Mevyk

Sabitlenmiş gönderi
-Kimse bana kendim kadar düşman değil!
Sayfa 36
Reklam
Ya bugün gönlünü yıktığınız, yarın göçüp giderse.?
''Mezardakilerin pişman oldukları şeyler için diriler birbirini yiyor.''
İmam Gazali
İmam Gazali

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Peygamber efendimiz şöyle buyurmuştur:
“Kıyamet gününde en şiddetli azaba uğrayacak olanlar, halkın işlerini üstlenen ve onlara zulüm eden başkanlardır”
120 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Kalbin Sırları
Kalbin Sırlarıİmam Gazali
9.3/10 · 528 okunma
Reklam
120 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Muhteşem bir eser.Gazalinin okuduğum ve feyz aldığım ilk kitabıydı.Sıra diğerlerinde .. Ayet ve hadislerle pekiştirilen konular insanın aklında ve kalbinde yer ediniyor .Gazali der ki; insan kalbini tanırsa nefsini, nefsini tanırsa Rabbini tanır. Ahir zamanda hangimiz asıl cihad olan nefsimizle mücadeleyi dert ediniyoruz? Belki de çok azımız. Halbuki seni helake götürecek ya da cenneti sana kazandıracak şey nefsinle olan mücadelendir. İplerini onun eline vermek ya da vermemek meselesidir. Hala geç değil, nefes alıyorsan, kulunun suretine değil kalbine bakan, mekanı kulunun kalbi olan Rabbin için bir şeyler yapma vakti çoktan geldi, geçiyor bile. Uyan! Asrın müceddidi Hüccetü’l-İslam İmam Gazalî bu kitabında “kalp” kelimesini merkeze alıyor. Kalbin mahiyetini, özelliğini, kime ve neye nasıl yönlendirilmesi gerektiğini açıklıyor.. Bütün kitapsever arkadaşlarıma bu kıymetli eseri okumalarını tavsiye ediyorum..
Kalbin Sırları
Kalbin Sırlarıİmam Gazali · Nesil Yayınları · 2022528 okunma
"Şeytan ilk basılan altın ve gümüş parayı görünce yerden kaldırarak önüne koyar ve öper. Arkasından da der ki; Sana düşkün olan benim gerçek kölemdir ."
Sayfa 107 - Nesil YayınlarıKitabı okudu
يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا لَا تُلْهِكُمْ اَمْوَالُكُمْ وَلَٓا اَوْلَادُكُمْ عَنْ ذِكْرِ اللّٰهِۚ وَمَنْ يَفْعَلْ ذٰلِكَ فَاُو۬لٰٓئِكَ هُمُ الْخَاسِرُونَ Ey iman edenler! Mallarınız ve evlatlarınız sizi, Allah’ı zikretmekten alıkoymasın. Her kim bunu yaparsa, işte onlar ziyana uğrayanların ta kendileridir. (Münâfikûn Suresi , 63:9)
Sayfa 104 - Nesil YayınlarıKitabı okudu
Arkadaş
“İyi sohbet arkadaşı misk satıcısı gibidir, sana misk vermese bile kokusu bulaşır. Kötü sohbet arkadaşı da körük çekene benzer. Tutuşturduğu ateş seni yakmasa da, üzerine dumanı bulaşır.”
Sayfa 104 - Nesil YayınlarıKitabı okudu
Mevyk
Bir kitabı okumaya başladı
Müslüman Kızlara
Müslüman KızlaraHasan el-Benna
8.7/10 · 1.357 okunma
Reklam
Yahya İbni Muaz er-Razi (r.a.) der ki :
Şu üç kimse akıllıdır: 1. Dünya ona yüz çevirmeden önce kendisi ona yüz çeviren, 2. İçine girmeden önce mazarını hazırlayan , 3. Huzuruna varmadan önce Yaradan'ın hoşnutluğunu kazanan kimse.
Sayfa 99 - Nesil YayınlarıKitabı okudu
Size ne oluyor ki, dünya işleri hakkında birbirinize nasihat verdiğiniz halde ahiret konusunda birbirinize nasihat etmiyorsunuz ?
Sayfa 94 - Nesil YayınlarıKitabı okudu
Hz. İsa (a.s.) şöyle der :
"Denizin dalgaları üzerine kim ev yapabilir? İşte sizin dünyanız da böyledir, o hâlde onu yurt edinmeyin."
Sayfa 93 - Nesil YayınlarıKitabı okudu
1.735 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.