Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Günün anlam ve önemsizliğine binaen;
.
qnɹɐʞoɔ̧ɐʞ

qnɹɐʞoɔ̧ɐʞ

@kimseninhicbirseyi
·
19 Aralık 2022 22:31
Dünyanın en uzun gecesi 21 Aralık değil, beni terk ettiğin gecedir. Beni üzdüğün, yorduğun, yıprattığın gecedir.
Küçük İskender
Küçük İskender
En uzun gece...
. Şeb-i yeldâyı müneccimle muvakkit ne bilir Mübtelâ-yı gama sor kim geceler kaç saat ... (En uzun geceyi gökyüzüyle, yıldızlarla uğraşanlar bilmez. Sen gecelerin kaç saat olduğunu aşk derdine müptela aşıktan sor...)
Reklam
Şeb-i yeldâyı müneccimle muvakkit ne bilir Mübtelâ-yı gama sor kim geceler kaç saat (En uzun geceyi gökyüzüyle, yıldızlarla uğraşan ne bilsin. Sen aşk derdine müptela olmuş kavuşamayan aşığa sor ki, geceler kim bilir kaç saat...)
Yılda bir olur şeb-i yeldâ velî ey subh-ruh Âlem-i hecrin inen çokdur şeb-i yeldâları. (Ey sevgili, yılda bir kez en uzun gece olur ama senden ayrı geçen zamanların şeb-i yeldâsı çoktur.) Behişti (Osmanlı tariçi ve şair)
Yılda bir olur şeb-i Yelda veli ey subh-ruh Alem-i hecrûn iken çoktur şeb-i Yeldalari..
"şeb-i yeldayı müneccimle muvakkıt ne bilir mübtelâ-yı gâma sor kim, geceler kaç saat?"
Reklam
“dünyanın en uzun gecesi 21 aralık değil, beni terk ettiğin gecedir. beni üzdüğün, yorduğun, yıprattığın gecedir.” küçük İskender
56 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.