Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

12 Eylül Askeri Darbesi

Ataturk 'u kullanmak ya dasuistimal etmek
12 Eylül darbesi izlenen politikaları Atatürk'e referansla meşrulaştırmak işini çok daha öteye götürür.
Sayfa 244Kitabı okudu
Darbe ve edebiyat
Babamın Ankaralı edebiyatçı arkadaşları arasında Cemal Süreya Metin Altıok Vecihi Timuroğlu Ahmet Telli’yi sayabilirim. Aziz Nesin ve Yaşar Kemal O yıllarda Ankara’ya geldiklerinde bizim evde kalırlardı. 12 Eylül 1980 günüydü telefonumuz sabahın çok erken bir saatinde acı acı çaldı. Babamın bir arkadaşıydı “Ahmet darbe oldu! Tedbirini al, kitaplarını sakla diyordu Hangi kitaplar? Nazım Hikmet’ler Marx, Engels ve Lenin’lerden bahsediyordu elbette…
Reklam
12 Eylül 1980
Türk siyasetine darbe vuran ve ülke demokrasisini adeta köstekleyen ve çevresine duyarsız, çıkarcı ve apolitik insanların yetişmesine sebebiyet veren 12 Eylül darbesini yıl dönümünde kınıyorum. Bu tarz darbe ve benzeri girişimlerle Türk demokrasi tarihine yön verilmemesini ve Türk demokrasisinin kesintiye uğramamasını temenni ediyorum.
Ordu yönetime el koydu.
Sanki, günde 3 - 4 kişinin öldürülmesi yetmediğinden, 20 kişi ölsün diye Sıkıyönetim ilân edilmişti.
Sayfa 34 - Anahtar Kitapları
12 Eylül'e sitem
Neyim varsa birer birer Tutup çarmıha gerdiler Bozkurt'uma "it" derdiler Kurdum... Felaketim oldu.
Sayfa 33 - Yakın Plan Yayınları, Yazar: Yavuz Bülent BakilerKitabı okudu
18 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.