Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur
"Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.”
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun sevgili okurlar. 🇹🇷
“Türk Gençliği olarak özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, cumhuriyet ve devrimlerin yılmaz bekçileriyiz.„
Reklam
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 1919'da çıktığın Milli Mücadele yolculuğunun onurunu "mıh" gibi taşıyoruz kalbimizde. Bir gün dahi şüphe etmedik... Fikirlerin emanettir bize...
` Bütün ümidim gençliktedir. Mustafa Kemal Atatürk ❤ 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.🇹🇷 `
"Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz." ℳ. 𝒦ℯ𝓂𝒶ℓ 𝒜𝒯𝒜𝒯𝒰̈ℛ𝒦 ♥ 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. ️♥
Kutlu Olsun!
Bu olay tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Atatürk de zaten Nutuk'u bu tarihten başlatır. Hatta doğum gününün tarihi olarak 19 Mayıs'ı seçmesi de böyle açıklanabilir.
Sayfa 134Kitabı okudu
Reklam
"Biz, her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır, geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal ATATÜRK 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.
Doğum Günün Kutlu Olsun, sarı zeybeğim...
“1919 Senesi Mayıs’ın 19. günü Samsun’a çıktım..” Bu sözlerle başlar
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk
‘ün eseri, ülkenin vaziyetinin özetleyen
Nutuk
Nutuk
ve Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ile sona erer.. ATATÜRK bir konuşmasında “Ben 19 Mayıs’ta doğdum” demiştir. Atamızın bağımsızlık ışığını yaktığı 19 Mayıs’ı doğum günü olarak kabul etmesi, 19 Mayıs’ın tarihimizdeki yerini ve önemini göstermektedir. 19 Mayıs 1919 ülkenin aydınlık geleceği için atılan ilk adımdır. O ilk adımın daima izindeyiz. DOGUM GÜNÜN KUTLU OLSUN, ATAM.. 🇹🇷19 Mayıs, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun. Bütün ümidimiz gençliktedir!
Biz, her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır. Geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk
ATATÜRK'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk
Reklam
Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.
291 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.