"Adaleti Savunanlar Derneği" 7 Nisan 2000 tarihinde. Ankara'da kuruldu. 30 Haziran 2000 tarihinde tüzüğü İçişleri Bakanlığı tarafından onaylandı. "2000 yılının aralık ayında ilk genel kurulunu yaptı. Öncelikle İstanbul, Bursa, Kütahya, Konya ve Kayseri'de örgütlenerek ilk şubelerini kurdu. Kurucu Genel Başkanlığı görevini emekli Prof. Dr. Tabip Albay Ahmet Alper üstlendi. "Alper'in, 31 Temmuz 1997 tarihinde Fethullah Gülen/Nurcu gruba yakınlığı nedeniyle orduyla ilişiği kesilmişti. "Derneğin yedi kurucu üyesinin tamamı TSK'den YAŞ kararlarıyla tasfiye edilmişti.
Sayfa 67 - Kırmızı Kedi Yayınevi 1. BasımKitabı okudu
Gözlerim bağlı vaziyette bir arabaya bindiriliyorum ve beni öldürüp bir yere bırakacakarını düşünüyorum... Fethullah Gülen isimli "resmi görevli" hocanın bağlısı olan "Hoca" lâkaplı ayı, ilk gün şöyle demişti: "Burada seni 30 gün de tutarız, 60 gün de tutarız; kimsenin ruhu duymaz!.. Değil savcı hâkim, Cumhurbaşkanı bile seni kurtaramaz!.. Herşeyi anlatacaksın; istersen anlatma!"
Reklam
Türkiye tuhaf geleneklerin ülkesi. '90'lardaki polis operasyonlarının ardından, "çatışmada ölenlerin" yanlarına silah bırakmak gibi, "suçlu olmasına karar verilen kişinin" bilgisayarına belge yerleştirmek de olası taktiklerden. Kokteyl terör algısı için, sol örgüt militanlarının evinde Fethullah Gülen kitabı bulmak da moda.
Sayfa 262Kitabı okudu
Komünizmle Mücadele Derneği kurucusu fetullah gülen ..
Derneğin başarılı bulunan şubelerinden biri Erzurum' dakidir ve bu şubenin kuruluşunda Fethullah Gülen aktif bir rol oynamıştır.
Sayfa 203 - Yordam Kitap 2. Baskı 2019Kitabı okudu
FETÖ'ye acıyan, acınacak duruma düşer FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in yeni bir videosu yayınlandı, Gülen yeniden diriliş mesajı verdi: "14 asır evvel yine bir böyle geceydi, Kumdan, ayın on dördü, bir ÖKSÜZ çıkıverdi!”
Adnan Oktar ve Fethullah Gülen gibi derin devletin aparatı olan suç örgütü cemaatleri ve cemiyetleri büyüten, esas olarak siyasal islamcıların ve ülkücü camianın devlet içindeki derin yapılanmalarıdır. Bazı insan hakları savunucuları da, siyasal islamcı ve ülkücü camianın kök saldığı derin devletin bilerek ya da bilmeyerek aparatı oluyorlar. Devlet de bu tip derin devlet yapılanmalarının eline geçince, bu sefer de bütün suçu insan hakları savunucularının üzerine yıkmak için sözde medya aparatlarını kullanmakta hiç bir sakınca görmüyorlar.
Reklam
Cemaat'in Wikileaks Çilesi
Peki , tüm bu iddialara, yani Wikileaks'in ilk yayınladığı belgelerde Fethullah Gülen'le ilgili yazılanlara Cemaat'in kendisi ne yanıt verdi?
Sayfa 133Kitabı okudu
Fethullah Gülen'i Destekleyen Hanefi Avcı
Aynı belgede ; Hanefi Avcı için de " Fethullah Gülen'i destekleyen " ibaresi kullanılıyordu.
Sayfa 133Kitabı okudu
THE CEMAAT
Kuşkusuz, Fethullah Gülen ve cemaati Türkiye'nin yakın tarihine tartışmalı bir şekilde damga vurdu.
Sayfa 129Kitabı okudu
Bekir Bozdağ kimdir?
Defalarca Gülen’i savunmuş, çocuk istismarlarına 'küçüğün rızası' demişti.. AKP Milletvekili Bekir Bozdağ, Meclis’te yaptığı bir konuşmada Fethullahçı Cemaat için “Fethullah Gülen bu ülkenin yetiştirmiş olduğu değerli bir kıymettir, bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmetini yapıyor. Her şeyi de açık. Devletin denetimi, gözetimi altında her şey açık” sözlerini sarfetmişti. haber.sol.org.tr/haber/bekir-boz...
Reklam
Bundan sonra ilişkiler, biraz tarih, biraz felsefe, biraz kendim üzerine yazacağım. Siyasetten olabildiğince uzak olmaya kararlıyım. Fethullah Gülen'e sakso çekmediği kalan adamlardan milliyetçilik dinliyoruz, eleştirince biz Fethullahçı oluyoruz. Böyle bir ülkede siyasi konularda fikir beyan etmek en hafif ifadeyle sığırlık. Her şeyi hak ediyoruz, siktir edin gidin bol bol seks yapın. Seks demişken, "Seksin Faydaları" adı altında bir kitap yazmaya karar verdim. Size satar, gelen parayı kadınlara yediririm.
zepp

zepp

@_zepp
·
10 Ocak 09:45
"Siyaset mi, nefret ederim, nefret."
941 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.