılmış ve baştan sona keyif veren harika bir roman."

-The Clevelan Plain Dealer-

 

"Olağanüstü... John Scalzi önce iyi, sonra çok iyi, sonra yine çok iyi yazıyor."

-The San Diego Union Tribune-
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786053751717
 • Orijinal Adı:
  Old Man's War
 • Çeviri:
  Cihan Karamancı
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Umut Çalışan 
06 Nis 09:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kısaca özetlersek:
İnsanlık evrene açılmış. Fakat evrende seyahat sadece Koloni Birliği'nin (evet evet, Amerika'nın değil, hatta bu koloni birliği Amerika'ya gıcık) tekelinde. KB'de bu tekeli sadece ele geçirdiği sömürge gezegenlere üçüncü dünya ülkelerinden işçi nüfus taşımak ve bu gezegenleri korumak için askere aldığı 75 yaşını doldurmuş insanlar için kullanıyor. Evet Koloni Savunma Gücü'ne asker olarak yazılmanın ilk şartı 65 yaşından gün almak. Akabinde 10 yıl sonra dünya ile olan tüm bağlantınızı kesip evrene savaşmaya gidiyorsunuz. http://www.umutcalisan.com/...asl-adamn-savas.html

Çarli 
15 Ara 2015 · Kitabı okudu · 12 günde · 8/10 puan

Surukleyici bir kitap oldugu dogru ancak ne star wars gibi ne star trek gibi ne de benzeri konular gibi. Kitap kendini okutuyor ama bu tarzı pek sevmedim. Sevenler olabilir. Yine de 2. Kitabına geçtim bakalım bu kez neler olacak.

Kitapla ilgili 1 Haber

Bilim kurgu yazarı Scalzi’ye 3,4 milyon dolar kazandıran 13 romanlık anlaşma
Bilim kurgu yazarı Scalzi’ye 3,4 milyon dolar kazandıran 13 romanlık anlaşma Amerikan bilim kurgu yazarı John Scalzi, Tor yayıncılık ile 10 yıllık, 13 kitaplık anlaşma imzaladı. Bu anlaşma yazara 3,4 milyon dolar getirecek.