Holly Goldberg Sloan

Holly Goldberg Sloan

Yazar
8.3/10
40 Kişi
·
83
Okunma
·
3
Beğeni
·
1.006
Gösterim
Adı:
Holly Goldberg Sloan
Unvan:
Amerikalı Film Yönetmeni, Yapımcı, Senarist ve Romancı
Doğum:
Ann Arbor , Michigan , Amerika Birleşik Devletleri, 1958
Karşılığında bir bedel istenmemesi, herhangi bir şeyi fazlasıyla cazip kılıyor.
Bedava olan şeyler asla bedava olmasa bile.
Sahip olmanın yükü, aslında her şeyin bir bedeli olduğu anlamına geliyor.
Sanırım, zengin ve ünlü kişilerin, fotoğraflarında genellikle fazlasıyla bedbin ve hüzünlü görünmelerinin sebebi bu.
Hep savunmada kalmaları gerektiğini biliyorlar. Çünkü başkalarının istediği bir şeylere sahipler.
Ergenler, yasaları çiğnemekle ve kendilerini öldürmekle o kadar meşgullerdi ki, diğer insanlarla sevgi bağı kuramıyorlardı.
Gölgeler uzuyor.
Girişteki basamaklarda oturuyorum.
Gözyaşlarım dinmek bilmiyor.
Oysa ben hiç ağlamam.
Ama şu anda kendim değilim.
Artık sonsuza dek başkası olacağım.
Ve dünya başınıza yıkılmışsa eğer, birinin sadece yanınızda olması bile her şeyden önemlidir.
328 syf.
·7/10
Kitap alamayan çocuklara kitaplar hediye edeceğim Youtube kanalımda, kitaplardaki alıntılar hakkında videolar hazırlıyorum. Destek olmak isterseniz abone olabilirsiniz: http://bit.ly/alintilarlayasiyorum

Çocuğunuz varsa mutlaka onu bu kitapla okumaya başlatın derim ben. Zira tam onlar için yazılmış bir dili var, bana çok sade ve fazlasıyla akıcı geldi. Fakat bu haliyle bile Debbie Macomber, Sarah Jio gibi kalitesiz, paragöz, popülist, edebi yönden yoksun, çerezlik, newyork en çok satan falan, birbirinin kopyası, üretimden yoksun, yaratıcılıktan uzak, akıcı ama herhangi bir şey katmayan, deneyimlendiremeyen ve heyecanlandıramayan yazarların kitaplarını geçer.
328 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
William Chance olağanüstü bir genç.Tıp ve bitkiler dahil birçok konuya ilgisi var...Kurduğu düzeni bir günde bozuluyor ama o yeniden başlamak için pek çok sebebe sahip.
Dramatik olduğu kadar da eğlenceli bir kitaptı ‘mucizeleri saymak’.Yaşadığımız hayatı ne denli değiştirebileceğimizi hatta çevremize bile bir etkide bulunabileceğimizi de hatırlatıyor.Tamamen Pollyanna olmanızı değil,düştüğünüzde de kalkıp yürüyebileceğinizi gösteriyor.
Bir de alıntı:
“Diğer canlıları etiketleyerek sınıflandırabilirsiniz,ama insanları herhangi bir gruba ya da sınıfa sokamazsınız.
İşe yaramaz.”
328 syf.
·8 günde
Willow'un talihsiz hayatını konu alan bir kitap. Yazı dili bir çocuğun dili gibi değildi. Sıradışı olmak her zaman dikkat çekicidir ve merak uyandırıcıdır. Çocuk kitabı olduğunu düşünmediğim bir kitap daha kütüphaneme eklendi.
376 syf.
·6 günde·8/10
Arkadaşımın tavsiyesiyle okuduğum kimi yerinde hüzünlü kimi yerinde sevimli anlar, gizler bulduğum güzel bir kitap oldu benim için Daima Seninle. Küçük Riddle'ın sevgi dolu ürkek yüreği için bile okunması gereken bir kitap kesinlikle tavsiye ederim.
328 syf.
·Beğendi·9/10
Sade bir dil, basit bir olayla nasıl bu kadar derinlik verebildiğini hala anlayamadığım bir yazar. Sebepsizce yazdıklarını seviyorum, farklı bir şeyler okumak isteyenlere mutlaka tavsiye ederim. Kitaba çok fazla ara vermem gerekti ama bunun kitapla alakası yok. :))
376 syf.
·Beğendi·9/10
Kitabın kapağında Gayle Forman'ın "Kalp kırıcı, merak uyandıran, hayat dolu, sihirli ama daha önce okuduğum hiçbir şeye de benzemiyor." diye bir yorumu var. İlk defa bir kitap kapağındaki yorumun, kitabı bu denli yansıttığını gördüm. Bu kitapta bir şey var, beni gerçekten çok etkiledi ama tam olarak ne olduğunu söyleyemiyorum.
328 syf.
·2 günde·7/10
Kitabı bitirdiğimde aklıma gelen ilk şey "little miss sunshine" filmi oldu. Kesinlikle o tatda bir kitap. O tarz filmleri sevenler bu kitaba bayılacaktır.
328 syf.
·4 günde·7/10
12 yaşındaki bir kız çocuğunun, ama hiç de sıradan olmayan bir kızın, hayata yeniden tutunma çabasının anlatıldığı sıcacık bir roman.

Willow Chance'in yaşamına devam etmesi için onun hayatına girip yardım eden insanları tebessüm ederek okuyacaksınız.
Küçücük bir kızın içinde bulunduğu durumu hiçe sayarsacına çevresindekilere yaptığı sihirli dokunuşlara inanamayacaksınız.

Bir de siz.. Evet evet sen , o, öteki... İnsanların neredeyse yüzde 80'i -90'ı. Hepinizin uğurlu sayısı 7 biliyorum-tahmin edebiliyorum- Peki hanginizin Willow gibi somut kanıtları var, hımmm....
328 syf.
·1 günde·9/10
"Eğer yolunu kaybettiysen, akıntıya karşı yüzmeyi dene." Kitabın kapağındaki bu küçük cümle ve yine kapağındaki bütün balıklardan farklı olan o küçük kırmızı balık daha kitabı elime almadan içine çekiverdi beni. Etrafta kopyalanmış gibi birbirinin aynısı bu kadar insan varken diğerlerinden farklı olan 12 yaşında üstün zekalı sıradışı bir küçük kız çocuğunun, yeniden başlamak zorunda olduğu hayat hikayesi vardı içinde. Okurken o küçük kız çocuğu ile sohbet ediyormuş gibi bağrıma basmak geldi içimden. O küçük kız çocuğunun farklılıkları ve bakış açısına şu yaşımda imrendim.Yazarın tarzı, anlatımı sıcacıktı. Tavsiye ediyorum. Kütüphanemde farklılığıyla her zaman varlığını koruyacak.

Yazarın biyografisi

Adı:
Holly Goldberg Sloan
Unvan:
Amerikalı Film Yönetmeni, Yapımcı, Senarist ve Romancı
Doğum:
Ann Arbor , Michigan , Amerika Birleşik Devletleri, 1958

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 83 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 37 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.