Giriş Yap
zekatını veriyor musun?
* * * Malın zekâtı bulunduğu gibi, vücuttaki her bir uzvun da zekâtı vardır ve bu zekâtı vermek de farzdır. Kalp ve aklın zekâtı; Allah Teâlâ'nın azameti, kudreti, rahmeti, hikmeti ve nimeti üzerinde düşünmektir.
Ariflerin Yolu, İmam GazaliSayfa 96 - Hikmet Neşriyat
4 yorumun tümünü gör
Reklam
"Diyanet işleri Bakanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı: 'Fitre ve zekatınızı memura verebilirsiniz' dedi." (Günaydın, 3.4.1991)
En Güzel Politik Fıkralar, Bülent HaboraSayfa 93 - Yaprak Yayınları
- "Zekât, her şey gibi servetin de Allah'a âit olduğunu, ferdin onu kendi keyfince kullanamayacağının ve her insanın diğer bütün insanlara destek olması gerektiğinin sürekli hatırlatılmasıdır
Reklam
Selamün aleyküm. 🌸 Biz, *Efsaİstanbul Medresemiz* için güzel bir adım attık… Kardeşlerimize ulaşmak için, imanlarını kurtarmak için. -Bu medresinin tamamlanabilmesi için: Zekat, fitre gibi hayırlarınızı bu sene Efsaİstanbul'a ulaştırabilirsiniz. -Bir tuğla da sen koyup, bir kardeşimizin imanına vesile olabilirsin.😊 *Sebep olan yapan gibidir…* *(Hadis-i Şerif)*
·
4 yorumun tümünü gör
Peygamber Efendimiz, buyurdu ki: “Dâima iki melek, öğüt vermek için, hoş bir şekilde, tatlı bir sesle seslenirler. Derler ki: Ya Rabbi, cömertleri, yoksullara ihtiyaçları olan şeyleri verenleri doyur, ihtiyaçtan uzak tut, onların verdikleri her dirhe me karşılık, yüzbin dirhem ihsan et. Allah'ım, malını esirgeyenlere, cimrilere de dünyada ziyan üstüne ziyandan başka bir şey verme."
·