Zindan Hatıraları

9,4/10  (30 Oy) · 
99 okunma  · 
46 beğeni  · 
1.614 gösterim
Bu kitaptan, yeryüzünün tağutlarının, Allah ve İslam düşmanlarının, Allahın dinine sarılıp Kuranın gösterdiği istikameti yol edinenlere reva gördükleri zulüm ve işkencelerden bir kesiti, Zeynep Gazalinin başına gelenleri dehşetle okuyacaksınız.rnSırf "Rabbim Allahtır" dediği, Allah Tealanın gösterdiği istikamette yürüdüğü, tağutların kirli saltanatlarına teslim olmadığı için bir müslüman kadının başına gelen dehşet verici işkenceleri, tüyleriniz diken diken olarak okuyacak; İslam için nelere katlanılabileceğini göreceksiniz.
 • Baskı Tarihi:
  2001
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  3002744100279
 • Yayınevi:
  Madve Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ayşenur 
22 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

1965 yılında tutuklanarak ömür boyu mahkum edilmesine rağmen 6 yıl cezaevinde kalan Zeynep Gazali'nin akıl almaz işkencelere maruz kalmasını anlatan bir kitap.Her sayfasında bu kadar da olmaz diye hayretler içinde kalınan haksız bir zulmü anlatıyor. Farklı bir hayat, farklı bir kadın mücadelesi.... Tavsiye ederim...

mütereddit 
28 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Bu kitabı yorumlamak için bekledim. Çünkü anlatılanlar o kadar ağır bir sorumluluk yüklüyor ki omuzlarımıza... kaldırmak çok güç.
Mısır'da İslam karşıtı devlet başkanı Abdunnasır'ın Müslüman Kadınlar Birliği Başkanı Zeyneb Gazali ve onun yol arkadaşlarına yapılan zulmü anlatıyor kitap.
Yalnızca Kuran'ı, namazı, peygamberi anlatan insanları İslam'ı bitirmek gibi kirli bir emelle idam etmişler. Daha kötüsü ölümden beter etmişler.Aç köpekleri üzerlerine salmak mı dersiniz, kırbaçlar, tekmeler, yumruklar mı dersiniz...
Okunmalı! Okutulmalı!
Biz bir vakit namazı kılmaya üşenirken namazı öğretmek adına zulüm görenler bilinmeli.
Biz evdeki yemeği beğenmezken Allah diyen insanların önüne insan pisliğine bulanmış bardakta su verenler öğrenilmeli.
Okuyun! Okutun!

Zindan Hatıraları benzeri kitaplar

Sevda ALTUNTAŞ 
30 Oca 20:35 · Kitabı okumadı · 9/10 puan

Kitap , bir kadının İSLAM için verdiği mücadeleyi anlatıyor.
Yeryüzünün tağutlarının , Allah ve İslam düşmanlarının Allah ve Kuran yolunda ki müslümanlara reva gördükleri zulüm ve işkenceleri konu alıyor.
Rabbim Allah'tır diyen ve Allah yolunda yürüyen Zeyneb El-Gazali'nin başına gelenleri dehşetle okuyacak ve İslam için nelere katlandığına şahit olacaksınız.

Zeyneb El-Gazali ' ni , İslam davetçisi ve aynı zamanda Müslüman Kardeşler'in kadın üyelerindendir. İlk çalışma yıllarında Hüda Şaravi (Müslüman kadının örtüyü atmasını ve her yönüyle Batılı olmasını savunan ABD'de ve Avrupa'da yetişmiş Mısırlı bir kadın) ile aynı doğrultudadır. Sonra Hüda Şaravi'den ayrılıp İslam yolunu seçer , 1936 yılında da Müslüman Kadınlar Birliği’ni kurar ve “Müslüman Kadınlar” adı altında bir de dergi yayımlamaya başlar.
1965 yılında Müslüman Kardeşler'in bir çok üyesiyle beraber Zeyneb El-Gazali de tutuklanır. Her türlü eziyet ve işkenceye maruz kalır. Defalarca falakaya yatırılıp , soğuk günlerde buz gibi sulara batırılıp saatlerce ve günlerce bekletilir.

Zeyneb El-Gazali , 3 Ağustos 2005 yılında 88 yaşında vefat etmiştir.

ALLAH'IN LANETİ ZALİMLERİN ÜZERİNE OLSUN !!!

Esmanur b. 
22 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Güzel bir kitap özellikle liseli genç kardeşlerimizin okumalarını tavsiye ederim. Bir dava kadınının gösterdiği sebat ve sabrı tüm müslümanım diyen herkesin bilmesi ve bilgilendirmesi gerekiyor .
Örnek alınacak bir şahsiyet.

Telaffuzu mümkün olmayan bir söz misali nasıl açıklamayı bilemediğim bir kitap oldu. Düşünüyorum da ne demeliyim ne söylenebilir ... Hangi kelimeler anlatabilir. Tarih böyle bir mücadele , böyle bir savunma , böyle bir direniş görmüşmüdür acaba .? Okyunca insanı içten titreten iman duygusunun zerresine vakıf olmayı arzuluyor insan. Okuyunca biz millet olarak ne durumdayız ümmet olarak ne yapıyoruz diye sorgulatıyor. ...

Ahmet Kabataş 
30 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatımda okuduğum en güzel kitap desem yeridir.İbret alabilen insan bu kitaptan sonra hayatında çok şeyi değiştirebilir.Çektiği sıkıntıları anlatmaya bizim dilimiz yetmez fakat Zeyneb Gazali nin anlatımı gayet yerinde ve tasvir edici olmuş.Allah bu Kitapdan azami derecede faydalanmayı herkese nasip etsin

ZeyK 
12 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Evet, evet her sey mumkun. Eger davaniz yalnizca Allah icinse ve Allah size sonsuzu vaad ediyorsa o dava ugruna her turlu iskenceye katlanmak mumkun" dedirtti. Hayretlerle okudugum, bi yurek boyle bi iman seviyesine nasil ulasir diye uzun uzun dusundurten bi kitap, Kitaptan ziyade bi hayat. Mutlaka Okuyun

Alibazca 
17 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

...Sizler batıl üzere olduğunuz halde hak ile ittifak mı etmek istiyorsunuz İnanç ve ideolojinizi Doğu'dan ve Batı'dan alıyor, sosyalist sloganları yüceltmeniz yanında bazen de kapitalizmin ilahlarına sürtünüyor, kısaca iki küfür arasında şaşkın şaşkın dolaşıp duruyorsunuz. Her şeyinizi, inançlarınıza varıncaya kadar her şeylerinizi, bu küfür karışımından alıyorsunuz.

...İslam, bildiğiniz, arzu ettiğiniz ve umduğunuz şeylerden başka, öte bir şeydir.

Ramazan YILMAZ 
22 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bu kitap islam davasında yürürken sizlere "sabır kaynağı" olacak.

Bir kadının mücadelesini ve bu yolda gördüğü cefayi utana utana okudum.

"Bu kadar da olmaz" dedirtecek işkenceleri okuyacaksınız. Bir Müslüman'ın ağzından dinlediğiniz için de doğruluğundan şüphe etmemelisiniz...

Okuyun... Tekrar okuyun... Ve tekrar okuyun...

Kitaptan 28 Alıntı

mütereddit 
15 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

...İslâmın gereğini yerine getirmek İslâm'dır. Yoksa ismen ona mensup olmak İslâm değil, hiçbir şeydir.

Zindan Hatıraları, Zeynep Gazali (Sayfa 23 - Madve Yayınları)Zindan Hatıraları, Zeynep Gazali (Sayfa 23 - Madve Yayınları)
Elif 
02 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İslam müminlerin kalplerini öyle bir bağla bağlar ki artık şahsi düşüncelerden çok Allah'ın rızasını tercih ederler.

Zindan Hatıraları, Zeynep GazaliZindan Hatıraları, Zeynep Gazali
Alibazca 
 18 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"...Onlar her zaman "la ilahe illallah" bayrağı altında çalışırlar."

Zindan Hatıraları, Zeynep Gazali (Sayfa 94)Zindan Hatıraları, Zeynep Gazali (Sayfa 94)
Elif 
27 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

La ilahe illallah sözü, gereğini yerine getirmediğiniz takdirde Allah'ın huzurunda lehinize değil, aleyhinize işleyecektir.

Zindan Hatıraları, Zeynep GazaliZindan Hatıraları, Zeynep Gazali

Azme ve sabra sarıldı.Allah’ın dininde gevşeklik veya zayıflık nedir bilmedi.Bazı âlimlerin yaptıkları gibi,evinde,kalbiyle buğzederek ruhsatlara meyletmeyi reddetti.

Zindan Hatıraları, Zeynep Gazali (Sayfa 39)Zindan Hatıraları, Zeynep Gazali (Sayfa 39)
Hatice 
13 Şub 23:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Zeyneb Gazali
Allah'ım kendinle meşgul et ki başkalarıyla uğraşmayayım. Ey tek olan, Ehad ve Samed olan Rabbim, Sen beni öyle meşgul et ki yalnız Seninle olayım. Beni bu korkunç ortamdan kurtar. Senden başkalarıyla meşgul olmaktan kurtar beni. Kendinle meşgul et. Vereceğin huzur ve güvenle kuşat. Senin yolunda, Senin sevginle, Senin hoşnutluğunla, Senin muhabbetinle bana şehadeti nasip et. Ey Allah'ım! Müminlerle birlikte benim de ayaklarımı sabit tut. Bizlere güven ve sabır ver.

Zindan Hatıraları, Zeynep GazaliZindan Hatıraları, Zeynep Gazali
Hatice 
12 Şub 17:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ruhu gökler alemine ve kalbi Firdevs cennetine bağlanıp dünya hayatı gözünde basitleşen bir insan, yaratılanlardan nasıl korkar! Ama sizler, ey sapık ve yalancılar! Allah'ın dinini yalanlayıp dalalette yüzenler! Sizler vücutlarımızı dağlıyorsunuz, öldürüyorsunuz, korkutuyorsunuz, niçin? Çünkü bizler Allah'ın erleriyiz. Sizler ise şeytanın uşaklarısınız. Allah'ın erleri ise her zaman galiptir.

Zindan Hatıraları, Zeynep Gazali (Sayfa 142)Zindan Hatıraları, Zeynep Gazali (Sayfa 142)
mütereddit 
17 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Cehalet,bozgunculuktan başka bir şey değildir. Her kötülüğün başı cehalettir.

Zindan Hatıraları, Zeynep Gazali (Sayfa 204 - madve yayınları)Zindan Hatıraları, Zeynep Gazali (Sayfa 204 - madve yayınları)
3 /