Dan Simmons

Yazar 7,8/10 · 4 Oy · 2 kitap · 11 okunma ·  0 beğeni
siyal, bir alıntı ekledi.
03 Nis 07:05 · Kitabı okudu

Leviathan
Şurada veya burada paganlar tarafından bir Tanrı veya şeytan olarak adlandırılmamış, pagan şairleri tarafından şu veya bu ruhun harekete geçirdiği, vücuda getirdiği veya tutsak aldığı hayal edilmemiş hiçbir şey yoktur.

Terör, Dan Simmons (Sayfa 247)Terör, Dan Simmons (Sayfa 247)
siyal, bir alıntı ekledi.
05 Nis 09:03 · Kitabı okudu

Bu zavallı çocuk şu aptal Amerikalının aptal hikâyesini okumasa Karnaval için farklı renklerde odalar yapmamızı önermezdi - bunu söylediğinde hepimiz bunun harika bir fikir olduğunu söylemiştik. Bütün bunlar da olmazdı.Buna nasıl yanıt vereceğimi bilmiyordum.Demek istediğim, okumak belki de bir çeşit lanettir diye tamamladı sözlerini Foıvler. Belki bir insanın kendi zihninin içinde kalması daha iyidir.Neden bilmiyorum ama içimden Amin demek geldi.

Terör, Dan Simmons (Sayfa 339)Terör, Dan Simmons (Sayfa 339)
siyal, bir alıntı ekledi.
 09 Nis 16:06 · Kitabı okudu

"Doğa zaten canımıza okuyor," dedi Doktor Goodsir aniden. "Neden bir de birbirimize giriyoruz? Neden insan türü Tanrı'nın verdiği sefaleti, dehşeti ve ölümü daha da kötü bir hale getirir? Bunu yanıtlayabilir misin, Bay Hickey?"

Terör, Dan Simmons (Sayfa 586)Terör, Dan Simmons (Sayfa 586)
siyal, bir alıntı ekledi.
04 Nis 00:06 · Kitabı okudu

Thomas Blanky o anda boş inançlı aptallar deyip sessizce küfrettiği denizcilerin haklı olduğunu anladı; bu şey, bir hayvan görünümüne ve postuna sahip olduğu kadar bir şeytan ya da bir Tanrı'ydı. Sakinleştirilmesi gereken, tapılması ya da kaçılması ge reken bir güçtü.

Terör, Dan Simmons (Sayfa 268)Terör, Dan Simmons (Sayfa 268)