Profil
296 syf.
6/10 puan verdi
·
7 günde okudu
Nobel almış bir kitap
Kitap inanılmaz derecede rahatsız edici. İlk yayınlandığında yasaklanmış. Bir taraftan karaktere üzülürken bir taraftan da ben ne okudum böyle dedirtiyor.
Piyanist
PiyanistElfriede Jelinek · Notos Kitap · 2013263 okunma
Melezin günahı olmazmış!
… köle kadınları cinsel eğlence için kullanmak yerel adetlere uyuyordu. İspanyollara göre bu tür tecavüzden peydahlanan çocuklar iki yerlinin çocuğundan üstündür. Tucuman’ın istilacı ve valisi Francisco de Aguirre şu tespitte bulunmuştu: “Melez (mezito) dünyaya getirmek suretiyle işlenen sevap, aynı eylemle işlenen günahtan daha üstündür.” böylece ana vatanda tecavüz büyük bir suçken, Yeni Dünya’da bir sadakat eylemi haline geldi.
Sayfa 263 - Tecavüz Etme İzni Olarak IrkKitabı okudu
Reklam
tecavüz kültürü
Eğer tecavüzcüler aile, cinsel, psikolojik ve suç tarihi bazında karşılaştırıldıklarında diğer grup suçlulardan farklı değillerse, o zaman tecavüz eden erkekle etmeyeni birbirinden ayıran şey nedir? Bu bölümde tecavüze bağlı tutumların ve inançların herhangi bir fark yaratıp yaratmadığı ihtimali araştırılacaktır. Bir toplumdaki bütün bireylerin toplumsallaşma süreci içinde bir dereceye kadar da olsa ortak değerlerden etkilendiklerini bilmek önemlidir. Bu nedenle tecavüz eden erkeklerin, daha aşırı eğilimleri olabilirse de, diğer erkeklerden çok farklı değerlere sahip oldukları düşünülmemelidir. Fark, inancın türünde değil, derecesindedir.
...bir tecavüzcü şöyle söyledi: "Kendimi maço ve ondan üstün hissettim. Belki biraz da kızgınlık. Pasaklı bir orospuydu ve her şeyi hak etmişti. Bu bana bir statü hissi verdi." Ve son olarak da, "Haddini bildirdiğimi hissettim."
Sayfa 147Kitabı okudu
tecavüzün ardında yatan dürtü - hakimiyet ve değersizlik
"Tecavüz mutlak hâkimiyet duygusuydu. Tecavüzden önce her defasında, kendimi güçlü ve öfkeli hissederdim. Kadınları aşağılayarak kendime, dünyada benden değersiz hiç değilse bir kişinin daha bulunduğunu kanıtlamak istiyordum."
Sayfa 154Kitabı okudu
Reklam
Çocuk tecavüze uğraşmış! Bu haberden haz duyacak kadar sapık bir milletsek biz, YAZIKLAR OLSUN BİZE!
Annenden babandan sevgi, şefkat alamadığın zaman bunu sana vereceğini düşündüğün kim çıkarsa karşına "Tamam" diyorsun.
Reklam
Bir yaranın on beş yaşında iyileşmesi var bir de yirmi dokuz yaşında ...
62 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.