Giriş Yap
Tevrat tek bir metin halinde değildir. Bir tanesi Yahudilerin elinde, bir tanesi Hristiyanların elinde, bir diğeri de Sâmirîler’in elinde olmak üzere üç tane Tevrat metni vardır... Tevrat’ın her üç nüshası da birbirinden farklılık arz etmektedir.
Kitabü'l-Emed Ale'l-Ebed, Ebu'l Hasan el-AmiriSayfa 60 - Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı
Reklam
İslam, daha başlangıcından itibaren siyasal bir din olarak ortaya çıkmıştı. Dolayısıyla hem dini otoriteyi hem de dünyevi otoriteyi temsil eden halifelik kurumu içinde, din siyaset ilişkisi var mıdır, yok mudur diye araştırmanın bir anlamı yoktur.
Yanlış bir işti o ve hoşlanmıştım ondan. Mahvolmaktan hoşlandım. Yanlışımı sevdim. Yaptığım hatayı değil, hatanın kendisini sevmiştim. St. Augustinus
Reklam
272 syf.
·
2 günde
·
8/10 puan
bir çırpıda inançlar dünyası.. bu tanıtım cümlesi kitaba tam oturmuş. keyifle okudum, özellikle islamiyeti anlattığı sayfaları daha sakin kafayla incelemeye çalıştım ki titiz çalışıp çalışmadığını görebileyim ve gerçekten de özenli araştırmalarla yazılmış bir eser diyebilirim. ayetlere, sünnetlere atıflarda bulunmuş sık sık, islamiyetin yanlış yorumlandığı kültürlerdeki önyargıları yıkmaya doğrusunu anlatmaya çabalamış.
Dinî husûmet ve taassup, milletlerin daima en kötü yol göstericileri, hayat ve gelişmelerini engelleyen düşmanları olmuşlardır. Milletler, sadece karşılıklı saygı ve faydalanma, bir dünya yaklaşması ve dostane rekabet içinde fevkalâde enerjik inkişaflara nâil olabilirler.
Reklam
2
14
139 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42