Adı:
Zemberek
Yazar:
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
160
ISBN:
9789751417510
Kitabın türü:
Yayınevi:
Remzi Kitabevi
Sahne önündekiler o kadar güzel, yumuşak, iyicil maskelerle ortalıktalar ki, arkadaki kan içicileri görmek zorlaşıyor. Her kanaldan dünyaya akan yalan rüzgârının sonucunda, toplumlar sahnedeki oyunu göremedikleri gibi, onları aldatan maskeli aktörlerin savunucularına dönüşüyorlar.
Hani, “Ne yapmalı?” diye soranlar var ya...
Bize göre bu konuda yapılacak en temel görev, önce sahne arkasını görmeyi öğrenmek, sonra da görmeyenlere göstermektir.
Kitap fuarında Banu Avar'ın kendisinden kitabı dinlemiştim.500 sayfalık bir kitabım var onu yazması bunu yazmaktan kolaydı demişti.Medyanın gerçekleri yazamadığını hatta gerçeği örtmek üzere çalıştığını düşünürsek,yaptığı program yüzünden TRT'den atılan ve gerçek bir vatansever olan Banu Avar'ın gerçekleri anlatmak(Suriye üzerinden) için uğraştığı bu kitabı okumak bizim için adeta bir ödev olmalıdır.
Tarih,dünyaya hakim olmaya çalışan güçlerin kurulu sistemi bozma,yeni düzenek kurma,sistem oturtma,savaşlar çıkartmasının örnekleriyle dolu diyor yazar ve bunu bize açıklıyor.

Günümüzde uygulanan emperyalist oyunların uygulayıcıları, birbirleriyle olan ilişkileri, yapısı, uygulama biçimleri etkileyici bir araştırma içinde bulunuyor.
Çarkları-Kuranları-Yayları-Renkli Devrimler-Arap Baharı-Facebook-Suriye-Işıd-Pkk-Musul-Öso-Cnn-Beyaz Baretler ve daha nice konu işleniyor.

Dünyanın yalan yüzünü,zembereğini görmenizi sağlayan bir kitap.Derin bir araştırma yapılmış ve kaynakları ile ortaya çıkarılmış.Fotoğraflar ile desteklenmiş.Kitap kısa ama konular kısa,öz ve anlaşılır şekilde anlatılmış.

Benzer kitaplar

Türk genci kendini bilgi ile donatmalı. Ancak bu şekilde karanlıklar aydınlığa evrilir.

Günümüz dünyasında kurulan emperyal düzen, sahneye konan oyun, sahne önü ve arkasındaki kişi ve kurumlar Banu Avar'ın son kitabI Zemberek'te açık bir şekilde anlatılmış. Gerçeği merak edenlerin büyük oyunu bozmak için "ne yapmalı" sorusuna cevap ararken okuması gereken bir kitap.
Zemberek, araştırmacı gazeteci geleneğinden gelen Banu AVAR'ın önemli kitaplarından biri . Çarkın dişlileri arasına takılan Arap Baharı devrimlerinin perde arkasını ve perdenin önündeki renkli simaları anlatıyor. Emperyalist düzenin ilk günkü gibi tazeliğini koruduğunu ve bu uğurda masum insanların nasıl çarkın dişlileri arasında yok edildiğinin resmini gösteriyor bizlere. Örneğin Libya devrimi; kendi vatandaşlarına ucuz petrol, ücretsiz salık hizmeti, devlet eli ile ev vb. yardımlar yapan Kaddafi'nin nasıl kendi vatandaşlarınca ölüme itildiğini açık şekilde ele alıyor. İŞİD'i var eden güçler yine İŞİD'i yok etmek için Ortadoğu da bulunuyor tabi yerseniz. Görünenin gerçekten çok farklı olduğunu ve küresel çetenin sadece para için yaptıkları ve yapmayı tasarladıklarının anlatısı zemberek.
Kitap açık ve net buz dağının görünmeyen kısmı için yazılmış. Küresel güçlerin nasıl bir alt yapı ile çalıştığını gözler önüne seriyor. Sadece bu kitabı değil diğer eserlerini de tavsiye ediyorum.
Banu avar'ın muhteşem yalın anlatımıyla, haber kaynakların da gördüğümüz aktörler, okuduğumuz olaylar ve daha birçok güncel incelemeyi içeren, farkındalık yaratıcı bir kitap mutlaka okumalı ve okutmalıyız bilgi paylaştıkça değerlenir. İyi okumalar
Zemberek, Banu Avar

- Kitabın ismi tam da anlatılanlara çok uygun. Dünyaya hakim olmak isteyen güçlerin kurulu sistemi bozarak, Yeni düzen kurma, savaşlar çıkarma gayretlerini hepimiz yakından hem de oldukça yakından takip ediyoruz...

* Son on beş yılda yeniden güçlenen Rusya ve Çin karşısında ABD düzenli ordu savaşındansa "karma savaş modeli" ismi verilen bir modelle dünyayı işgal planını iki koldan ilerletmeye çalışıyor... 1. Renkli devrimler ve örtülü operasyonların askerleri ve 2. Dijital aktivistler ve lejyonerler..

* Haçlı savaşları son hızla devam ediyor.. Günümüzde artık bu savaşı;
- insani yardım kuruluşlarını kullanarak bunların içinden saygın STK'ların "delil" üretmesi ve gene sözde saygın medyanın ekranlarda bu delilleri fütursuzca göstererek ortam hazırlaması...
- Medya haricinde satın alınan özellikle gençlerle sosyal medya üzerinden tepki grubu oluşturma,
- Devamlı kaos çıkararak paralı ordularınla bölgeye demokrasi götür...
- Afganistan, Irak, Mısır, Libya derken Suriye... Sırada İran mı var Türkiye mi???

- Bölgemizdeki Terör Örgütleri; El Kaide, IŞİD, PKK, PYD ve niceleri, Kafkaslar, Ukrayna vb. ülkelerdeki devrimler...

* Amerika'da neden ortalık karışmaz? diye sormuş biri. "Orada bir Amerikan büyükelçiliği yok ki!" demiş diğeri...

* Mehmet Akif; "Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar. İbret alınsa tekerrür eder mi?" demişti... Tarih değil, hatalardı tekerrür eden. Benzer hatalar benzer sonuçlar doğuruyor...

* Bölgemiz her geçen gün cadı kazanına döndü.. Hepimize düşen en büyük görev bu bilinçle Atatürk'ümüze ve onun dış politikasına sarılmaktır...

* Banu Avar'ı farklı kılan en büyük özellik iyi bir araştırmacı ve gözlemci olmasıdır... Kitabı okurken farklı kaynakları analiz etme yeteneğine hayran kalıyorsunuz..Basınımızda anlatılmayan gerçekleri oynanan oyunları daha yakından öğrenmek istiyor musunuz? O zaman bu kitabı okuyun..
TRT'de "Sınırlar Arasında" programın yapımcısı iken güç odaklarının baskısıyla işinden kovulan Banu AVAR o günden sonra sayısız kitaplarla emperyalist oyunları bir bir anlatııyor. http://www.bizimmeydan.com
Fıkra gibi: "Amerika'da neden ortalık karışmaz," diye sormuş biri. Cevap: "Orada bir Amerikan büyükelçiliği yok ki!"
Halkın sevdikleriyle kandırılması daha kolaydı.
''Nerede Amerikan sırtlanları,nerede Amerikan İngiliz istihbaratı,nerede kan yeri göğü sarmış,insanlar yerlerinden yurtlarından olmuşsa,orada Birleşmiş Milletler'in sahne yüzü iyi niyet elçisi Angelina Jolie ya da diğerleri...''
İşin ilginci " demokrasi projesi"ni uygulayan sivil toplum örgütlerinin, Amerika'da veya Batı Avrupa'da faaliyet göstermeleri yasaktı. Amerika dünyaya demokrasi ihraç ederken, ihraç malının Amerika'da kullanılamayacağını sözleşmelerle koyuyordu. Demokrasi hareketleri sadece öteki ülkeler için vardı.
Banu Avar
Sayfa 97 - Remzi Kitabevi
"Radikal dinci unsurların olduğu bir Arap dünyasının kıvılcımları Amerika'ya sıçramadan çok önce Rusya'ya sıçrayacaktır!"
Sahnedeki ve sahne arkasındakilerin adları,yüzleri değişir ama görevleri aynıdır.Bunlar zembereğin çarklarıdır.
Üçüncü dünya savaşı düzenli ordularla değil, “karma” sivil çetelerle gerçekleşmektedir. Bu savaşta “sahnenin önündekiler”le aldatılan halk, “sahnenin arkasındakiler”i görebildiği oranda güçlenecektir. Sahne önündekiler o kadar güzel, yumuşak, iyicil maskelerle ortalıktadırlar ki, arkadaki kan içicileri görmek zorlaşmaktadır. Her kanaldan dünyaya akan yalan rüzgârı, bırakın sahnedeki oyunu görmeyi, toplumları, maskeli aktörlerin savunucusu yapmaktadır.
Hani “ne yapmalı” diye soranlar var ya. Bize göre, önce sahne arkasını görmeyi öğrenmek, sonra da görmeyenlere göstermek temel görevdir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Zemberek
Yazar:
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
160
ISBN:
9789751417510
Kitabın türü:
Yayınevi:
Remzi Kitabevi
Sahne önündekiler o kadar güzel, yumuşak, iyicil maskelerle ortalıktalar ki, arkadaki kan içicileri görmek zorlaşıyor. Her kanaldan dünyaya akan yalan rüzgârının sonucunda, toplumlar sahnedeki oyunu göremedikleri gibi, onları aldatan maskeli aktörlerin savunucularına dönüşüyorlar.
Hani, “Ne yapmalı?” diye soranlar var ya...
Bize göre bu konuda yapılacak en temel görev, önce sahne arkasını görmeyi öğrenmek, sonra da görmeyenlere göstermektir.

Kitabı okuyanlar 61 okur

  • Yunus Akar
  • Serkan 53
  • kul
  • Selen Hoşver
  • Black Orchid
  • Berk Kolda
  • Caty Cat
  • Emre
  • Muhammed Hanifi kösedağ
  • LüzumsuZ AdaM

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%11.1
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%11.1
25-34 Yaş
%27.8
35-44 Yaş
%33.3
45-54 Yaş
%11.1
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%5.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%23.3
Erkek
%76.7

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%36.1 (13)
9
%47.2 (17)
8
%2.8 (1)
7
%8.3 (3)
6
%2.8 (1)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%2.8 (1)