L. J. Smith

L. J. Smith

Yazar
7.5/10
365 Kişi
·
1.737
Okunma
·
82
Beğeni
·
4.460
Gösterim
Adı:
L. J. Smith
Unvan:
Amerikalı Romancı
Doğum:
Florida, 1965
Gerçek adı:Lisa Jane Smith.Şu anda 45 yaşında.Amerikalı yazar.Vampir Günlükleri serisini 1991 yılında yazmaya başladı.

L.J. Smith büyük bir kadın. Türevlerinden on kusur yıl önce yarattığı ve Stephenie Meyer, Charlaine Harris, P.C. Cast, Rachel Cane, Richelle Mead gibi ölümlü-ölümsüz temasıyla harikalar yaratan yazarların öncüsü kabul edilen yazar Türk okurunu da tamamen ele geçirdi. 20 kadar dile çevrilen, milyon kopya satan, halihazırda Fransız ve Alman çoksatar listesine demir atmış bulunan ve Digiturk 8.Kanal Foxlife'in 2 hit dizisinden biri olan Vampir Günlükleri artik bir fenomen.
Damon'ın dişleri zevkli bir acıyla zonkluyor, kendini bir kobra hızıyla saldırmak ve dişlerini genç kızın boynundaki o güzel damara geçirmek zorunda hissediyordu. Açtı-hayır, açlıktan ölüyordu- ve bütün vücudu kan içme arzusuyla yanıyordu.
Uykum geliyor. Stefan'la birlikte olmak ve bana sarıldığını hissetmek istiyorum. Stefan'ı seviyorum. Onun yanında kalmak için her şeyden vazgeçebilirim. Bana "Uçmaktan bile mi?" diye soruyor. Onunla birlikte olmak ve onu güvende tutmak için uçmaktan bile vazgeçebilirim. Onu güvende tutmak için her şeyden vazgeçebilirim.

Canımdan bile
Şimdi ona gitmek istiyorum.
Elena
"İnciniyorsun. Gerçekten canın yanıyor," diye kabullendi Stefan nihayet.
Teslim olmuştu. Ben... Eğer ben... Eğer ben biraz..."
Stefan'ın parmakları aniden büyük bir serinkanlılıkla ve kendinden emin bir şekilde hareket ederek Elena'nın başını tutup kaldırdı, yana çevirdi ve Elena boynundaki iki dişi hissetti.
Mecbur değilsin diye fısıldadı Elena şaşkınlıkla. Gözleri dolmuştu. Ben gidiyorum. Hayır gitme! Bonnie olduğu yerde hızla döndü ve kendini Elena'nın kollarına attı. Özür dilerim Elena, özür dilerim. Senin neye dönüştüğün umrumda değil. Geri dönmene sevindim. Sensizlik korkunçtu. Şimdi hıçkıra hıçkıra ağlıyordu.
"Cadılar Bayramı'ndan sonra birçok kişi Elena'ya karşı pek nazik değildi" dedi gözlerini silip devam ederken. Bunun onu incittiğini biliyorum. Ama Elena güçlüydü. Asla başka insanların düşüncelerine uymak için kendini değiştirmezdi. Ve bu yüzden ona o kadar saygı duyuyordum ki...
Şimdi bütün dünya Stefan'ın etrafında dönüyordu. Dişlerini geçirmemesinin tek nedeni, birleşmiş zihinleri ve Elena'ya duyduğu sevgiydi. Kanından asla tamamen atamayacağı antik vampir dürtüleri bunu yapması için çığlık çığlığa haykırıyordu.
Ama Stefan onu seviyordu ve ikisi birdi. Ayrıca da bir milim bile kıpırdayamazdı, zevkten donup kalmıştı. Dişleri daha önce hiç bu kadar uzamamış, hiç bu kadar sivrilmemişti ve hiçbir şey yapmadığı halde dişinin sivri ucu Elena'nın alt dudağını kesmişti bile. Kan şimdi çok yavaş bir şekilde boğazına süzülüyordu.
Elena'nın daima değişik fikirleri vardı ve en sıkıcı şeyleri bile eğlenceli hale getirebilirdi. Bunu ona hiç söylememiştim. Şimdi keşke söyleseydim diyorum. Keşke sadece bilmesini sağlamak için onunla bir kez daha konuşabilseydim.
Elena'nın sırtı ürperdi. Burada olmaz. Ah, hayır, Tanrım, başka her yerde, her zaman olabilir ama şimdi ve burası değil. Ama olmuştu bile. Bonnie ağzını açtı. Cemaate bakıyordu ama bu kez onları hiç görmüyor gibiydi. Ve Bonnie'nin gırtlağından çıkan ses , Bonnie'ye ait değildi.
"Kimse göründüğü gibi değil. Bunu unutmayın. Kimse göründüğü gibi değil." Sonra kıpırdamadan, boş gözlerle bakarak olduğu yerde kalakaldı.
Onu ilk öpüşü. Dudakları buluştuğunda yaşadığı sersemletici şaşkınlık. Ve sonrasında, giderek derinleşen şok üstüne şoklar. Sanki kendi benliğinin özüne, unuttuğu bir yere uzanıyordu. Savunmasının yıkıldığını hissederek korkuya kapıldı. Bütün sırları, bütün direnci, insanları uzak tutmak için kullandığı bütün numaralar... Elena hepsini fırlatıp atmış ve ona ulaşmıştı.
"Katherine," dedi Damon. Hala gülümsüyordu.
"Evet?" Katherine öne eğildi.
"Katherine..."
"Evet, Damon?"
"Canım cehenneme!"
Bu okuduğum vampir kitapları içinde en güzeliydi.Macera, eğlence ,aşk vardı.
Kitabı okurken saatin kaç olduğunu bile anlamadım.kitap 486sayfa normelde farklı bir kitap olsa 3-4günde zor bitirirdim ama bu kitabı bir günde bitirdim. Macera severlere kesinlikle tavsiye ediyorum. Sürükleyici bir kitaptı yazarın betimlemeleri çook iyiydi. Kitabı okurken kendimi kahramanların yerine koydum . Bu seriyi bitirmek istiyorum.
Okuduğum kitap serileri arasında en beğendiğim diyebilirim. Okurken heyecan, hüzün, mutluluk birçok duyguyu yaşadım resmen. Dizisine çok bakamadım eminim kitaptaki gibi olmamıştır. Okumanızı tavsiye ederim.
Kitap elimde baya süründü.. begendim mi begenmedim mi onu bile bilmiyorum.
3 hikayeden olusuyor. Hikayelern ortak ozelligi ruh esleri ve yasaklar. Sanirim 2.si de gelcekmis okur muyum mechul :)
Kitapta aradığınız herşeyi bulabilirsiniz diye düşünüyorum aşk intikam nefret iyilik.. acaba gerçek aşk dedikleri kitapta anlatılan aşk mı yoksa daha güzelleri de var mı...
Bu kitaba aşığım şahane bir şey :D evet dizisiyle pek uyum içersinde gitmiyor fakat diziyle bağımsız düşündüğümde çok güzel bir kaç seferde okudum :D
Gerçekten çok sevdiğim bir dizinin kitabı olunca dayanamadım ve hemen sarıldım kitaba. Nitekim kitabın dizi ile alakası olmadığını öğrendim kitabı okudukça. Yalnızca isimler aynı. Kitap diziden daha iyi. Kitabı okumanızı tavsiye ederim. Kitap çok iyi bir yerde bitti. Elena'ya ne oldu merak ediyorum. Bu yüzden en kısa zamanda ikinci kitaba başlayacağım.
Kesinlikle dizisiyle/filmiyle kıyaslanmaması gereken bir kitap daha. Serinin en iyi kitabı olarak da yorumlayabilirim. Soluksuz okunacak cinsten bir kitap. Yazarın anlatımı olsun olaylar olsun insani içine çekiyor.
İlk kitap kadar heyecanlı ve sürükleyici olmasa da etkileyici bir kitap. Sadece kitabın sonuna kadar sürekli aynı olayların süregelmesi insanı sıkan bir durum. Buna rağmen güzel bir kitap olarak değerlendirilebilir.
Öfke ve intikam için gözünuz Artemıste olsun önce kitap okunmalı bence çünkü fılmın kurgusuyla aynı olmuyor o zamanda kitap sıkıcı geliyor önce kitap okunursa daha zevkli olur bence...
Ben ilk kitabı okumaya başlayanlardanım ilk kitabı çok beğenip ikinciye başlamıştım o sırada diziye de başladım kitaptan oldukça farklı ilerlemesine rağmen dizi daha çok hoşuma gitti ve kitabı yarım bıraktım

Yazarın biyografisi

Adı:
L. J. Smith
Unvan:
Amerikalı Romancı
Doğum:
Florida, 1965
Gerçek adı:Lisa Jane Smith.Şu anda 45 yaşında.Amerikalı yazar.Vampir Günlükleri serisini 1991 yılında yazmaya başladı.

L.J. Smith büyük bir kadın. Türevlerinden on kusur yıl önce yarattığı ve Stephenie Meyer, Charlaine Harris, P.C. Cast, Rachel Cane, Richelle Mead gibi ölümlü-ölümsüz temasıyla harikalar yaratan yazarların öncüsü kabul edilen yazar Türk okurunu da tamamen ele geçirdi. 20 kadar dile çevrilen, milyon kopya satan, halihazırda Fransız ve Alman çoksatar listesine demir atmış bulunan ve Digiturk 8.Kanal Foxlife'in 2 hit dizisinden biri olan Vampir Günlükleri artik bir fenomen.

Yazar istatistikleri

  • 82 okur beğendi.
  • 1.737 okur okudu.
  • 37 okur okuyor.
  • 1.079 okur okuyacak.
  • 15 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları