Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak

8,7/10  (21 Oy) · 
57 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.328 gösterim
Dale Carnegie'nin dünyanın her yerinde milyonlarca insan tarafından okunan kitabı Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak üzüntü alışkanlığının üstesinden gelmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Carnegie'nin formülleri 2000'lerin hızla değişen dünyasında da gerçekten çok işe yarayacaktır. Bu formülleri uygulayarak;
· İşinizle ilgili üzüntü ve endişelerinizden hemen kurtulabilirsiniz.
· Maddi sorunlardan kaynaklanan üzüntülerinizi en aza indirebilirsiniz.
· Eleştirilerden yararlanmayı öğrenebilirsiniz
· Kendinizi fazlasıyla yormaktan kaçınıp her zaman genç görünmeyi başarabilirsiniz.
· Her gün uyanık geçirdiğiniz saatlere bir saat ekleyebilirsiniz
· Kendinizi keşfedebilir ve kendiniz olabilirsiniz. Unutmayın; dünyada bir eşiniz daha yok!
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789753317658
 • Orijinal Adı:
  How To Stop Worrying And Start Living
 • Çeviri:
  Meltem Erkmen
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:

"Mutluluk ve üzüntü, sahip olduklarımıza ve olmadıklarımıza bağlı haller değildir; hayata karşı tutumumuzla ilgilidir..." Kitaptan anladığım, özetle budur.

Kitapta bizlere; bizi üzüntüden uzak tutacak, mutlu kılacak ( son derece ikna edici ve kolay uygulanır ) tutum örnekleri, bakış açıları, pratik teknikler vs. sunuluyor. Bir de okuyucu, bütün bu anlatılanların sadece birer fikirden ibaret olmadığını; yazarının uyguladığı ve başarı elde ettiği ve uygulamayı da sürdürdüğü hakikatler olduğunu hissediyor ve de biliyor; bu da kitapta aktarılan öğretiyi adeta ışıklandırıp ısıtıyor.

Kitabı tavsiye etmiyorum çünkü mücevher gibi bir eser bana göre. Bir mücevheri de herkese al, kullan diyemem. Şimdi benim böyle bir mücevherim var; bu incelememin amacı böyle bir mücevherin olduğunu ve benim o mücevhere sahip olduğumu bildirmektir herkese; "alın siz de bundan kullanın" demek değildir çünkü bunu taşımak o kadar da kolay bir şey değil. Ben de onu zayî edemem.

Kadir 
20 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yeni alışkanlıklar ve kararlar için istek,azim ve kararlılık gerekir.Gerçekten ihtiyacı olan iradesi ve duygusal zekası gelişmiş arkadaşlar için faydalı olabilir.

Sedef Varelci 
01 Haz 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

güzel bir başucu kitabı tüm iyi okuyucu arkadaşlara tafsiye ederim

Kitaptan 12 Alıntı

Andre Maurois
Andre Maurois bunu şöyle dile getiriyor: "Kişisel isteklerimizle uyum gösteren her şey bize doğru görünür. Uymayanlar ise bizi öfkelendirir."

Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Dale Carnegie (Sayfa 58 - Epsilon)Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Dale Carnegie (Sayfa 58 - Epsilon)
Sibel Acar 
 03 Oca 2016 · Kitabı okuyor

Temel görevimiz , uzakta ve sisler arasında duranlari görmek değil, yani başımızda açıkça görunenleri yapmaktır.

Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Dale Carnegie (Sayfa 19 - epsilon)Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Dale Carnegie (Sayfa 19 - epsilon)
Ahmet uzun 
30 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Eğer cesur ve soğukkanlı düşüncelere sahip olmayı başarabilirsek, tabutumuzun üzerinde oturup darağacına giderken bile manzaranın tadını çıkarabiliriz ya da açlıktan veya donarak ölmek üzereyken neşeli şarkılar söyleyebiliriz.
Milton da karanlık dünyasında aynı gerçeği üç yüz yıl önce keşfetmişti:
Zihin kendi başına,
Cenneti cehennem, cehennemi de cennet kılabilir.
Napolyon ve Hellen Keller, Milton'ın dile getirdiği bu durumun en güzel iki örneğidir. Bir insanın sahip olmak isteyebileceği her şeye başarıya, güce ve zenginliğe sahip olan Napolyon, Azize Helena'ya ' Yaşamımda altı gün bile mutlu olamadım,' demişti. Kör, sağır ve dilsiz olan Hellen Keller ise ' Hayatı öyle güzel buluyorum ki !' Diyerek duygularını dile getirmişti.

Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Dale CarnegieÜzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Dale Carnegie
Ahmet uzun 
05 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Hayatımızın bu kadar hızlı adımlarla ilerlemesi ne kadar garip! Çocuklar, 'Ben büyüyünce' diyorlar. Bu ne demek? Büyüdüklerinde, 'Ben evlenince' diye söze başlıyorlar. Ardından düşünceler, 'Ben emekli olunca'ya dönüşüyor. Emekli olduktan sonra insan sislerle kaplı geçmişine bakıyor, o günleri özlüyor ve bunların geçip gittiğine yanıyor. Hayatın her günü ve her saati yaşamak olduğunu ne yazık ki çok geç öğreniyoruz.

Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Dale CarnegieÜzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Dale Carnegie

Üzüntü
.... Angelo Patri şöyle demektedir: "İnsanı; kendinden başka biri olmaya çalışmak ve zihninde ve bedeninde varolan kişiyi reddetmek kadar üzen bir şey yoktur."

Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Dale Carnegie (Sayfa 171 - Epsilon Yayınevi)Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Dale Carnegie (Sayfa 171 - Epsilon Yayınevi)

Bakmak ve Görmek
...... Yanıt olarak babam bana iki satırlık bir mektup yazdı. Bu iki satır beynime kazındı ve hayatımı değiştirdi:
Hapishanenin duvarları arasından iki adam dışarı baktı,
Biri çamuru gördü; diğeri yıldızları.

Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Dale Carnegie (Sayfa 179 - Epilson)Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Dale Carnegie (Sayfa 179 - Epilson)
Ahmet uzun 
13 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hep sahip olamadıklarımızın farkında oluruz, sahip olduklarımızı gözümüz görmez.

Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Dale CarnegieÜzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Dale Carnegie
2 /