Marcel Marlier

Yazar 6,1/10 · 71 Oy · 31 kitap · 309 okunma ·  7 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

7 okur beğendi.
71 puanlama · 0 alıntı
0 haber · 1.321 gösterim
309 okur kitaplarını okudu.
30 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Marcel Marlier'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Marcel Marlier'in Biyografisi

Marcel Marlier (18 Kasım 1930 - 18 Ocak 2011) Belçikalı sanatçı ve illüstratör. Resimli çocuk kitapları yazmıştır. Herseaux, Belçika'da doğmuştur.

Marcel Marlier'in Kitapları Kitap Ekle

6,3/ 10  (4 Oy) ·  17 Okunma
5,3/ 10  (4 Oy) ·  9 Okunma
Bütün Kitapları Göster

Marcel Marlier sözleri ve alıntıları Alıntı Ekle

Henüz alıntı eklenmedi.

Marcel Marlier kitap incelemeleri

Bu kitapları alabilmek için (pahalıydılar bir zamanlar) okumayı erken öğrenmiştim. Çocukluğumun Ayşegül kitapları :) Aslında o kızın gerçek adı Ayşegül değil tabi ki. Gerçek adı Martine, ülkesi Belçika. Yayımlandığı ülkelerdeki en sevilen kız isimlerinden birini almış. Bizde Ayşegül olmuş. Resimleri benim çok hoşuma gidiyordu hala öyle :) Cin Ali'den daha güzel resimlenmiş. Ben o hikayelerdeki resimleri keser bir deftere yapıştırır kendi masallarımı yazardım. Kahramanımın adı da Ayşegül değildi.

Bu kitap serisini bana çocukluğumu hatırlatıyor. Annem ile her hafta sonu yürüyerek merkeze gider ve bu seriden bir kitap alırdık. Çok severdim o zamanlar içinde bilezik, küpe falanda vardı yanında. Eve gidene kadar poşetini yırtar bilezikleri koluma takardım. Benden mutlusu olmazdı. Sonra ne mi oldu kitaplarıma kardeşlerim okula başladılar ve kitaplarımı yok ettiler. En son geçen sene bir tanesini saklıyordum. Aradım bulamadım annem komşunun çocuğuna vermiş benim kitabımı. Oturup ağladım. :( Hatırlıyorum da kuzenimin doğum gününe de bu serinin benim okumadığım kitabını aldı diye annemle küsmüştüm.
Ahh anneciğimin benden çektikleri.
Seriyi bulabilirsem alacağım ileride çocuklarıma mirasım kitaplarım. :)

Haydari geceler, Ayşegül Ormandaki Yavru Kedi'yi inceledi.
04 Oca 17:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Özellikle yavru kedi videolarının çıkış kaynağı olan bu eser inanıyorum ki tüm okuyucularda duygu yüklü anlara sebebiyet vermiştir. Ayşegül'ün "Cennetten bir köşe resmen." diyerek alıntıladığı Burdur günlerinden kalma harikulade bir kitap.

Haydari geceler, Küçük Ayşegül Kampta'yı inceledi.
 04 Oca 15:22 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kamp hayatına ve doğal yaşama duyduğum sonsuz sevgiyi bir nebze olsun yansıtmış olan bu eser, kalbimdeki mangal yakma isteğini her daim canlı tutmuştur, gene Burdur orman işletme müdürlüğünden sevgili iş arkadaşım Ayşegül ile birlikte gitmiş olduğumuz kampları hatırlar duygulanırım. Okurlara da en içten duygularımla bu kitabı deneyimlemelerini tavsiye ederim.

Haydari geceler, Küçük Ayşegül Ormanda'yı inceledi.
04 Oca 15:19 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Orman ve orman hayatını çok sevmem ve özellikle 4 mevsim aynı kararlılıkla yaprak dökmeyen ağaçlara olan saygımdan ötürü bu kitapta kendimi buldum. Eski çalışma arkadaşlarımdan, Burdur orman işletme müdürlüğünde birlikte çalıştığımız Ayşegül' ede sonsuz sevgilerimi gönderiyor, bir anı mahiyetinde yazılmış bu kitabı tüm okurlara tavsiye ediyorum.

Haydari geceler, Ayşegül Yetenekli Prenses'i inceledi.
04 Oca 17:07 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Nacizhane iş arkadaşım, sevgili dostum Ayşegül'ün yeteneklerini gözler önüne serdiği bu eserden kendime çıkardığım dersleri ayrı bir kitap olarak yazmayı planlıyorum. Umarım diğer okuyucularda bu önemli kıssadan hisselerini çıkartarak hayatlarına daha da fazla anlam katarlar. Yetenek avcısı Acun Ilıcalı'ya sevgiyle.

Haydari geceler, Küçük Ayşegül Ata Biniyor'u inceledi.
04 Oca 15:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Özellikle atlara olan sevgimin bir yansımasını bu kitapta buldum, Küçük Ayşegül'ün ata binmesi bende tarifi imkansız bir heyecan yarattı. Buradan Türkiye Jokey Klübüne teşekkür ediyorum.

sarmAŞIĞIM, Ayşegül Masallar Diyarında'yı inceledi.
08 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gerçekten cok sacma bir kitap 18 yaşında olmam bunu boyle anlamama sebep oldu sanırım keske yillar once okusaymisim da o zaman kıymetini anlasaydim zmaan geçiyor ve kayboluyorz

Ceren Acer, Ayşegül Hasta Yatağında'yı inceledi.
18 Mar 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Çocukluğumda en sevdiğim, okumaktan bıkmadığım kitaptı. Bitirip tekrar okuyordum aynı hikaye kitabını. Bu sitede bu hikaye kitabını görünce sırf bu seri için Sabah Gazetesi aldığım günler geldi aklıma. Çocukluğum ne günlerdi. Kitaptaki Ayşegül karakterini kendime arkadaş edinmiştim. Keşke Ayşegül serisini büyük bir heyecanla okuduğum o yıllara tekrardan dönmem mümkün olsaydı.

Birsen Erol, Ayşegül Yetenekli Prenses'i inceledi.
26 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Küçüklüğümde her kız çocuğu gibi balerin olmak isterdim. Ayşegül serisi vardı, annem sırasıyla alırdı hepsini. Ayşegül ne olursa onu olmak ister, ne yapıyorsa onu yapmaya çalışırdım. Ayrıca çok güzeldi, içten içe hem özenir hem kıskanırdım :))

Bütün İncelemeleri Göster