Annem hep dikkat etmem için şunu söylerdi; "Derdine derman oldukların, sana dert olur dikkat et." Anne ben dikkat edemedim.
232 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ziya Öğretmenin o benimsediğimiz kibar,ruha dokunan güzel sozcüklerle derdini anlatma halinin aynısını bu kitapta görüyoruz. Ben okurken kulağımda sanki hep Ziya Öğretmenin sesi vardı. Kırk Kere Soyledim kitabı bizlerin çok sık kullandığı cümle kalıplarından ve kelimelerden oluşuyor. Bunların çocukların ruhuna yansıma şeklide "iç ses" olarak kitaba not düşülmüş. Muhakkak kendinizin küçükken duyduğu ve şimdi de kullanıyor olduğumuz kelimeler karşımıza cikacak. Bu kitabı okuyupta kendisi ile yüzleşmeyecek bir kişi bile yoktur :) Ziya öğretmene "Siz yazdıklarınızdan en çok hangisini duydunuz?" diye bir soru sorulduğunda "Saf misin Sen?" diye cevap vermişti Tam bir başucu kitabı. Tekrar tekrar, açıp açıp bakmak,anımsamak,içselleştirmek gerek. Bütün anne babalara, eğitimcilere ve bu yolda aday olanlara tavsiyemdir
kamera
Kırk Kere Söyledim
yildiz
9.1/10 · 258 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
ucnokta_yatay-1
Kirpiklerin açıldı, kapandı Derinlerde iki baba masalı Sır tutmuş iki anne Yaşlandıkça bizden masum Yaşlandıkça bir özür duası Girdi içeri. Kirpiklerin açıldı… Kömür kokularıyla dolu yalnızlıklar Şekerli sudan yapılmış iki çocuk ağıdı Ölümün sokaklardan taştığı bir şehir Çocuklarının ders çalıştırdığı bir gül anne Girdi içeri.
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
;