Okur
niluferinkitapligi
TAKİP ET
niluferinkitapligi
@niluferinkitapligi
öğretmen
lisans
Kadın
311 okur puanı
06 Şub 2016 tarihinde katıldı.
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
436
Kitap
284
İnceleme
26
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
niluferinkitapligi
Korkuyu Beklerken'i inceledi.
202 syf.
·
24 günde
·
Puan vermedi
Oğuz ATAY'ın 8 öyküsünden oluşan kitabı ''Korkuyu Beklerken''. Okuduğum ilk kitabıydı. Kitabı okumaktan ziyade, satır satır analiz ettim desem daha doğru olur. Her sözcüğe, her cümleye kafa yordum. O elini yüzüne koyduğu deftere, sayfalarca notlar aldım. Bu sebeple incecik kitabı okumam haftalar sürdü. Ama yolun sonunda, tanıştık. Ve bence buna değdi. *Beyaz Mantolu Adam *Unutulan *Korkuyu Beklerken *Bir Mektup *Ne Evet, Ne Hayır *Tahta At *Babama Mektup *Demiryolu Hikayecileri- bir rüya öykülerinden oluşan kitapta, özellikle ''Beyaz Mantolu Adam'' ve ''Unutulan'' öyküleri; konu olarak da, kurgu olarak da beni çok etkiledi. Öykücülüğüne de, insan ruhun dehlizlerinde gezinen kalemine de hayran kaldım. İnsanı insanla, insanı kendiyle yüzleştirmesi ve o yabancılaşmayı hücrelere kadar hissettirmesi çok değerli. Oğuz ATAY okunmalı. ''Yalnızlığımın yalnız bana zararı dokundu...'' (Korkuyu Beklerken/Oğuz ATAY)
Korkuyu Beklerken
8.7/10
· 13,8bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
486 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Günümüz kadın polisiye roman yazarları arasında, Lisa GARDNER'in yeri çok başkadır. Sağlam kurguları ve seriye eşlik eden kadın dedektif kahramanı ile, her romanı psikolojik bir mozaiktir. Polisiye roman sevenler için Dedektif D.D Warren serisi sırasıyla ; Tek Başına (2005), Saklambaç (2007), Sessiz Çığlık (2009), Anlatmak İçin Yaşa(2010), Kızım İçin Son Kez (2011), Son Yüzleşme (2012), Korkuya Yer Yok (2014), Kimsin Sen (2020) kitaplarından oluşuyor. Serinin bu kitabı da son derece sağlam ve sürükleyici. Keyifle okudum. Tavsiye ederim.
Kimsin Sen?
8.2/10
· 60 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
niluferinkitapligi
Nefesi Tutku Olan Kadın: Afife Jale'yi inceledi.
488 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Bugün doyasıya sahip olduğumuz, o doygunlukla ne kadar zor kazanılmış olduğunu unuttuğumuz ve yaşadığımız zamanın ruhu içinde sıradanlaştırdığımız her şeye özür borçluyuz diye düşünüyorum. Osman BALCIGİL bu çarpıcı biyografiyle, en çok da bunu hissettirdi bana. Bir kadının; yalnızca kadın olduğu için tiyatro aşkından koparıp alındığı, o sahnenin uzağında gerçekten nefes alamadığı ve adım adım tükendiğini okuduğum satırlar beni derinden etkiledi. Afife’nin ve nice Afifelerin kırdığı zincirlerden kurtulmuş varlığımız, o ödenen bedellere yakışır bir duruş sergilemeli. Kadın öğrenmekten, kadın gelişmekten, kadın cesaretten güç almalı. Yeni bir doğuşu bedeninde taşıyabilen kadın, ruhunda da taşımalı; kendinden tekrar tekrar doğmalı. Ve unutmamalı: ‘’Ne istediğini bilen insanlar, kolay vazgeçmezler…’’ (Nefesi Tutku Olan Kadın: Afife Jale/Osman Balcıgil)
Nefesi Tutku Olan Kadın: Afife Jale
OKUYACAKLARIMA EKLE
4