Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Dünya yeni,sema saf,hava temiz,hayat,ilk defa olarak,asıl gönlünün istediği gibi çiçek açmış, zaman kanat germiş,sanki uçmuyor,bekliyormuş ve o bir mucizeye şahit oluyormuş.
Kendimiz ve gördüklerimiz o kadar sarih tezatlarla vücuda gelmişizdir ki kendimiz ve gördüklerimiz hakkında bir fikir edinmekte biz de müşkülat çekeriz.Zamanın içinde her hayatın çizdiği dairenin genişliği buna dışarıdan bakanlarının bütün tahminlerini aşar.
Kim bilir, belki de insanların çoğu böylece artık aldanmadıkları, artık ummadıkları, artık ümit edemedikleri, artık hayal kuramadıkları için ölürler ve gözler belki açıldığı içindir ki ilelebet kapanmaya mahkum olur.
Türk Edebiyatının En İyi 100 Romanı
1. İnce Memed Serisi (Yaşar Kemal) 2. Tutunamayanlar (Oğuz Atay) 3. Saatleri Ayarlama Enstitüsü (Ahmet Hamdi Tanpınar) 4. Huzur (Ahmet Hamdi Tanpınar) 5. Kara Kitap (Orhan Pamuk) 6. Bereketli Topraklar Üzerinde (Orhan Kemal) 7. Aylak Adam (Yusuf Atılgan) 8. Aşk-ı Memnu (Halit...
Zira herkes gizlice hıyanet ettiği bir ahlaka hörmetini başkalarını itham ile ispat etmek ister.
234361
3.607 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.