Peyroux, bir alıntı ekledi.
31 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydi memleketim... Memleketimi IMF’ye satan arkadaşlar sayesinde, bugün, Mali, Kamerun, Peru, Suriye, Ekvador, Mısır, Hindistan, Burkina Faso’nun da aralarında bulunduğu 103 ülkeden ithalat yapıyor, karnını doyurabilmek için.
ÖSS’ye giren çocuklarımızın “Allah zihin açıklığı versin” diye yuttuğu üç adet okunmuş pirinç tanesi bile, ithal... Sen hangi ulusal bilinçten bahsediyorsun?

İsim Şehir Hayvan, Yılmaz Özdil (Doğan Kitap)İsim Şehir Hayvan, Yılmaz Özdil (Doğan Kitap)
Furkan Erdemir, bir alıntı ekledi.
21 Tem 2017

Kamerun'da bir laf vardır; kıçındaki mermi kalbindeki mermiden daha iyidir,derler.

Koloni, Jean-Christophe GrangéKoloni, Jean-Christophe Grangé
Öz, bir alıntı ekledi.
20 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Kamerun'da bir laf vardır; kıçındaki mermi kalbindeki mermiden daha iyidir,derler.

Koloni, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 93)Koloni, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 93)
Metin Özdemir, bir alıntı ekledi.
14 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Afganistan, Almanya, ABD, Andorra, Angola, Antigua ve Barbuda,  Arjantin, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahama,  Bahreyn, Bangladeş, Barbados, Batı Sahra, Belçika, Belize, Benin,  Beyaz Rusya, Bhutan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bolivya, Bosna Hersek,  Botsvana, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Burkina Faso, Brundi, Cape  Verde, Cezayir, Cibuti, Cook Adaları, Çad, Çek Cumhuriyeti, Çin,  Danimarka, Doğu Timor, Dominika, Dominik  Cumhuriyeti, Ekvador, Ekvador Ginesi, El Salvador, Endonezya, Eritre,  Ermenistan, Estonya, Etiyopya, Faroe Adaları, Fas, Fiji, Fildişi Sahilleri, Filipinler, Filistin, Finlandiya, Fransa, Gabon, Gambiya,  Gana, Gine, Gine Bissau, Grenada, Guatemala, Guyana, Güney Afrika  Cumhuriyeti, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Güney Kore, Gürcistan, Haiti,  Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Honduras, Hong Kong, Irak,  İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya,  İzlanda, Jamaika, Japonya, Kamboçya, Kamerun, Kanada, Karadağ, Katar,  Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kribati, Kolombiya, Komor, Kongo,  Kosta Rika, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kuzey Kore, Küba,  Laos, Letonya, Lesoto, Liberya, Libya, Liechtenstein, Litvanya, Lübnan, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Madagaskar, Malavi,  Maldivler, Malezya, Mali, Malta, Mauritius, Marshall Adaları, Meksika,  Mısır, Mikronezya, Moldova, Moğolistan, Monako, Moritanya, Mozambik,  Myanmar, Namibya, Nauru, Nepal, Nikaragua, Nijer, Nijerya, Niue,  Norveç, Orta Afrika Cumhuriyeti, Özbekistan, Pakistan, Palau, Panama  Papua Yeni Gine, Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Rusya, , Ruanda, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ve Granada, Samoa,  San Marino, Sao Tome ve Principe, Senegal, Sırbistan, Seyşeller,  Sierra Leone, Singapur, Slovakya, Slovenya, Solomon Adaları, Somali,  Sri Lanka, Sudan, Surinam, Suriye, Suudi Arabistan, Svaziland, Şili,  Tacikistan, Tanzanya, Tataristan, Tayland, Tayvan, Togo, Tonga, Trinidad Tobago, Tunus, Tuvalu, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Umman, Uruguay, Ürdün, Vanuatu, Vatikan, Venezüella, Vietnam, Yemen, Yeni Zelanda, Yunanistan, Zambiya, Zimbabve.

Liste bitti.
Çünkü dünya bitti.
Türkiye’de “benzin” işte bunların hepsinden daha pahalı...
Hepsinden.

İsim Şehir Hayvan, Yılmaz Özdilİsim Şehir Hayvan, Yılmaz Özdil
Hatice, bir alıntı ekledi.
19 Oca 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kamerun'da bir laf vardır; kıçındaki mermi kalbindeki mermiden daha iyidir, derler.

Koloni, Jean-Christophe GrangéKoloni, Jean-Christophe Grangé
Peyroux, bir alıntı ekledi.
20 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Özbekistan' da da afyon ve marihuana ekimi yapıldığı BM raporlarıyla ifade edilmektedir.

Bu, ürkütücü olmakla birlikte şaşırtıcı değildir; çünkü, Bolivya, Kolombiya gibi ülkeler ekonomilerini uyuşturucu ihraç ederek düzeltmişler; bazı Afrika ülkelerinde uyuşturucu Nijerya, Kamerun ve Senegal başta olmak üzere, sıkça başvurulan bir zenginleşme yolu haline gelmektedir. Uyuşturucudan gelen karaparanın aklanması, Kongo ve Zaire'de büyük ölçeklerde uygulanan bir işlemdir.

Komplo Teorileri, Erol MütercimlerKomplo Teorileri, Erol Mütercimler

http://www.haberler.com/...e-karsi-korkunc-…/ altta bir yorum var. Fazla beğendim.
"tecavüze uğrayan yerine tecavüzcünün organı yakılsa ya. . ."

Mehmet Y., Futbol Asla Sadece Futbol Değildir'i inceledi.
05 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Futbolun popülaritesi kitaplara çok yansımıyor. Ya da futbolseverler kitaptan pek haz etmiyor da diyebiliriz buna. Bu nedenle futbol kitapları çok satmıyor. Yine de ülkemizde son dönemde bir kıpırdanmadan söz edebiliriz. Dünyayı bilmem ama Türkiye’de futbol kitabı denince akla gelen ilk isim hiç tartışmasız, Futbol Asla Sadece Futbol Değildir oluyor. Öyle ki, kitabı hiç okumamış olanlar dahi bu kitaba atıfta bulunabiliyorlar. Özellikle de isminden dolayı…

Peki, Futbol Asla Sadece Futbol Değildir bu şöhreti hak ediyor mu? Kesinlikle evet. Kitap, kendi kategorisinde bir başyapıt bence. Üstelik Simon Kuper’in bu kitabı daha yirmili yaşlarındayken yazdığı düşünülürse başarısı daha da dikkat çekici olacaktır.

Kitabın orijinal ismi, Football Against The Enemy. Türkçeye ‘Düşmana Karşı Futbol’ olarak da çevrilebilir belki. Ancak çevirmeni, kitabın içinde de geçen bir ifade olan ‘Futbol Asla Sadece Futbol Değildir’ demeyi tercih etmiş. Doğru da yapmış. Çünkü bu ifade adeta bir atasözüne dönmüş durumda. Halbuki, Kuper o ifadeyi, futbolun içinde olumsuz başka unsurların da olduğunu vurgulamak için kullanmıştı.

Kitap, genç bir futbolsever ve gazeteci olan Simon Kuper’in dünyanın farklı ülkelerine tek başına yaptığı seyahatlerden bahsediyor. Farklı ülkelerden farklı futbol hikayelerinin peşinde koşuyor Kuper. Bunu da 90’ların başlarında yapıyor.

Biraz ukalaca olsa da başarılı bir üslubu var yazarın. Hikayeciliği iyi. Dediğim gibi bu kitap, futbol kitaplarının dibacesi sayılabilir ülkemiz için. Zaten ilk olarak 1995’te basılmış ve uzun süre piyasada olmayınca adeta bir efsaneye dönüşmüş. 2003’ten beri ise İthaki Yayınlarınca basılıyor. Üstelik Simon Kuper, yeni baskı için Türk futbolunun ve Türkiye’yi de kapsayan özel bir yazı da yazmış.

Kitapta Kuper’le birlikte Arjantin’den Almanya’ya, Kamerun’dan, Litvanya’ya, Hırvatistan’dan, İspanya’ya kadar uzanan pek çok ülkeye gidiyoruz. Hepsinin de merkezinde futbol ve futbolcular var. Eski sosyalist ülkelerdeki futbol hikayelerinden tutun da Latin Amerika’ya kadar bir sürü yer, bir sürü kişi.

Yirmi farklı yazının yer aldığı kitapta Dinamo Berlin ve Doğu Berlinlilerin Hertha tutkusu çok ilgimi çekti mesela. Tabii ki Helmut Klopfleisch’ın taraftarlığı da. Yine Roger Milla ve Kamerun. Yıkılan Sovyetlerin ardından Rus, Ukrayna ve Baltık futbolu da hayli ilgi çekiciydi. Catenaccio’nun mucidi olduğu söylenen Herrera özgün bir adamdı. Yine Gazza’yı yeniden hatırlamak da ilginçti. Tabii sadece o değil, benim gibi yaşı müsait olanlar için Almanya – Hollanda rekabeti vesilesiyle Gullit, Van Basten, Rijkaard’a karşı Matthaus, Klinsmann, Brehme üçlüsü. Yanlarında Rudi Völler de tabii. İtalya’90 veABD’94 Dünya Kupalarını yeniden hatırlamak.

Velhasıl, futbol kitaplarının en güzellerinden biriyle karşı karşıya olduğunuzu rahatlıkla söyleyebilirim.

Tuncay YILDIRIM, bir alıntı ekledi.
 19 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kamerun
"Kamerun'da bir laf vardır; kıçındaki mermi kalbindeki mermiden daha iyidir, derler."

Koloni, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 93)Koloni, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 93)