Bilmem ki sahibi kim yabanelin
Bunca özlem neresinde toplanır
Sarmaz buzda donsan, ateşte yansan soğutmaz
Bilmem sızı canda nasıl saklanır...

#Alıntı

Evren Erarslan, Ben 3'i inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu inceleme sanırım sadece Alpay Erdem okuyanlara hitap edecek. Çünkü onun dilinden konuşacağım.

Alpay Erdem çizgisinin dışına çıkmayan, çıkamayan, az ünlülükten nemalanan, hayvan sever, Çiko ve Venüs'ün hatta 3.kitapla birlikte Hazar Boy'un babası. İlk iki kitabında sıkça yer alan Özlem'im ve Hayali kuzen hikayelerinin yerine bu sefer "Tankut Ağabey"in hikayeleri gelmiş çok da iyi gelmiş. Özlem ile olan hikayeler yine en çok güldürenler oldu beni. Özellikle evde yapılan Esra Erol programı mizansenine uzun süre güldüm. Ara ara çok kötü yazılar da sıkıştırılmış, fakat onların da farkında evet yazdım ama niye koydum bilmiyorum diyerek kendini savunmamış. Bu yüzden de seviyorum kendisini. 4'ü bekliyoruz bakalım. Renk renk kitapları yanyana yer alıyor kitaplıkta.

Beni benden kurtar,
Durma ve terk et
Bana ihtiyacın olduğundan emin olamıyorum
O yüzden bana ağlama

Eğer kalmak istiyorsan
benimle büyü;
Eğer gitmek istiyorsan ihtiyacın olan tek şey benim...

Beni benden kurtar
Nefes almaya çıkar Şuan hazırım Kurtulmaya hazırım
Dönüyor ve dönüyorum,
etrafımda dönüyorum
Kafesteyim uçmama yardım et Göklerde yüksekte hissediyorum Ayı görüyorum,
kalbim dolu...
Acı ve özlem dolu...

a.erdil

Şunu anlayın artık içimizdeki beyinsizler; kötünün iyisi olabilmek hiç iyi olmamakla aynı şey. Önemli olan iyinin iyisi olabilmek. Hep eskiden dem vurup duruyorsunuz ve hep memleketini yaşanmaz bulanların kötüde olsa eskiye bir özlem duyduklarını bununda şu anki hayatlarının berbatlığından (kafalarını klozetten çıkaramamanın boktanlığından) kaynaklandığını anlayamıyorsunuz. Kendi kendinizle çeliştiğinizin farkına varın artık. Koca bir devir sizin yüzünüzden kendini bir türlü ispat ettiremeyen gençlerin bunalımıyla yerle yeksan oldu. Bu memleket ancak siz ve sizin gibiler DEFOLUN'duktan sonra hak ettiği yere ulaşacak.

Sevgili Dost,
Özledim seni.
Özlem yazdırıyor; ödeyerek telifimi...

Mehmet Akif İnan
Senden her kaçtıkça sana yaklaştım.
Göç nasibim, özlem kanımdır benim...

İlacı olmayan bir hastalıktır özlem.
Öyle ki içtiğin çaya bakınca bile gelir aklına...

Gökhan, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okudu · 9/10 puan

Günümüzde savaş
Günümüzde savaşlar yalnızca devletlerarası anlaşmazlıkların çözümü olarak değil, acıyla kıvranan, yerinden edilen, özgürce solumaya özlem duyan aç kitlelerin öfkelerini, kıskançlıkları, içlerinde biriken şiddet eğilimlerini ortaya çıkarmak için kullandıkları bir araç haline gelmiştir.

Savaş Sanatı Tarihi, John Keegan (Sayfa 46 - Sabah gazetesi kitapları)Savaş Sanatı Tarihi, John Keegan (Sayfa 46 - Sabah gazetesi kitapları)