Giriş Yap

Mihaly Hoppal

Yazar
9.0
30 Kişi
Unvan
Akademisyen
Doğum
Kassa (macaristan), 31 Ekim 1942
Yaşamı
31 Ekim 1942, Kassa (Macaristan) doğumlu Macar yazar. Evli ve iki kız babasıdır. Avrasyada Şamanlar romanının yazarıdır.

İncelemeler

Tümünü Gör
136 syf.
·
14 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Üzücü
Kitapta Şamanlar ve semboller çok güzel anlatılmış tek üzüldüğüm konu Şamanları genellikle Türkler üzerinden anlatmışlar ama bu konuda araştırma yapan tek bir Türk göremedim kitapta. Atıfta bulunanlarda Türklerinde olması ve bu konu üzerine araştırmaların çok olmasını dilerdim. Har-had kayalarındaki eski atlı Türki savaşçılar
Reklam
344 syf.
·
Puan vermedi
Şamanizmi merak edenler öğrenmeye bu kitaptan başlayabilirler. Dili gayet açık ve sade. Ayrıca bolca fotoğraf ve resme de yer verilmiş. Şamanizm nedir, halklara göre şamanların özellikleri nelerdir, Şamanizm kültüründeki törenler, kıyafetler, inançlar nelerdir sorularına ve daha fazlasına cevap bulabileceğiniz, içeriği zengin bir kitap. Adeta Şamanizm'e giriş dersi niteliğinde. Şamanizm ile ilgili okunması gereken ilk kitap olduğunu yineliyor okuyacak arkadaşlara şimdiden keyifli okumalar diliyorum :)
136 syf.
Akademik bir çalışma. Kaya resimleri oldukça dikkat çekici. Rus, Moğol ve kendisi gibi Macar araştırmacıların; Şamanizm, Şamanlık ve kayalardaki şaman figürleriyle ilgili tezlerinden oluşan genel bir kitap hazırlamış. Herkesin fikrine değinerek sonunu yine kendisi bağlamış. Kitabı kaynakça olarak kesinlikle bulunduracağım kütüphanemde. Resimler bir harika(!)
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42