Yaş On Yedi

7,5/10  (180 Oy) · 
1.680 okunma  · 
144 beğeni  · 
6.317 gösterim
"Yaş On Yedi pembe ve bomboş romantik hayalleri değil, orta sınıftan gelen gençliğin gerçek durumunu ele alıyor. Bu kitabın hem aile hem de okul yaşamındaki sorunları gerçeklikle, ama umutsuzluğa kapılmadan, sağlıklı bir yaklaşımla veren, aslında ağırbaşlı olmakla birlikte gülmece öğelerini de önemseyen, gerek edebi, gerek eğitici değeri yüksek, tüm gençlerin ilgisini uyandırabilecek bir roman olduğuna inanıyorum."
Prof. Mîna Urgan
 
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  235
 • ISBN:
  9786054560943
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hilal 
06 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Genç ve cahil kızlara nasıl yaşamaları gerektiğiyle ilgili bol mesaj ve örnek teşkil eden cümlelerle dolu bir kitap.Saçlarımıza nasıl parfüm sıkılır mesela,bunu bu seri kitabından öğrendim İpek Ongunun.Avrupai,süslü nasıl olunur,bu kitap size öğretir.Zamanında hevesle ve hatta bir nefeste okuduğum kitapların şimdiki gençliğe ne kadar benzediğini görüyorum şu an.İyi ki bu tür kitaplarla devam etmedim hayata.

Sümeyra Evcen 
23 May 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Şimdi düşünüyorumda keşke yarım bırakmasaydım küçükken. Çok güzel bir kitap olduğunu geç anladım ama eğer bu kitabı bulabilirsem tekrar okuyacağım çünkü harika bir kitap...Tavsiye ederim

Elif Bilge 
25 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

İpek Ongun bu kitabında, alışılagelmiş toz pembe gençlik romanlarının aksine gençlerin sorunlarına değinmiş. Gençlik dönemlerinde yapılan yanlışlar ve başa gelebilecek olaylar ustalıkla anlatılmış.

Kitabın kahramanı, ailevi sorunlarının üstesinden gelmeye çalışırken bir yandan da dersleri ile mücadele ediyor.

Ailelerin ve gençlerin okuması gereken bir kitap.

zeliha kalay 
18 Oca 16:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

güzel bir kitap acıyı ve sevinci bir arada anlatan bir ipek ongun klasiği değil klasik bir ipek ongun kesinlikle gençlik döneminde herkesin okuması gereken yararlı aynı zamanda okurken eğelenebileceğiniz bir kitap

Vildan eyupoğlu 
08 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İpek Ongun kitaplarıyla ortaokul son sınıfta tanıştım , haliyle ergenlik dönemine uygun güzel bir gençlik serisi .Tavsiye edilir okunur bir kitap serisi :)

Emine Yılmaz 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 5/10 puan

Beğenmedim çünkü günlük tarzı bir kitap olmakla beraber ilk elime aldığımda kişisel gelişim kitabı sanmıştım gençlerimizi okuma hırsı değilde daha çok aşka ve kaçmak evlenmek gibi bazı şaçma eylemlere sürüklemiş haa tabiki ders çalışmak veya okulla ilgili şeylerde bahsedilmiş fakat bir gencin bu kitabı okuyup da bazı şaçma hayallere kapılabilir keriman ailesinden sevdiği oğlan için şiddet görmüş ve ahmetle kaçmaya karar vermiş okul müdürleride normal birşeymiş gibi onları bulmuş ve güzel dille bazı şeyleri anlatmış fakat hernedense keriman okulların kapanmsıyla birlikte üniversite okuması gerektiği yerde almanyadan biriyle evlenip gitmesi şaçmaydı yazılması gereken o kadar şey vardı ki yorumu kısa tutmak istiyorum çabuk bitebilen kitap ama illa alıcam diyorsanız ilk kütüphaneden alın okuyu ve şaçmalık derecesini sizde görün günlük tarzı okumayı seven insanalr alabilir ...İpek ongun un birçok kitabını okudum beğenmekle beğenmemek arası kaldım hep aynı tarz ama bu kitabı biraz beğenemedim

beyzanur yapıcı 
 09 May 2016 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Çok ama çok beğendim tavsiye ederim. Gerçekten okunmaya değer bir kitap içine çoğunla arkadaş sevgisi ve aile sorunları yer alıyor.Aile sorunları olmasına rağmen ders alınacak konuları da var.

Ocenia 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ergenliğin zirve yıllarında -kitabın da isminden anlaşılacağı üzere- hemen herkesin başına gelmiş veya bir şekilde gördüğü olayları ve bu olaylar karşısında neler yapıldığını anlatmış aslında yazarımız. Özellikle okuma alışkanlığını pekiştirmek isteyen gençler için sıkmadan, yormadan okuyabilecekleri bir kitap.

Gizem Balaban 
31 Oca 15:51 · Kitabı okudu · 3655 günde · Puan vermedi

Okuduğum ilk İpek Ongun romanı, beşinci sınıf mıyım dördüncü sınıf mı hatırlamıyorum bile. Hala zaman zaman aklıma gelince yüzümde buruk bir tebessümle hatırlamama neden olan, okurken üzülüp ilk defa bir karakterle birlikte ağladığım kitap..

Gül yalçın 
01 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

17 yaşındayken okuyunca karakterle daha bir özdeşleşiyorsunuz..ve o karakterle büyüyorsunuz..ipek ongun hayranı biri olarak derim ki,bütün gençler okumalı ve bilmeli

2 /

Kitaptan 2 Alıntı

Mahzum Ayışığı 
 06 May 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Ayrılık
"Ailemizin nasil bir an icinde paramparca oldugu dusunuyorum. Bir an icinde....."

Yaş On Yedi, İpek Ongun (Sayfa 4 - artemis)Yaş On Yedi, İpek Ongun (Sayfa 4 - artemis)
Elif Bilge 
25 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Çözüm
"Bence en önemlisi, sorunlarımızla yaşamayı öğrenmek. Çözülebilen çözüldü, çözülemeyenle de yaşamasını öğrendik."

Yaş On Yedi, İpek Ongun (Sayfa 173 - Altın Kitaplar Yayınevi)Yaş On Yedi, İpek Ongun (Sayfa 173 - Altın Kitaplar Yayınevi)