Meltem Erkmen

Meltem Erkmen

ÇevirmenEditör
8.5/10
1.571 Kişi
·
3.654
Okunma
·
0
Beğeni
·
150
Gösterim
Adı:
Meltem Erkmen
Tam adı:
Meltem Erkmen Kapucuoğlu
Unvan:
Genel Yayın Yönetmeni, Çevirmen
Doğum:
1973
Ölüm:
2018
İstanbul Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra yayıncılık dünyasına girdi.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
488 syf.
·13 günde·Beğendi·9/10
Bir kitabın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız :) Bu kitabı okumaya başladığım zaman artık kitap okumak istemediğimi fark ettim. Belki bu son kitabım olacaktı. Sanırım bir çıkmazdaydım ve bu kitap artık beni deli gibi kitap okumaya sevk etti :)
Okurken bir şey fark ettim ben... ben gülmeyi unutmuştum. İnsan unutabilir mi gülmeyi demek unutabiliyormuş benim gibi. Ama bu kitapla kahkaha attım herkes bana 'delirdi' gibi baksa da :) Evet dediğim gibi kitabın yarısına kadar gülmeden duramıyorsunuz. Küfürler olmasaydı iyiydi ya neyse. Hem de genç bayan yazardan hiç beklemezdim. acaba bizim Yaprak, Büşra olmasın...
Kitabın konusuna değinelim biraz 4 erkek içinde büyüyen bir kız (erkek Fatma) aşk arayışında... Bazı kısımlar geçiştirildi bazı bölümleri karışıktı...
En çok kitapta ki arkadaşlığı, dostluğu ve gerçek aşkı sevdim. Çünkü bu üçü de şimdilerde bulmak imkansızla eş değer.
"Dostum için ölürüm ben ölecek bir dost bulabilirsem eğer. Anladın mı?"
Beğendim. Eğer bunalımdaysanız ilaç gibidir tavsiye ederim :))
Yazarın hayal gücünden bir kesit;
"Kafamda dönüp duran tilkilerin kuyruklarını uçurtmamın ucuna bağladım.
Hayal dünyamdaki imkânsızlıklardan bir gemi yaptım. Gülüşlerimi bir kavanoza koyup gelecekteki hayal kırıklıklarım için sakladım. Bir de içimden üçe kadar sayıp, ömrümden üç saniye çaldım. Yazdıklarım, tuhaf bir kızın kafasında yarattığı birkaç tuhaf karakterden ibarettir. Eğer siz de o tuhaf kişilerdenseniz, benim dünyamdaki şirinleri görebilirsiniz. Ya da gelin sadece, birlikte zillere basıp kaçalım..."
488 syf.
·Puan vermedi
Kitabı moralim bozuk olduğu bir dönemde okumuştum ve beni baya keyiflendirmişti. Espriler,kitaptaki kişiler oldukça eğlenceliydi. Konusunu biraz basit buldum ve sonunu kitabın daha yarısına gelmeden tahmin ediyordum ,tahminim de yanılmadım :) Kitaptaki dostluk çok güzeldi, böyle bir dostluğa özenmedim değil.. Tabiki gerçek hayatta böyle dostluklara pek rastlanılmıyor, yinede kitap akıcıydı ve gülmek isteyen herkese tavsiye ediyorum :)
488 syf.
·Beğendi·9/10
Mizah alanındaki en güzel kitaplardan. Fazlasıyla komik ve fazlasıyla eğlenceli. Yaprak ve Ali çocukluk arkadaşı ve birbirlerinin ilk aşkları.
488 syf.
·Beğendi
Kitabı ilk wattpad'de görüp başlamıştım. Sanırım lise son sınıftaydım. Her ne kadar bir ergen kitabı olarak söylense de gerçekten okuyup eğlenmeye değer bir kitap. Yakında filmi de çıkacak. Her neyse. Bu kitabın kocaman bir ailesi öncelikle bunu belirtmeliyim sanırım. İlk yazım halinden şuanki haline kadar yaşanan bütün zorlukları,aksilikleri,kitabın wattydeki daha eğlenceli halini biliyorum. Anakuş yani kitabın yazarı Büşü gerçekten çok samimi bir kız. Mümkün olduğunca okurkuşlarıyla konuşmaya,onlarla ilgilenmeye çalışıyor. Ve bunu gerçekten her platformda yapıyor. Wattyde başlayan bu büyük aile zamanla facebookta daha da büyüdü. Okurkuş buluşmaları yapıldı. Pizza günleri yapıldı. Birbirini tanımayan onlarca insan kitapta geçen bir "bulut ol" ifadesiyle birbirlerinin üzüntülerine derman olmaya çalıştı. Aynı şehirde olanlar gerçekten büyük bir sevgiyle buluşup kitapta geçen şeyleri birlikte yaptılar. Kitap basıldıktan sonra Anakuş'un imza günleri anlatılamaz derecede sımsıcak geçiyor. Her imzalanan kitaptan sonra okurkuşuna sımsıkı sarılıyor. Bütün iyi dileklerini sunuyor. Kitabın basılması film olması sırasında bir sürü zorluk yaşadı Büşü. Bütün zorluklara rağmen her şeyi okurkuşların sevgisiyle atlattı. Okurkuşlarına gerçekten değer veren bir yazar. İnstagramda,snapchatte en deli hallerini görmeniz mümkün. Hep yazarı anlatmış kitapla alakalı bir inceleme yok diyeceksiniz ama o incelemeyi başka arkadaşlar yapmış zaten. Ben içinde bulunduğum bu kocaman aileyi tanıtmak istedim size. Bir okur-yazar ilişkisinin çok ötesinde bir durum var ortada. Sosyal hesaplardan bakınca belki size çok saçma,gereksiz gelecek ama içinde bulunan için gerçekten sımsıcak bir yuva. Böyle bir yuvanın üyesi olduğum için şanslıyım.
488 syf.
·5 günde·Beğendi
Çok eğlenceli, komik ve bi okadar da duygusal ikinci kitabı merakla bekliyorum Tereddüt edenler için söylüyorum kesinlikle okuyun pişman olmayacaksınız.
479 syf.
·7 günde·Beğendi
Çalıştığım için bir solukta okuyamadım.Ancak işe de götürmüştüm.Ufak molalarda birer sayfa dahi olsa kaçamak olarak okumak ise tarifi imkansız bir heycandı.Eğer her kitapta kendine daha da geliştiren bir yazar görmek istiyorsanız hemen RİTA HUNTER okumaya başlayın..;)
288 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Kitabın başında yazar kendini, New York'un en mutsuz gençlerinden biri olarak tanımlıyor ve başından geçenlerden, kitabı yazma serüvenine kadar birazcık özgeçmişinden bahsediyor bize. Daha sonra bu kitaptan istifade edebilmek için yapılması gereken 9 öneriyi belirtiyor ki gerçekten faydaya değer. Ve bölüm bölüm ruhunuza hitap etmeye başlıyor.

Üzerini çize çize, not ala ala okuduğum bu kitabın bir özetini çıkardım ve slayt haline getirmeyi planlıyorum. Çünkü yaşam koçum Sinem bana; "Bu kitabı okurken yazarın kendin olduğunu düşüneceksin ve bana 1 saatlik bir sunum yapacaksın! Seni Dale Carnegie olarak görmek istiyorum karşımda." dedi. Ön hazırlıklarım tamam ve yaklaşık 20 günlük bir süre içinde bu sunumu yapmayı planlıyorum.

Sizlere tavsiyem, eğer ki bu kitabı hayatınıza monte etmeyi planlıyorsanız, bu tarz bir çalışma yapmanız.

Unutmayın; "Üzüntüyü bırakın, yaşamaya bakın."

Saygılarımla...
488 syf.
·2 günde·5/10
Şimdi bildiğiniz üzere bu bir wattpad kitabı ve konu itibari ile wattpaddeki çoğu kitaptan farklı evet aşk var ama arkadaşlıj ve gırgır şamata daha ön planda tutulmuş. Dört erkek ile büyümüş bir kız var ve bu dört erkek onun için her şeyden daha değerli. Bir gün gizemli işler oluyor ve kızımızu prenses olarak gören bir çocuk çıkıyor hikaye başlıyor. Öncelikle ben baş karekterimizin onu seven birine karşı böyle davranmasına aşırı sinir oldum. Sevdiğimiz kişiyi biz seçemeyiz bunu unutmadan hareket etmek gerekir bana kalırsa. Kardeşim sayesinde elimde ikinci kitabıda var bu yüzden ikinci kitabı da okuyacağım.

DİP NOT: Şimdi burada wattpad kitabı olduğu için kesin bir şeyler yazanlar olacak ama bence okuyan bunu yaparsa okumayan ne yapmaz.
488 syf.
·13 günde·Beğendi·9/10
@ikizkurtlar_kitapturu hesabımızın 2. tur kitabıydı.
Çok uzun zamandır okuduğum en içten samimi ve en tatlı kitaptı.
Her karaktere bayıldım. Hepsini ayrı ayrı çok sevdim. #Aliteam olduğum halde Barış'ı bile sevdim.
Kitapta #AliYaprak sahnelerini çok sevdim.
Ya tabi ki de en sevdiğim karakter Ali derim -ama bu asla gözümde diğerlerinin sevgisini azaltmaz-
Ali'nin Aşkı ve yaptığı fedakarlıklar... ️
Sonrasında en sevdiğim bir diğer karakter Oğuz en komik karakter -filmde de öyle olduğu için çok mutluyum. Film çok güzel olacak gibi-
Gökhan'ın Mervesi
Gökhan'ın delirdiği sahnelerde ayrı bir güzeldi.
Sinankuş'umm
Barış'a bazı sahnelerde üzülmedin değil aslında ya gerçekten çok üzüldüm.
Tuna kızıl saçları asabi halleri ve her şeye karışan ruh haliyle bazen gıcık olsakta herkese kendini sevdirdi.
Ya ben Fizikçiyi, sınav sahnelerini filan da çok sevdim. -filmde de fizikçi rolüne çok güzel olmuş bu neslinde çocukluktan tanıdığı bir karakter olması ayrı güzel-
Vee son olarak Nazmiye Ayaz #BüşraYilmaz a böyle Harika karakterleri yazdığı için bizi bu kadar tatlı be Harika bir evrene soktuğu için çok Teşekkür Ederim.
Şimdiye kadar okurken en çok güldüğüm ve eğlendiğim kitap ve daima öyle kalacak.
Sürekli açıp içinden bölümler okuyacağım bir kitap olacak.
2 gün önce yayımlanan fragmanda @fabrika_yapim ın konunun hakkını vererek filmi yaptığını görünce açıkçası çok sevindim.
Film için sabırsızlanıyorum.
112 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Televizyon karşısında oturup bir ka'ç saatlik bir film izler gibi hissettim kendimi kitabı okurken..zengin oğlan fakir bir kız. Bu kızla evleneceği için evlakliktan reddediliyor.. Aşkı seciyor ve babasına inat Iyi bir hukukçu oluyor. Her şey düzelmişken sevdigi kadın ağır bir hastalığa yakalanıyor ve ölüyor...:( kitaptan aldığım tek alıntı ve benim de savunduğum bir cümle dikkatimi çekti sadece "aşk odur ki sonradan hicbir şeye üzüldüğünü söylemez Insan"

Yazarın biyografisi

Adı:
Meltem Erkmen
Tam adı:
Meltem Erkmen Kapucuoğlu
Unvan:
Genel Yayın Yönetmeni, Çevirmen
Doğum:
1973
Ölüm:
2018
İstanbul Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra yayıncılık dünyasına girdi.

Yazar istatistikleri

  • 3.654 okur okudu.
  • 262 okur okuyor.
  • 2.419 okur okuyacak.
  • 84 okur yarım bıraktı.