Senem Kale

Senem Kale

Çevirmen
8.4/10
46 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
72 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Klasmanında en iyilerden biri olduğu şüphesiz son derece keyifli bir hikaye yıllar yıllar evvel okuyup tekrarına ermek ne muhteşem bir duyguydu. :)
145 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Fantastik olacağını umduğum distopik bir kitaptı. Kitap boyunca Darwin'in evrim görüşlerine şahit oluyoruz. Hatta yazar evrime kanıt olabilecek karakterler koymuş kurgusuna. Kitabın öngördüğü gelecek daha önce okuduğum hiçbir distopyaya benzememesiyle beni etkiledi. Kapitalizmin gelecekte doğuracak sonuçları üzerine yazılmış en korkunç senaryolardan biri. İçerisinde zaman makinesi olan bir kurgunun yolculuk geleceğe olduğunda ne kadar ucu açık olduğunu farkettim. Ve bir kez daha dünya üzerindeki en tehlikeli türle yüzleştim çünkü insan geleceği de tüketti.
72 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitap çoooook heyecanlı.Bu kitabı okurken nerdeyse kalbim duracaktı.Bu kitabı ve Jules Vermenin öbür kitaplarını 'da okumak istiyorum ve öneririm.
72 syf.
·Puan vermedi
Çocukların hayal gücünü geliştirdiğini düşündüğüm sayılı yazarlardan biri. Dünyanın merkezine yolculuk adıyla bir çocukta merak uyandırma potansiyeline sahip bir kitap ve merak bir çocuğu kitap okumaya yönelten temel dürtü olduğu için çocukların görebileceği yerlerde bulundurulması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.
72 syf.
·8/10
Jules Verne eserlerini okumayı, küçüklükten gelen bir 'Verne Fobisi' sebebiyle uzun zamandır denememiştim. Ama eğer çizgi romanına tesadüf eseri kütüphanede denk geldiysem okumamak olmazdı.
Kitap olarak içeriği, anlatımı, betimlemeleri ve dili nasıldır bilmem ama ben çizgi roman halini beğendim. Her ne kadar çizgi roman oluşundan dolayı olaylar fazlaca kesilmiş olsa da özellikle çizgi roman sevenlerin okumasını tavsiye ederim. Bu arada çizimlerinin de gerçekten çok başarılı olduğunu söylemeden geçmemek gerek...
72 syf.
·10/10
Hayal gücümün yüksek olduğunu düşünen bir insanım. Ukala bir tavır takındığımı düşünmeyin. Eğer bu hissiyatı yaşamamın tek bir kaynağı varsa o da şüphesiz ki Jules Verne abimizdir. Yazdıklarıyla ufkumu açmış ve minik yaşımda bana gözümün önünde olmayana da bakmayı öğretmiştir. Çocuk sahibi olur muyum bilemiyorum ama çocuk sahibi olanlar, kesinlikle çocuklarına onun kitaplarını okutmalılar.
72 syf.
·6/10
Bu kitap hakkında söyleyecek fazla bir düşüncem yok. Lakin kesinlikle okunması gereken bir kitap olduğu fikrindeyim. Okumak veya okumamak bu size kalmış.