Zindan Hatıraları

·
Okunma
·
Beğeni
·
6,7bin
Gösterim
Adı:
Zindan Hatıraları
Baskı tarihi:
2001
Sayfa sayısı:
248
Format:
Karton kapak
ISBN:
3002744100279
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Madve Yayınları
Baskılar:
Zindan Hatıraları
Zindan Hatıraları
Bu kitaptan, yeryüzünün tağutlarının, Allah ve İslam düşmanlarının, Allahın dinine sarılıp Kuranın gösterdiği istikameti yol edinenlere reva gördükleri zulüm ve işkencelerden bir kesiti, Zeynep Gazalinin başına gelenleri dehşetle okuyacaksınız.rnSırf "Rabbim Allahtır" dediği, Allah Tealanın gösterdiği istikamette yürüdüğü, tağutların kirli saltanatlarına teslim olmadığı için bir müslüman kadının başına gelen dehşet verici işkenceleri, tüyleriniz diken diken olarak okuyacak; İslam için nelere katlanılabileceğini göreceksiniz.
248 syf.
·9/10
Kitap , bir kadının İSLAM için verdiği mücadeleyi anlatıyor.
Yeryüzünün tağutlarının , Allah ve İslam düşmanlarının Allah ve Kuran yolunda ki müslümanlara reva gördükleri zulüm ve işkenceleri konu alıyor.
Rabbim Allah'tır diyen ve Allah yolunda yürüyen Zeyneb El-Gazali'nin başına gelenleri dehşetle okuyacak ve İslam için nelere katlandığına şahit olacaksınız.

Zeyneb El-Gazali ' ni , İslam davetçisi ve aynı zamanda Müslüman Kardeşler'in kadın üyelerindendir. İlk çalışma yıllarında Hüda Şaravi (Müslüman kadının örtüyü atmasını ve her yönüyle Batılı olmasını savunan ABD'de ve Avrupa'da yetişmiş Mısırlı bir kadın) ile aynı doğrultudadır. Sonra Hüda Şaravi'den ayrılıp İslam yolunu seçer , 1936 yılında da Müslüman Kadınlar Birliği’ni kurar ve “Müslüman Kadınlar” adı altında bir de dergi yayımlamaya başlar.
1965 yılında Müslüman Kardeşler'in bir çok üyesiyle beraber Zeyneb El-Gazali de tutuklanır. Her türlü eziyet ve işkenceye maruz kalır. Defalarca falakaya yatırılıp , soğuk günlerde buz gibi sulara batırılıp saatlerce ve günlerce bekletilir.

Zeyneb El-Gazali , 3 Ağustos 2005 yılında 88 yaşında vefat etmiştir.
248 syf.
1965 yılında tutuklanarak ömür boyu mahkum edilmesine rağmen 6 yıl cezaevinde kalan Zeynep Gazali'nin akıl almaz işkencelere maruz kalmasını anlatan bir kitap.Her sayfasında bu kadar da olmaz diye hayretler içinde kalınan haksız bir zulmü anlatıyor. Farklı bir hayat, farklı bir kadın mücadelesi.... Tavsiye ederim...
248 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bu kitabı yorumlamak için bekledim. Çünkü anlatılanlar o kadar ağır bir sorumluluk yüklüyor ki omuzlarımıza... kaldırmak çok güç.
Mısır'da İslam karşıtı devlet başkanı Abdunnasır'ın Müslüman Kadınlar Birliği Başkanı Zeyneb Gazali ve onun yol arkadaşlarına yapılan zulmü anlatıyor kitap.
Yalnızca Kuran'ı, namazı, peygamberi anlatan insanları İslam'ı bitirmek gibi kirli bir emelle idam etmişler. Daha kötüsü ölümden beter etmişler.Aç köpekleri üzerlerine salmak mı dersiniz, kırbaçlar, tekmeler, yumruklar mı dersiniz...
Okunmalı! Okutulmalı!
Biz bir vakit namazı kılmaya üşenirken namazı öğretmek adına zulüm görenler bilinmeli.
Biz evdeki yemeği beğenmezken Allah diyen insanların önüne insan pisliğine bulanmış bardakta su verenler öğrenilmeli.
Okuyun! Okutun!
248 syf.
·9/10
Şehit Seyyid Kutup ve kızkardeşi Hamide Kutuplar’la hapse giren Zeynep Gazali’nin hayatı..
Her müslümanın okuyup idealize etmesi, hak yoldaki istikamet ve duruşunu örnek alması gereken islam kahramanı bir hanımefendinin zindandaki hayatını, maruz kaldığı işlenceleri, ilâhî inayet ve yardımları, islam uğrunda gösterdiği fedakârlığı ele alan harika bir eser..

Bilhassa biz gençlerin kendilerine örnek şahsiyetler, başarılı kimseler seçerek hayatlarını okumasının ve üzerine düşünmesinin çok faydalı olduğunu düşünüyorum.
Ama bu kitabın ayrıca insanın canını acıtırcasına hakkı haykıran bir yanı var.
Allah onların şehadetlerini makbul, bizi onlara layık etsin. Davalarındaki sebat ve istikametten hissedar olup, hayatımızda bir parça olsun yaşayabilmeyi nasib etsin.

Benim için Fuat Sezgin’in Bilim Tarihi Sohbetleri kitabı gibi etkileyici bulduğum eserler arasındaki yerini aldı.
Bol istifadeli okumalar.
248 syf.
·Beğendi·8/10
Zeynep Gazalinin zindan hatıraları isimli bu eserini yıllar önce babamın kitaplığında görmüştüm ve okumaya karar vermiştim. Babam kardeşlik teşkilatı kurucusu Şehit Hasan EL Benna'yı ve Seyyid Kutub'u ve aynı zaman da teşkilat içersindeki bir çok aktif öncü şahsiyetleri tanımama vesile olmuştur. Rabbim kendisinden razı olsun. Kitap ve yazar hakkındaki görüşüme gelecek olursak, Zeynep Gazali tam bir mücadele ve aksiyon insanı. Böylesine güçlü bir kadına hayran olmamak elde değil.Kitabı okurken sadece onun hayatını öğrenmekle kalmıyor, Mısır'ın siyasi olaylarına dair de birçok malumat ediniyorsunuz. İnançları uğruna insanların neler yaptığını, imanın doruklarda yaşandığını böyle eserlerde daha çok hissediyor insan. Özelikle bayanlarımızın okumasını tavsiye ederim. Örnek alınacak bir ablamız.
255 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
İslamı anlatmak için kadınlar arasında kurduğu toplulukta mücadele ederken Hasan El Benna ile tanışıp islamın sadece kadınlar yada sadece erkekler eli ile yükseleceğini değil de hem erkeklerin hem kadınların tutup kaldıracağını bu şekilde yükseleceğini anlıyor.
Bu süreçte Seyyid Kutub ile de tanışıyor.
Onun ilminin derinliğinden de istifade ediyor.

Zeyneb Gazali örnek bir mücahide, saygı değer bir kadındır.
Dik duruşu ve cesareti örnek alınmaya değer zeki bir kadın.
Mısır zindanlarında gördüğü işkenceleri ve verdiği mücadeleyi anlatıyor bu kitapta.

İlk başta yazmak istemiyor ama birkaç kişinin kalbine dokunur uyanış vesilesi olur diye yazıyor.

Anlatırsa eğer anlaşılır diye umut ediyor.
248 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Bir Zeynep Gazali geçti bu dünyadan, davasına sadık, tek isteği îlâ-i kelimetullah ve rıza-i ilahi olan bir Zeynep Gazali.
Kitabı okudukça kendimi sık sık muhasebeye çektim. Dava uğruna çekilen bu çileler ve bu denli işkenceye rağmen asla vazgeçmeyen bir Zeynep Gazali, dava için çabaladığını zanneden bizler. Kitabı okurken yer yer 'bu gerçek olamaz' / 'böyle bir şey mümkün değil' demekten kendimi alamadım ama maalesef zalimin zulmü gibi bir gerçek var. Ve bu kitapla birlikte yüreğimdeki bir acı tekrar açıldı "MUHAMMED MURSİ" Yıllardır haksız yere hapiste olan Mursi'nin durumunu düşünmekten kendimi alamadım şuan ne durumda kamuoyuna bildirilmeyen neler yaşıyor Zeynep Gazaliye yapılanlar ona da yapılıyor mu? Neler çekiyor? Bir yerlerde ümmet zulüm görüyor ve bizim aklımıza hiç gelmiyor. Rabb'im önce bize şuur ihsan eylesin sonra umuyorum ki ümmetin yarayan kanaları bir bir iyileşecektir inşallah
255 syf.
·10/10
İnce bir sızım...
Abdunnasır yönetimi altında Batı, sosyalizmi ... hüküm sürdüğü sözde Müslüman bir adamın, Zeynep el-Gazali el- Cebili ‘i Müslüman şuurunu güçlendirmek , akideyi kökleştirmek , imanı yaymak amcasıyla yaşayan bir kadın Mücahidi ,Allah’ın emir ve yasakları gözeterek çalışmalar yaptıkları için , Zeynep Gazali ve onun gibi bir çok Mücahidi tutuklayıp bin bir türlü işkenceleri yapıp ve Zeynep Gazali’nin kendi işkencelerini , vahşide davranışlarını kaleme aldığı kitap ...
Okuyalım kardeşler , kitabı okuyalım ... Ders alalım , şuur kazanalım .
Hepimizin aynı cennete talib olduğu dünyada , neyimizi feda ediyoruz onun muhasebesini yapalım ...
248 syf.
·27 günde·Beğendi·10/10
Allah'a güvenen kadın, ne büyük dağmış.
İslam'ın ne kadar yüce olduğunu kafirlerin insanlara yaptığı eylemlerden sonra daha iyi anladım.
Her anı yaşanmış gerçek bir Mücahidenin eseri.
Okuyun, gücümüzü görelim.
Allah ondan ve onun gibilerden razı olsun.
248 syf.
·2 günde·10/10
Allah razı olsun bir arkadaşımın bana hediye ettiği kitaplara bakınırken yedi kitap arasında gözüme çarpan ilk kitap. Ben simdi bu güzel kitabı nasıl anlatayım bilmiyorum, sözcükler kelimeler yeter mi bilemiyorum.

"Rabbim bana da cihad sonunda ŞAHADET nasib et."
( Amin, ecmain inşallah.)

Kitabı okurken kendime sorduğumda tek soru bizler nasıl müslümanız, bizler ne yapıyoruz, bizim yaptıklarımız Allah razı olsun bu kadının yaptığı şeylerin neresinde. Bizler bir insana bir ayeti anlatırken karşı taraftan gelen tek bir olumsuz tepkiyle vazgecerken davamızdan, Zeynep Gazali çılgınca kırbaçlara, köpeklerin vucudunu parçalanmasına, sulu zindana, ateşe, falakaya,dar ağacından bas aşağı aşılmaya, ayakta saatlerce bekletilmeye, susuzluk açlık, pisikoloji ve ahlaki hakaretlere, akla gelebilen en adi zulumlere karşı Allah yolunda cihad etmeye devam etmiş.

Büyük bir musibet. Domuz ve maymun torunları yeryüzünün zelil ve hakir yaratıkları olan, Allah'ın gazabına uğramış olan siyonistlerin müslüman yurdunu işgal etmesi müslümanların yurdundan ve mukaddesarından edip onlara azabın en açılışını, zilletin en cirkinini ve dehsetini en beterini, tek kelimeyle Yahudi bir nefsin taştığı bütün vahşet ve zilleri arttırmakla sonuçlanan korkunç musibet!


Ona her seferinde tabutlara itaat etmesi teklif edildiğinde yapilan her zulme dayanıp Allah yolunda ilerleme devam etmiş. Ben okurken içim acıdı Rabbim nasıl büyüktür ki yapilan zulumlere karşı Zeynep Gazali'ye isyan ettirmeyi nasip ettirmemis. Misal seninle anlasacagız deyip taguta itaat etmesini söylediklerinde Zeynep Gazali'nin onlarca cevaplarından birisi de sudur;
"Sizinle nasıl anlasayım? Batıl ve haksız seylerinizden, insanlık disi muamelelerinizden nefret ediyorum. Sizler şeytanın oyuncakları ve kullarısınız. Biz her şeyden önce Allah'a kulluk ediyoruz, ne kadar hileye ve eziyete başvursanız, bizi yalan söylemeye, birbirimizin aleyhine iftira ettirmeye muvaffak olmayacaksınız. Onun için boşuna yorulmayın. "


Bu nasıl bir imandır. Bu nasıl bir iman gücüdür. Allah yolunda cihad uğruna tüm hayatını feda edip yapılan iğrenç zulumlere boyun eğmek ne demek.
Bu arada " Savfet'ten nefret ediyorum."

Ben bu iman gücünü anlatmaya kelimeler bulamıyorum. Nasıl ne şekilde anlatayım bilmiyorum. Kesinlikle OKUYUN!

"Sabredin, dusmanlarınızdan daha sabırlı olun. Allah'a karşı gelmekten sakınınız ki başarıya ulaşabilirsiniz. " (Al-i İmran, 200)

Ah be bacım senin yaptığını bizde yapabilsek...

ALLAH'IN LANETİ, ZALİMLERİN ÜZERİNE OLSUN. !
" zindanda üstümüze vahşi köpekler saldılar, ben korkudan gözlerimi kapattım, yanımda olduğunu bildiğim Rabbim'e sığındım, dua ettim."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Zindan Hatıraları
Baskı tarihi:
2001
Sayfa sayısı:
248
Format:
Karton kapak
ISBN:
3002744100279
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Madve Yayınları
Baskılar:
Zindan Hatıraları
Zindan Hatıraları
Bu kitaptan, yeryüzünün tağutlarının, Allah ve İslam düşmanlarının, Allahın dinine sarılıp Kuranın gösterdiği istikameti yol edinenlere reva gördükleri zulüm ve işkencelerden bir kesiti, Zeynep Gazalinin başına gelenleri dehşetle okuyacaksınız.rnSırf "Rabbim Allahtır" dediği, Allah Tealanın gösterdiği istikamette yürüdüğü, tağutların kirli saltanatlarına teslim olmadığı için bir müslüman kadının başına gelen dehşet verici işkenceleri, tüyleriniz diken diken olarak okuyacak; İslam için nelere katlanılabileceğini göreceksiniz.

Kitabı okuyanlar 828 okur

  • Güzin Nur Ayyıldız
  • seyhan karadağ
  • Şeyma Gür
  • Nurdan Güre
  • Lahzaa
  • ŞÜHEDA ÇEÇEN
  • M.Meryem
  • Sitare
  • Rey cpr
  • Kitapsız Kitaplık

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%12.5
14-17 Yaş
%5
18-24 Yaş
%30
25-34 Yaş
%22.5
35-44 Yaş
%17.5
45-54 Yaş
%10
55-64 Yaş
%2.5
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%71
Erkek
%29

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%39.2 (73)
9
%8.1 (15)
8
%7.5 (14)
7
%2.7 (5)
6
%0.5 (1)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0