Saki Sarıbulak, bir alıntı ekledi.
19 Şub 08:07

No memory of the past touched him, for his mind was full of a present joy.

Dublinliler, James Joyce (Sayfa 77 - Penguin essentials)Dublinliler, James Joyce (Sayfa 77 - Penguin essentials)
Saki Sarıbulak, bir alıntı ekledi.
 19 Şub 08:03

A little cloud
He felt how useless it was to struggle against fortune, this being the burden of wisdom which the ages had bequeathed to him.

Dublinliler, James Joyce (Sayfa 77 - Penguin essentials)Dublinliler, James Joyce (Sayfa 77 - Penguin essentials)
pandanın kitaplığı, bir alıntı ekledi.
 15 Şub 20:46

"Bence bu dünyadaki en masum mutluluk sebeplerinden biri; duygularını, düşüncelerini ve fikirlerini başkalarıyla paylaşabilmektir."

(Hım! Bu fikir Almanca dilinden çevrilen bir kitapta var. Şimdi adını hatırlamıyorum.)

Bir Delinin Hatıra Defteri, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 19 - indigo)Bir Delinin Hatıra Defteri, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 19 - indigo)
Mihemedê NOJDAR, bir alıntı ekledi.
14 Şub 11:39 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bismillah
Bismîllah serê her xêrê ye. Em jî bi wê dest pê dikin. Hey nefsa min bizanibe! Ev kelema mibarek him nîşana Îslamê ye, him jî wird û zikra temamê hebûna ne.

Peyivên Piçûk, Bediüzzaman Said Nursî (Sayfa 20 - Nûbihar)Peyivên Piçûk, Bediüzzaman Said Nursî (Sayfa 20 - Nûbihar)
Mihemedê NOJDAR, Rîsaleya Birariye'yi inceledi.
11 Şub 23:22 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ev Rîsaleya biçûk derheqê biratiyê de ye. Mijareke gelek girîng û xweş e. Lê mixabin heta aniha di nava wergerên Rîsaleyan de min xwendiye, yê herî xirab ev bû. Him jî ji aliyê herfan û him jî peyivan. Heta ku min fêm dikir û qedand bi zorê bû..

Derin Deniz, bir alıntı ekledi.
08 Şub 12:31 · İnceledi · 7/10 puan

Adam, falcıya Cennet'in neye benzediğini sorar. Falcı kristal küresine bakar ve "Hım," der, "bir iyi bir de kötü haber görüyorum. İyi haber şu: Cennet'te hepsi birbirinden güzel birçok golf sahası var."
"Vay! Harika yahu! Kötü haber ne peki?"
"Sahalardan biri yarın sabah 08.00'de adınıza ayırtılmış."

Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer, Thomas CathcartPlaton Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer, Thomas Cathcart
Hilal, bir alıntı ekledi.
08 Şub 10:07 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Köylüler çok sıradan, gelişmemişler, pislik içinde yüzüyorlar... Aydınlarla da iyi geçinmek çok güç. Yoruyorlar insanı. Bütün o iyi tanıdıklarımız çok sığ düşünüyorlar; duyguları çok yüzeysel, burunlarından ötesini gördükleri yok, tek sözcükle aptal hepsi. Kafa yetenekleri biraz daha gelişmiş olanlar ise düpedüz isterikler. Tahlil ve abes beyin etkinlikleriyle çürümüşler. Ağlayıp sızlarlar, nefret kusarlar, hezeyan halinde iftira yağdırırlar; insana yan yan yaklaşır, kaş altından bakar ve yaftayı yapıştırırlar: "Hım, bir piskopat!" ya da, "Laf ebesi!" Alnına nasıl bir yafta yapıştıracaklarını bilemedikleri kişileri de, "Tuhaf bir adam bu, tuhaf!" diye nitelerler. Ormanları sevmem tuhaflıktır. Et yememem de tuhaflıktır... Doğaya, insana dolaysız, temiz, özgür bir yaklaşım kalmamış artık... Kalmamış işte!

Vanya Dayı, Anton Çehov (Sayfa 36 - Tr İş Bank. Kültür Yay.)Vanya Dayı, Anton Çehov (Sayfa 36 - Tr İş Bank. Kültür Yay.)
Gamze Sel, bir alıntı ekledi.
05 Şub 22:48 · Kitabı okudu · 9/10 puan

anı başında oturan adam hareketlenirken, beyninin içinde bir şaşkınlık tınısı çınlıyordu. Adamın elleri usulca omzunu buldu. Süheyla, onun ne yapmaya çalıştığını anlayamadan, gerilen bedeni adamın çıplak göğsüne doğru çekildi.
Adamın hoş kokusu burnuna dolarken, "Demir Bey?" diye sordu. Biraz önceki yıkılmışlığının ardından gülmek istemesi garipti ama gülmek istiyordu.
Demir Bey'in kolları onu sıkıca sardı ve Süheyla'nın başı adamın göğsünde kaldı. Neden hareket edemediğini bilmiyordu ama öylece kollarının arasında kalmıştı.
Demir Bey, "Hım?" dedi.
Süheyla'nın başı sanki yüzünü görebilecekmiş gibi yukarı kalktı. "Ne yaptığınızı sorabilir miyim?"
"Sana sarılıyorum." Genç adamın sesinde gerçek bir şaşkınlık vardı.
"Orasını anlayabiliyorum. Neden sarılıyorsunuz?"
Adamın göğsünde bir mırıldanma oldu. Ardından bedeni sessiz gülüşüyle sarsılmaya başladı. "Sü, bu anın duygusal olması gerekiyordu. Filmlerde hep öyle olur!" Sesinde kahkaha geziniyordu.

Sen, Selvi AtıcıSen, Selvi Atıcı

If you hate a person, you hate something in him that is part of yourself. What isn't part of ourselves doesn't disturb us. -Demian - Herman Hesse

Sinem Sönmez, bir alıntı ekledi.
31 Oca 20:30 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Heart! We will forget him!
You and I-tonight!
You may forget the warmth he gave-
I will forget the light!

When you have done, pray tell me
That I may straight begin!
Haste! Lest while you're lagging
I remember him!

Seçme Şiirler, Emily DickinsonSeçme Şiirler, Emily Dickinson