Profil
Ne manalı cümle...
Zeynep COŞKUN

Zeynep COŞKUN

@Zynpcsknnn
·
09 Nisan 18:05
"Bir ara insanları anladığımı sandım. Sonra sandığımı anladım." | Sigmund Freud
Reklam
Her türlü ayrımcılığı yapan insanlar, konferansta bu güzel sözleri alkışlamakta sakınca görmüyorlardı. Biraz sonra olağan hayatlarına geri döndüklerinde, gene “insana insan olarak bakmayacaklar”, her türlü ayrımcılık ve nefreti körükleyeceklerdi. Neden böyle davrandıklarını açıklamak için sık sık “ama” diyeceklerdi. “Doğru ama” diye söze başlayıp, lafta savundukları ilkelere aykırı bütün davranışlarına mazeretler uyduracaklardı.
Dünyadaki en zayıf ve mutsuz yaratıklar insanlar, yine de canlıların hepsinden kendilerini üstün görüyorlar!
Reklam
Biz İnsanlar
Biz İnsanlar, sınırlarımızı bilmeden kendi aklımızı beğeniyoruz, öğrenmiyoruz, akıllanmıyoruz. Her şeyi anladığımız zaman da genellikle iş işten geçmiş oluyor.
Sayfa 87 - İnkılap
Herkesin senin düşündüğün gibi olmadığını öğrenince sakın üzülme
Özenti olup aynısını yapmaya gerek yok.
Ne demişler: Ata benzemeye çalışan eşek, anırınca kendisini belli eder !!
"Bazen düşünüyorum da, " demiş "yaşam insanoglu için bir armağan mıdır yoksa ceza mı çözemiyorum. " "Hiç kuşkusuz yaşam bir armagandır, " diye yanıtlamış Padişah. "Ama biz insanlar öyle âciz yaratıkların ki, bize sunulan bu armağanı tadını çıkartmak yerine kendimizi acılara boğuyoruz. "
Sayfa 63 - Everest Yayınları 67. Basım Ekim 2017Kitabı okudu
Reklam
insanın kanını ne bozuyor?
Her gün birbirinin yanından geçen ama gerçekte birbirine yabancılaşan insanlar... Bedenleri sıcak bir nefes kadar yakın, ruhları buzullar kadar uzak ve soğuk insanlar. Irak diyarların yalnız sakinleri...
Sayfa 214 - Arkadya YayınlarıKitabı okudu
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.