Arkadaşlar Arasında Bir Genç Kızın Gizli Defteri 2

7,9/10  (229 Oy) · 
2.248 okunma  · 
185 beğeni  · 
5.631 gösterim
Eğer sevinçlerimizi içimizde hasret olmadan paylaşabiliyorsak, dertlerimizi gizlice sevinmeden bölüşebiliyorsak, kötü kişi olmayı göze alarak birbirimize doğruyu söyleyebiliyorsak, böylece birbirimizi yanlışlardan koruyabiliyorsak, samimiyetle saygının ince çizgisini çizebiliyorsak, birbirimizi yargılamadan olduğumuz gibi kabullenebiliyorsak, dünyalara bedel bir dostluğa sahibiz demektir.

Aldığımız kadar verdiğimiz böylesi bir dostluk, çocukluktan ölüme dek insanoğlunun edinebileceği en büyük zenginlik, kişinin kendine verebileceği en büyük armağandır!
 
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786054560851
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Duygu 
 16 Nis 2016 · Kitabı okudu

Serinin ikinci kitabı aynı şekilde kitabın kahramanı Serra'nın ağzından anlatılmaya devam ediyor. Yeni arkadaşlıklar yeni bir çevre. Serra'nın nasıl uyum sagladigini görüyoruz

İrem 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

O kadar harikulade bir kitap ki, kaç yaşında olursanız olun bu kitap kendini okutturmayı biliyor. Ben çok severek okudum, eğlenerek okudum. Kaç aydır kitaplarla aram bozulmuştu ve bu kitap ile yeniden doğdum.

Lise yıllarında okuduğum kitaplardan biri daha. İpek ONGUN tam bir gençlik kitabı yazarı. Kız arkadaşların yaşadıkları ve dialoglarında mutlaka kendinizden birşeyler buluyorsunuz.

hezal başak 
09 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir genç kızın gizli defteri kitabını 10. kitabına kadar okudum ve hepsini çok beğendim.kitabın içinde genç kızların yaptığı doğru ve ya yanlış yaptığı davranışlar yer almıştır ve bundan dolayı gençlerin daha dikkatli olmasını sağlamıştır.Kitapların insanın ilgisini çekmesi gerekir ve Bir genç kızın gizli defteri serisi bunu sonuna kadar başarmıştır.Kitaplarınızı çok severek okuyorum bu kitaplar için teşekkür ediyorum

ceydasu erinçç 
05 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

tavsiye ederim genellikle ipek ongun okuyorum güzel kitap

Burak Duman 
20 Tem 19:54 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitapta Serra hiç tanımadığı bir şehre alışmaya çalışırken, okulda da yeni arkadaşlıklar kurmanın zorluğunu yaşıyor. Yaptığı seçimler, ona çok büyük deneyimler kazandırıyor. Yeni okulundaki yeni öğretmeni Mualla Hanım, arkadaşları Melis, Esin, Aylin, Simten, Suphi, Burak, Toprak ile birlikte koca bir dönemi bitiren Serra, tüm yaptıklarından memnun.

Bu kitapta ilk kitaptaki gibi çok güzel, ama bir tık daha sürükleyici geldi bana. Olaylar daha eğlenceli oldu ve yavaş yavaş kültürel öğeler eklenmeye başladı İpek hanım. İnanır mısınız, Mozart'ın 40. senfonisini bu kitap sayesinde dinledim.

Tuğçe Gökalp 
27 Tem 00:55 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Arkadaş kazanmak için kişiliğinizden ödün vermemeyi anlatan bu kitapta, baş karakter Serra Noyan, taşındıkları şehirde yeni arkadaşlar edinmek için çabalıyor, değişik kişiliklerle tanışıyor ve başına gelen olayların sonunda kendine göre arkadaş bulmayı öğreniyor. Okullarını güzelleştirme çabaları, yeni arkadaşlar, annesiyle yaptığı kavgalar, yarı yıl tatili, İstanbul ve kuzini Sırma sayesinde ufukta beliren Akdeniz tatili derken Serra'nın hayatı gittikçe renkleniyor.

Yonca YAVUZ AKÇAY 
03 Kas 2016 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 10/10 puan

2005 yılında başlayan serüvenim hala devam ediyor. Hala bütün kitapları alıyorum, hala okuyorum, bütün kitapları imzalatıyorum. Yıllarımın vazgeçilmezleri. Soluksuz okuduğum bir seri ve serüven. Her şey mükemmel :)

DERYA 
09 Mar 00:48 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Sanırım hemen hemen bütün bayanların ergenlikte okuduğu isimdir İpek Ongun...ne güzel anlatmıştı yazar ilk heyecanlarımızı,arkadaşlıklarımızı,yaptığımız güzellik maceralarını...

zeynep nihan açı 
15 Tem 17:43 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

Ben bu kitabın serisinden bazı kitaplar okumuştum .şimdi bu kitabı okuyacağım.herkese tavsiye ederim.bence mukemmmel bir yazar ipek ongun . Bu seriyi tamamlamak istiyorum.

2 /

Kitaptan 10 Alıntı

EceYavaş⭐ 
27 Oca 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Sınıfa girdiğimde, Suphi yine tahtaya bir şeyler yazmakla meşguldü. İşte yazdıkları...
Bir duvar yazısı: İstikbalimiz göklerdeydi, ozon tabakası delinince düştü.

Arkadaşlar Arasında, İpek Ongun (Sayfa 121)Arkadaşlar Arasında, İpek Ongun (Sayfa 121)

Öğrenci olarak ,genç iş kadını, eş ve anne olarak değişik ilişkiler içinde olacaksın. O ilişkilerin yürümesini sağlayacak tek yol ise konuşmaktır. Ama düşünerek konuşmakla sapla samanı birbirinden ayırarak konuşmakla olur bu. Pek çok sorunu konuşmasını bilirsek çözebiliriz.

Arkadaşlar Arasında, İpek OngunArkadaşlar Arasında, İpek Ongun

İnsan düşünmeden konuşunca ya da öfkesine kapıldığında söylemek istediğinden başka şeyler çıkıyor ağzından ve bu sözler yanlış hedeflere varıp ilişkileri zedeliyor

Arkadaşlar Arasında, İpek OngunArkadaşlar Arasında, İpek Ongun
bahar algün 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir şeyi yapmak istedikten sonra mutlaka bir yolu vardır. Yeter ki isteyin.

Arkadaşlar Arasında, İpek Ongun (Sayfa 123)Arkadaşlar Arasında, İpek Ongun (Sayfa 123)
bahar algün 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir başkasını mutlu etmek için çaba gösterirsem ben de mutlu olurum.

Arkadaşlar Arasında, İpek Ongun (Sayfa 216)Arkadaşlar Arasında, İpek Ongun (Sayfa 216)
bahar algün 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

En sıradan bir eylem bile eğer onu yapan, daha iyisini yapma çabası içine girerse yaratıcılığa dönüşür.

Arkadaşlar Arasında, İpek Ongun (Sayfa 124)Arkadaşlar Arasında, İpek Ongun (Sayfa 124)
bahar algün 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kendine inanmak zorundasın aksi haldehayat boyu sana el uzatacak birini beklersin.

Arkadaşlar Arasında, İpek Ongun (Sayfa 341)Arkadaşlar Arasında, İpek Ongun (Sayfa 341)