Believe Me'nin Kapak Resmi
Believe Me tekrar paylaştı. 20 Ağu 23:42
Gizem, bir alıntı ekledi.
05 Haz 03:11 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ben başkaları gibi değilim. Çok sevindiğim, mesut olduğum vakit, duygularımı sözlerle anlatamam. Mutlaka karşımdakinin boynuna sarılmak, onu öpmek ve hırpalamak isterim.

Çalıkuşu, Reşat Nuri Güntekin (Sayfa 259 - İnkılap Yayınevi)Çalıkuşu, Reşat Nuri Güntekin (Sayfa 259 - İnkılap Yayınevi)
Believe Me tekrar paylaştı. 20 Ağu 23:38
Believe Me, bir alıntı ekledi.
 16 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Mutluluk
SEN BENİM İÇİN ÖNEMLİSİN sözcüklerinin verile bilecek en önemli hediye olduğunu buldum.

Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 41 - Yakamoz)Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 41 - Yakamoz)
Believe Me tekrar paylaştı. 20 Ağu 23:37
Believe Me, bir alıntı ekledi.
17 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Mutluluk
TELEFONun tuşlarına üzüntünün, mutluluğun, yıkıntının sığdığını gördüm.

Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 42 - Yakamoz)Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 42 - Yakamoz)
Believe Me tekrar paylaştı. 20 Ağu 23:37
Believe Me, bir alıntı ekledi.
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Mutluluk
Hayatımda ilk önce SEVMEyi öğrendim; çünkü sevdikçe kendimi hissetiğimi gördüm.

Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 41 - Yakamoz)Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 41 - Yakamoz)
Believe Me tekrar paylaştı. 20 Ağu 23:37
Believe Me, bir alıntı ekledi.
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Mutluluk
Bir yerden sonra SÖZCÜKLER in anlam ifade etmediğini biliyorum.

Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 41 - Yakamoz)Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 41 - Yakamoz)
Believe Me tekrar paylaştı. 20 Ağu 23:37
kitapları seven, bir alıntı ekledi.
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Aşk ölüm kadar güçlü, mezar kadar kıskançtır."

Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (anonim)Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (anonim)
Believe Me tekrar paylaştı. 20 Ağu 23:33
Tuba Can, bir alıntı ekledi.
20 Ağu 11:26 · Kitabı okudu

"Keşke sen ben olsan;
seni sevmenin ne kadar zor olduğunu anlasan,
Keşke ben sen olsam,
bu kadar sevilmenin tadını çıkarsam."
- Özdemir Asaf -

Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk DerinceManolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince
Believe Me tekrar paylaştı. 18 Ağu 19:58

Didem Madak
Sonra içime ve hatta dışıma kapandım. Küsmek gibi bir şey. Bir çeşit gölge fesleğeni. Bir çeşit olmayan hayat. Zaten hiçbir şeyi kararında bırakamamak ve ortasını bulamamak gibi bir sorunum var benim. Epeyce göçebe yaşadım, sadece iki valizim oldu..

Bir yığın insan tanıdım. Ama hep yalnızdım..

Believe Me tekrar paylaştı. 18 Ağu 19:57

Bu dünya, ikimizi bir sokakta karşılaştıracak kadar sevmez ki beni.

Believe Me tekrar paylaştı. 16 Ağu 20:12
Melankolik, bir alıntı ekledi.
13 Ağu 23:00 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Yalnızlığı sevdiğimi söylesem de sonuçta insanım , sorsalar "Gelsin mi? " diye ,artık her neyse kavuşmak , bir santimine dahi ihtiyacım olduğunu söylerdim...

Eyvallah 2, Hikmet Anıl ÖztekinEyvallah 2, Hikmet Anıl Öztekin
Believe Me tekrar paylaştı. 16 Ağu 20:10
bilmiyorum, bir alıntı ekledi.
06 Ağu 17:29

"kavuşmak ne müşkül, ayrılmak ne zor Sen'den dönüyorum lakin kalbim dönmüyor Sen'den Gelme beyhude deme, söyleme, biraz dur Vuslat Sen'sin ki bu yol, mecburlar yoludur..."

Ahrar, Rafet ElçiAhrar, Rafet Elçi
Believe Me tekrar paylaştı. 16 Ağu 20:09
Rana Bıkmaz, bir alıntı ekledi.
28 Tem 23:19

Gönüle dedim ki: "Mümkün olur da söyleyebilirsen,söz sırasında, dosta derdimi,çektiğim ızdırabı anlat" Gönül dedi ki: "Sevgili ile buluşunca, şaşkınlığımdan,hayranlığımdan söz söyleyemem,ancak onu seyre dalar kalırım."Sevgilim,sensiz yaşamak haramdır.Zaten sensiz yaşamak,yaşamak sayılmaz ki. Ey can, senin güzel yüzünü görmeksizin yaşamak,yaşayış adı verilmiş bir ölümdür.Yüzünü gördüm bir kıl ucu kadar derdim kalmadı.Yüzüne kulluk etmekten başka bir yüzüm kalmadı.Gönlüme: "Bir arzu'da bulun dedim." Gönül bana: "Onu gördüm,başka hiç bir arzum kalmadı" dedi.
Yarın mahşerde kadın ve erkeğin,bir araya toplanıp da sorguya çekilme korkusundan yüzleri sararınca,ben aşkını avucuma koyup önlerine varır ve derim ki:"Benim hesabımı işte bundan sormalısınız."


Ey yüzü gönül kabesi,can kıblesi olan güzel.Derdinden mum gibi yandım,eridim.Ey can şulesi örtüyü kaldır,yüzünü aşıka göster,göster ki aşık,kendi elleriyle can hırkasını yırtsın,parçalasın.
Ey benim seçkin güzelim,sen gittin,gittin ama sevgin gönülden,hayalin de gözden gitmedi.Ey benim dolaşık yolumun kılavuzu,belki sana rastlarım diye yollarda hep dolaştım durdum.
Gönlüme dedim ki:"Ey gönül,sevgilinin aşkından coşmuş,Ceyhun nehrine dönmüşsün.Oysa,sevgili yüzünü ekşitmiş sana karşı değişmiştir." Gönlüm güldü de dedi ki:"Bu bir masaldır,çünkü aslında sevgili bir şekerdir.Hiç şeker ekşi olur mu? Bunu kim görmüştür."
Sevgilim,senin yüzünün güneşi, göklere sığmaz.Çünkü güzelliğin, dille anlatılacak bir güzellik değil.O bambaşka bir güzellik...Senin aşkın cana,cihana sığmazken,şaşılacak birşeydir ki,geldi,benim içime,benim gönlüme sığdı.Gönlümü kendisine yer edindi.
Ney'e dedim ki senin kim canını yaktı,kim sana zulüm etti? kimden feryat ediyorsun? Dilsiz olduğun halde,bu inlemenin,bu ağlamanın bu şikayetin,sızlanmanın sebebi nedir?Ney bana dedi ki:"Beni bir şeker dudaklıdan kesdiler, ayırdılar.Bu yüzden inlemek ve feryat etmeksizin yaşamağı ben bilmem."
Her hangi bir suret,her hangi bir güzel gelir görünürse,ondan daha güzelinin de bulunmasına imkan vardır.şu halde,madem ki,ondan daha iyisi vardır,bu karşıma çıkana,gönül vermem doğru değildir.o, benim sevgilim olamaz.-Sen gönülden bütün suretleri,fani güzellerin hayallerini sür,çıkar,çıkar ki,O suretsizin sureti, ele geçsin.
Eğer baş gözünde,seni Hak yolundan alıkoyacak arzular tuzağı varsa ve istekler,başkalarından gördüğün şeyler seni rahatsız ediyorsa,istek tuzağından vazgeç,bu tuzağa düşme.Gönül ehli olanlar bilirler ki:On sekiz bin alemde maddi yönde,ne zevk vardır,ne de rahatlık.
Her gün gönlümde sema var,sevinç var,zevk vardır.O'nun güzelliği bana diyor ki:Burada da durma,bu mana neş'esini yeterli bulma,daha ileri gitmeğe çalış.Bana "Neden beş parmakla yiyorsun diyorlar","Beş parmağım var,altı parmağım yok da ondan."
Gönlümde perileri bile kıskandıran bir güzel varken,bu dünyada,benim gibi neş'eli ve mutlu kim vardır? Allah'a and olsun ki,ben o neşe olmadan yaşayamam.Ben gam denen bir şey varmış diye işitiyorum,fakat onun ne olduğunu bilmiyorum.
Alemde senden daha güzel bir yar,senin yüzünü görmekten daha güzel bir iş olur mu? Haşa olmaz.İki cihanda da,güzelim,yarim olman bana yeter ben senden başkasını istemem.Esasen,her nerede bir güzellik varsa,bir güzellik görülüyorsa,onların hepsinde senin güzelliğin görülmede,hepsinde senin nurun parlamaktadır.
Senin varlığın, benliğin,seninle beraber oldukça,emin olarak rahatça oturma,zira senden putperestlik gitmemiştir.Hala benlik putuna tapmadasın.Diyelim ki,şüphe putunu kırdın,tutalım ki zan putunu akıl baltası ile parçaladın.Böylece zandan,şüpheden kurtulma başarısına ulaşınca bu kez de,kendine güvenme sana put oldu kaldı.
Akıl geldi,aşıklara öğüt vermeyi tasarladı.Gitti yolda oturdu.Yol kesmeye başladı.Gelen geçen aşıklara öğüt veriyordu.Fakat,aşıkların başında öğüt kabul edecek yer bulamayınca,hepsinin ayaklarını öptü,sonra başını alıp gitti.
Dostun yolunda hizmette,elinde takat güç kalmazsa,ayağınla koş,ayağında güç kalmazsa,sevgisiyle terennüm et olmazsa,seslen bağır.Eğer sesinde çıkmazsa aklınla,hayalinle işe giriş,hasılı her hal-ü karda,her an vefalı ol.
Ev de onundur,elbise de,ekmek de onundur.Beden de onundur,cüz'de,can da onundur.Ama söylemeye imkan yok.Zira söylemek için zaman gerek,mekan gerek,ihvan gerek.
Haydi git,aşk derdini kendine seç,aşk derdini seç,aşk derdini seç.Zira dosta kavuşmak için,ben bundan başka bir çare bilmiyorum.Malım mülküm yok diye gönlünü sıkma,üzülme.Eğer dertsiz isen ona üzül.Çünkü hak yolunda derdin olmaması bir afettir.
Sırlara dalanlar,sırlar içinde varlıktan kurtulanlar,bu gece,kendilerinden geçmişler,sevgili ile perde arkasında,halvete oturmuşlardı.Ey yabancı varlık! Aşk yolundan çekil,bu gece yabancıların aramızda bulunması bizi üzer,bize zahmet verir.Eğer kendini gerçek varlığını bulmak istiyorsan,kötü huylardan nefsani arzulardan kurtul,kendi maddi varlığından dışarı çık.Dereyi bırak,Ceyhun nehrine doğru gel.Feleğin yükünü öküz gibi,ne diye çekip duruyorsun ? Bir sıçra feleğin üstüne çık.
Gene gel,gene gel,her ne isen olduğun gibi gene gel.Hakk'ı tanımıyorsan,ateşe tapıyorsan,puta tapıyorsan,gene gel...Bu bizim dergahımız umutsuzluk dergahı değil.Yüz kere tövbeni bozmuşsan da gene gel.
Aşk geldi,beni her kesten,her şeyden ayırdı,beni maddi isteklerden alı koydu,üzdü perişan etti.Sonra bana acıdı,lutfetti,ihsanlarda bulundu.Allah'a şükürler olsun ki,şeker gibi vuslat suyunda eritti beni kendine kattı.
Her gün bir menzilden bir yerden kalkmak.Her gün bir konak yerini bırakmak,bir yerde kalmamak,akar su gibi hep koşup gitmek,bir yerde donmamak ne güzel şeydir! Dünkü gün geçip gitti,düne ait sözde dün gibi geçti gitti.Bu gün yepyeni bir söz söylemek gerek.
Gönül,senin hakkında kötü zanda bulundu.Halbuki kötülük senden uzaktır.Gönül zayıf olduğu için,bu yanlış duyguya kapıldı.Sen kötü olamazsın,kötülük senden uzaktır.Safrası olan her kişinin ağzında bir acılık vardır da senin gibi bir şekere hased ediyor,acılık senden uzaktır.

Mevlana'dan İnciler, Sinan Yağmur (-Mevlana)Mevlana'dan İnciler, Sinan Yağmur (-Mevlana)
Believe Me tekrar paylaştı. 16 Ağu 20:09
Küçük kara balık, bir alıntı ekledi.
01 Ağu 15:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sevdiğim birine kavuşmak için,
Sevdiğim başka birini yitirme tehlikesini göze aldım.

Yanlışlıklar Komedyası, William ShakespeareYanlışlıklar Komedyası, William Shakespeare
Believe Me tekrar paylaştı. 16 Ağu 20:09
Mehmet Acar, bir alıntı ekledi.
 05 Ağu 09:36

Baharda kışı, kışın da baharı özler insan.
Ne uzaksa onu özler...
Kavuşmak şart mı?
Boşver.
Bazı şeyler yokken de güzel.

Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf, KolektifBir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf, Kolektif
Believe Me tekrar paylaştı. 16 Ağu 20:09
Ahmet Doğan, bir alıntı ekledi.
 31 Tem 17:25 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ne kadar basit bir cümle şu;
Görüşmek Üzere
Sevgi de veda dileği tektir,
Kavuşmak Üzere

Varsın Olmasın, Umut Güner (Sayfa 39)Varsın Olmasın, Umut Güner (Sayfa 39)